Rom [Android 9.0][OFFICIAL]Viper OS Rom [jasmine_sprout/MiA2][STABLE][AOSP] 19.08.2019

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Merhaba

Tamamen OFFİCİAL sürüm olan bu rom sorunsuz çalışmaktadır. Brezilyalı bir ekip tarafından hazırlanan rom, stabil sürüm olarak her ay güncelleme almaktadır.

1. Cihazınızın Bootloaderi açık ve TWRP Kurulu olmalı. Yoksa işlemlere devam edemezsiniz. Bakınız : Rehber - [Mİ A2][OFFİCİAL TWRP] Mİ A2 Official Twrp Yükleme Klavuzu [V.3.3.1.0]
  2. Cihazınızı TWRP ile açınız.
  3. TWRP Ekranında, Wipe » Advanced Wipe bölümünü tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin. Daha sonra yeniden başlat bölümüne gelerek diğer slotu seçin ( a-b ) ve recoveryi yeniden başlatın. Ve tekrar TWRP Ekranında, Wipe » Advanced Wipe bölümünü tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin.
  4. Ardından İndirdiğiniz rom ve diğer dosyaları cihaza atınız.
  5. TWRP ana menüsünden, Install bölümüne gelin ve ViperOS Romu kurunuz. Cihazı yeniden başlatmadan önce ekte verdiğim Twrp.zip dosyasını kurunuz.
  6. Kurulum sonrası Eğer Slot A da iseniz yeniden başlat bölümüne gelip diğer slotu seçin ve recovery yeniden başlatın
  7. Cihaz açılınca geriye kalan GAPPSı kurunuz ve İsterseniz bu evrede Magisk Manageri de kurabilirsiniz. ( Root için )
  8. Herşey hazır ve Cihazınızı yeniden başlatınız. ( Cihazı bu slot da kapatıp yeniden başlatınız. diğer slota geçip açarsanız cihaz android one logosunda kalacaktır. )
Not : Slot a ve b sebebiyle karışık gelebilir. Kısaca Romun ana dosyasını bir slotdan kurduk, Geriye kalan gapps ve magisk manageri diğer slotdam kurduk. Rom ile gapps ı aynı slotdayken kurmayı denerseniz hata alırsınız. Hangi slotdan başladığınız önemsiz.

Rom'u beğenmeyenler, almış oldukları TWRP Nandroid Backup ile tekrar yüklemeden önceki ROM'larına dönebilirler

*Konuda yer alan Anlatım tarafımca Mi A 2 Cihazımda 02.09.2019 da denenmiş, çalıştığı doğrulanıp konuya eklenmiştir. Bende çalışan bir şey Sizde çalışmayabilir.
**Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.
***Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine aittir, düzenleme hakkı ise bana aittir. Eklenmesini veya düzenlenmesini istediğiniz bir bilgi için beni haberdar etmeniz yeterli.

OTA Changelog v6.6
Tarih: 19/08/2019
- Ağustos Güvenlik yaması
- Viper sürüm 6.7
- Upstreamed Çekirdek Sürüm 4.4.187
- 9.0.2 clang ile oluşturulmuş
- Yeni Satıcı Uygulaması ve Miui Kamera
- Kaldırılan Bk Ek Kamera
- Ota düzeltildi
=============

=============
OTA Changelog v6.6
Tarih: 19/07/2019
- Temmuz Güvenlik yaması
- Viper sürüm 6.6
- Upstreamed Çekirdek Sürüm 4.4.185
- Yenilenen satıcı
=============

=============
OTA Changelog v6.5
Tarih: 14.06.2019
- Haziran Güvenlik yaması
- Viper sürüm 6.5
- Upstreamed Çekirdek Sürüm 4.4.181
- Gelişmiş sistem yanıtı
=============

=============
OTA Changelog v6.4
Tarih: 19/05/2019
- Upstreamed Çekirdek Sürüm 4.4.180
- Sabit Sistem eroor açılışta pop-up tespit
- Sabit Kamera bağlanamıyor
- Sabit Parmak İzi Hareketleri
- Güncellenmiş Satıcı blobları
- Gelişmiş sistem yanıtı
=============

=============
OTA Changelog v6.4
Tarih: 17/05/2019
- İlk inşa
- Çekirdek Sürüm 4.4.179
- Uygulamalar ayarlarına Termal Kontrol Cihazı eklendi
- özelleştirme için Xiaomi Parçaları
- En son satıcı blobları
=============

* Cihazınızın Bootloader Kilidi açık, TWRP Recovery yüklü ve USB Hata ayıklama açık olmalı...
* Kurulum öncesi mutlaka Full Nandroid Backup alın....

İndirme Linkleri :
Rom :
Gaps : ( Arm64/9.0/PİCO)
Twrp :
Magisk Manager 19.3 :

Kaynak :
Developer :
@Venkat.Yadlapati .. Thanks..

Son düzenleme:

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27

Merhaba

Tamamen OFFİCİAL sürüm olan bu rom sorunsuz çalışmaktadır. Brezilyalı bir ekip tarafından hazırlanan rom, stabil sürüm olarak her ay güncelleme almaktadır.

1. Cihazınızın Bootloaderi açık ve TWRP Kurulu olmalı. Yoksa işlemlere devam edemezsiniz. Bakınız : Rehber - Xiaomi A2 Unofficial TWRP Recovery Yükleme Rehberi
  2. Cihazınızı TWRP ile açınız.
  3. TWRP Ekranında, Wipe » Advanced Wipe bölümünü tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin. Daha sonra yeniden başlat bölümüne gelerek diğer slotu seçin ( a-b ) ve recoveryi yeniden başlatın. Ve tekrar TWRP Ekranında, Wipe » Advanced Wipe bölümünü tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin.
  4. Ardından İndirdiğiniz rom ve diğer dosyaları cihaza atınız.
  5. TWRP ana menüsünden, Install bölümüne gelin ve ViperOS Romu kurunuz. Cihazı yeniden başlatmadan önce ekte verdiğim Twrp.zip dosyasını kurunuz.
  6. Kurulum sonrası Eğer Slot A da iseniz yeniden başlat bölümüne gelip diğer slotu seçin ve recovery yeniden başlatın
  7. Cihaz açılınca geriye kalan GAPPSı kurunuz ve İsterseniz bu evrede Magisk Manageri de kurabilirsiniz. ( Root için )
  8. Herşey hazır ve Cihazınızı yeniden başlatınız. ( Cihazı bu slot da kapatıp yeniden başlatınız. diğer slota geçip açarsanız cihaz android one logosunda kalacaktır. )
Not : Slot a ve b sebebiyle karışık gelebilir. Kısaca Romun ana dosyasını bir slotdan kurduk, Geriye kalan gapps ve magisk manageri diğer slotdam kurduk. Rom ile gapps ı aynı slotdayken kurmayı denerseniz hata alırsınız. Hangi slotdan başladığınız önemsiz.

Rom'u beğenmeyenler, almış oldukları TWRP Nandroid Backup ile tekrar yüklemeden önceki ROM'larına dönebilirler

*Konuda yer alan Anlatım tarafımca Mi A 2 Cihazımda 02.09.2019 da denenmiş, çalıştığı doğrulanıp konuya eklenmiştir. Bende çalışan bir şey Sizde çalışmayabilir.
**Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.
***Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine aittir, düzenleme hakkı ise bana aittir. Eklenmesini veya düzenlenmesini istediğiniz bir bilgi için beni haberdar etmeniz yeterli.

OTA Changelog v6.6
Tarih: 19/08/2019
- Ağustos Güvenlik yaması
- Viper sürüm 6.7
- Upstreamed Çekirdek Sürüm 4.4.187
- Yeni Satıcı Uygulaması ve Miui Kamera
- Kaldırılan Bok Ek Kamera
- Ota düzeltildi
=============

=============
OTA Changelog v6.6
Tarih: 19/07/2019
- Temmuz Güvenlik yaması
- Viper sürüm 6.6
- Upstreamed Çekirdek Sürüm 4.4.185
- Yenilenen satıcı
=============

=============
OTA Changelog v6.5
Tarih: 14.06.2019
- Haziran Güvenlik yaması
- Viper sürüm 6.5
- Upstreamed Çekirdek Sürüm 4.4.181
- Gelişmiş sistem yanıtı
=============

=============
OTA Changelog v6.4
Tarih: 19/05/2019
- Upstreamed Çekirdek Sürüm 4.4.180
- Sabit Sistem eroor açılışta pop-up tespit
- Sabit Kamera bağlanamıyor
- Sabit Parmak İzi Hareketleri
- Güncellenmiş Satıcı blobları
- Gelişmiş sistem yanıtı
=============

=============
OTA Changelog v6.4
Tarih: 17/05/2019
- İlk inşa
- Çekirdek Sürüm 4.4.179
- Uygulamalar ayarlarına Termal Kontrol Cihazı eklendi
- özelleştirme için Xiaomi Parçaları
- En son satıcı blobları
=============

* Cihazınızın Bootloader Kilidi açık, TWRP Recovery yüklü ve USB Hata ayıklama açık olmalı...
* Kurulum öncesi mutlaka Full Nandroid Backup alın....

İndirme Linkleri :
Rom :
Gaps : ( Arm64/9.0/PİCO)
Twrp :
Magisk Manager 19.3 :

Kaynak :
Developer :
@Venkat.Yadlapati .. Thanks..
Elinize emeğinize sağlık

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Elinize, emeğinize sağlık...Max 2 sizlik size yaramışa benziyor8=)haha--Yes~~

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Teşekkür ederim hocam. Max 2 ile ilgilenen hocalarım vardı, işin ehli onlar varken bize laf düşmezdi. Burada meydanı boş buldum herhalde haha--haha-- Mi A2 Türkiye'de çok popüler değil sanırım ama dünyada baya iyi durumda. Böyle olunca rom bolluğu/bereketi de var. Bize de paylaşmak düşüyor ki romu sek seviyoruz hocam. haha--:? Official yazısı görünce kaşıntı başlıyor bende

Son düzenleme:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Teşekkür ederim hocam. Max 2 ile ilgilenen hocamlarım vardı, işin ehli onlar varken bize laf düşmezdi. Burada meydanı boş buldum herhalde haha--haha-- Mi A2 Türkiye'de çok popüler değil sanırım ama dünyada baya iyi durumda. Böyle olunca rom bolluğu/bereketi de var. Bize de paylaşmak düşüyor ki romu sek seviyoruz hocam. haha--:? Official yazısı görünce kaşıntı başlıyor bende
Yakında unofficial olanları görünce de inşallah kaşıntı başlar

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found