İnceleme Android 9 MI 8 Lite Deneyimleriniz

QuarkX

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
3
Dostlar selamlar, Mi 8 Lite için verilen Android Pie güncellemesi sonrası pil ve performans deneyimleriniz nasıl? Konu altından paylaşalım derim.

Bende hafif yavaşlama var gibi geldi. Tarayıcıya girerken yavaşlama söz konusu. Bildirim panelinde de donma var gibi . Pil 100'den 90'a çok hızlı düşüyor . Sonrasında umarım daha kötü olmaz.
Android Oreo da iken 6 saat ekran süresi alıyordum en az. Umarım daha kötü olmaz. Bir de animasyonlar arasında donma olustu gibi.
Sizde durumlar nasıl?

tunabagci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tuna
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
4
Bende uygulamaları arka plandan kapattıktan sonra ekranda dikdörtgen bir şey gelip gidiyor sizde de var mı çok sinir bozucu.
Onun dışında whatsapp çentikli ekranda tam olarak optimize edilmemişti o sorun düzeltilmiş.
animasyonlar iyileştirilmiş bende bi donma yok ancak o dikdörtgen sorunu var.

Son düzenleme:

biroltopall

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Birol
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
23
Bende uygulamaları arka plandan kapattıktan sonra ekranda dikdörtgen bir şey gelip gidiyor sizde de var mı çok sinir bozucu
Aynı durum daha stabil değil rom umarım yakında düzelir

Birolyetim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ankaralı
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
4

mrtcvk000

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8 Lite 64GB
Konular
2
arkadaş pil bende de çok hızlı gidiyor. Sabah 7 gibi çektim taş çatlasın elimde 1 saat dursun telefon. 77 olmuş hemen sarjı. Güncellemeden önce 2 kat daha yavaş gdiiyordu. Eski haline nasıl getirebiliriz acaba ?

OrcunGurpinar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orçun
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
17
Ben çektiğim fotoğrafları SD karta kaydediyorum. Kamera uygulamasında fotoğraf çektiğimde fotoğraflar galeriye 10 saniyede falan düşüyor aşırı yavaşladı ve portre modunda bulanık ayarları SD karta kaydedilen fotoğraflar için düzenlenemiyor. Birkaç saat geçtikten sonra düzenlenebiliyor çok saçma bi olay oldu anlamadım :D Benim gördüğüm tek sorun bu

Emincans

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emincan
Cihazım
Mi6
Konular
0
Benim mi8 telefonumda güncelleme nedeni ile olabilir bilmiyorum ama ana ekranda arka plan uygulamalarini acmak icin ekrani yukari kaydırırken fps düşmesi gibi kasmalar görüyorum ve çok sinirimi bozuyor. Telefonu gecen hafta aldim bu sebeple nedenini bilemiyorum kutuyu açınca guncellendi telefon hemen zaten eski sürümü de deneyimleyemedim. Sizde de tam ekran modunda takilmalad oluyor mu yardımcı olursaniz cok sevinirim. Önceki telefonum mi 6 da böyle sorunlar yoktu. Mi 8 de daha iyi performans beklerken bu durum cok canımı sıktı gerçekten.

QuarkX

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
3
Benim mi8 telefonumda güncelleme nedeni ile olabilir bilmiyorum ama ana ekranda arka plan uygulamalarini acmak icin ekrani yukari kaydırırken fps düşmesi gibi kasmalar görüyorum ve çok sinirimi bozuyor. Telefonu gecen hafta aldim bu sebeple nedenini bilemiyorum kutuyu açınca guncellendi telefon hemen zaten eski sürümü de deneyimleyemedim. Sizde de tam ekran modunda takilmalad oluyor mu yardımcı olursaniz cok sevinirim. Önceki telefonum mi 6 da böyle sorunlar yoktu. Mi 8 de daha iyi performans beklerken bu durum cok canımı sıktı gerçekten.
Evet bende de hafif kasmalar var. MIUI sanırım hala tam oturtamamış kaydırma ile kontrol olayını.

milliadam

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
aydın
Cihazım
meizu m2 not
Konular
0
benim durum çok vahim.
bugün telefonu android 9a güncelledim ve akıl almaz şekilde hattı görmüyor. kapattım açtım, diğer hat kısmını denedim yok görmüyor. hattı başka telefona da taktık orda aktif. yani kesinlikle güncellemeden oldu. bir daha teknik servise mi vercez bu nasıl güncelleme ya.
turuncu mağazadan almıştım, delta garantili

https://forum.miuiturkiye.net/javascript:void(0)

aytaccmn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Aytaç
Cihazım
mi 8 lite
Konular
3
Ben de arkadaşım ile konuşurken ses gitti. Birbirimizi defalarca aradık telefon çaldı fakat ses gitmedi karsi tarafa . Aynı şekilde karşı tarafin da sesi gelmedi. Açıp kapatinca düzeldi ama arada yapıyor. Guncellemeden önce böyle bir sorun yoktu. Ayrıca arkadaşların da belirttiği gibi sarji daha cabuk bitmeye başladı.

Bende ayrıca arada şöyle bir durum oluyor. Telefon elimdeyken bir sayfa açıkken veya mesaj klavyesi açıkken bir anda alta iniyor klavye. Sanki geri tuşuna basmışım gibi. Bu gun içerisinde 8-10 sefer oluyor. Bu sorunu yaşayan başka arkadaşlar da var mı?

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt