Rom [Android 9.0][OFFICIAL]Resurrection Remix v7.0.2 [jasmine_sprout][30/08/19]

RR romu beğendiniz mi ?

• Evet

• Hayır

• Hepsi aynı

• Kuramadım ki ?

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba değerli MİUİ Tr ailesi

Android one kapsamında ülkemizde boy gösteren Mi A2 Cihazı gayet başarılı bir grafik çiziyor. Stok android den sıkılanların imdadına ise yine RR ailesi sahip çıkıyor ve de özelleştirmesi en bol romlardan biri ile bizleri sevindiriyorlar.

Tamamen OFFİCİAL sürüm olan bu rom sorunsuz çalışmakta.

1. Cihazınızın Bootloaderi açık ve TWRP Kurulu olmalı. Yoksa işlemlere devam edemezsiniz. Bakınız : Rehber - Xiaomi A2 Unofficial TWRP Recovery Yükleme Rehberi
  2. Cihazınızı TWRP ile açınız. Sanırım bu kısımda Slot B ile açılıcak cihazınız.
  3. TWRP Ekranında, Wipe » Advanced Wipe bölümünü tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin.
  4. Yeniden başlat bölümünden Slot a yı seçiniz ve yeniden recovery reboot yapınız.
  5. Ardından cihazınızın rom belleğine rom,twrp ve gappsı atınız. TWRP ana menüsünden, Install bölümüne gelin ve ResurrectionRemix Romu kurunuz.
  6. Kurulum sonrası tekrar install bölümünden TWRP zip dosyanızı kurunuz. ( Kurmazsanız slot b deki twrp silinir ve lineageos kurtarma yüklenir) ( Olur da farkında olmadan yüklemeyi atlarsanız ve slot b deki twrp silinirse, Cihazı bootloader modunda açıp "fastboot set_active a" komutunu verip ses artırma tuşuyla beraber cihazı açın ve mutlaka twrp yi flashlayın ki b slotunada twrp kurulsun)
  7. Ardından Twrp yeniden başlat bölümünden diğer slot yani b yi seçip reboot recovery yapınız
  8. Cihaz açılınca geriye kalan GAPPSı kurunuz. İsterseniz bu evrede Magisk Manageri ( Root için ) de kurabilirsiniz.
  9. Herşey hazır ve Cihazınızı yeniden başlatınız.
Not : Slot a ve b sebebiyle karışık gelebilir. Kısaca Romun ana dosyasını Slot a üzerinden kurduk, Geriye kalan gapps ve magisk manageri b slotundan kurduk. a slotundan gapps kurmayı denerseniz hata alırsınız. Eğer olur da kurulum aşamasına b slotu üzerinden başlarsanız romu slot b den gapps ise slot a dan kurulmalı.

Rom'u beğenmeyenler, almış oldukları TWRP Nandroid Backup ile tekrar yüklemeden önceki ROM'larına dönebilirler

*Konuda yer alan Anlatım tarafımca Mi A 2 Cihazımda 26.08.2019 da denenmiş, çalıştığı doğrulanıp konuya eklenmiştir. Bende çalışan bir şey Sizde çalışmayabilir.
**Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.
***Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine aittir, düzenleme hakkı ise bana aittir. Eklenmesini veya düzenlenmesini istediğiniz bir bilgi için beni haberdar etmeniz yeterli.

Cihazınızın Bootloader Kilidi açık, TWRP Recovery yüklü ve USB Hata ayıklama açık olmalı...

Kurulum öncesi mutlaka Full Nandroid Backup alın....

İndirme Linkleri :
Rom :
Gaps : ( Arm64/9.0/PİCO)
Twrp :
Magisk Manager 19.3 :

NOT: Rom İşlemci performans moduyla geliyor. Yani işlemci süreki son hızda çalışıyor. Buda şarjı hızlı bitirirken, cihazdaki kasmalar sıfıra iniyor yani cihaz donmadan hızlı bir deneyim yaşatıyor. Ama benim için bu sıkıntı diyenler için Rom kurup cihazı açtıktan sonra, kernel auditor apk programıyla işlemcileri ondemand moduna alarak hız ve batarya dengelemesi sağlayabiliyoruz.( Root Gereklidir ) Bunun ile ilgili sorusu olan varsa yardımcı olabilirim. Ben ondemand moduyla kullanıyorum gayet stabil ve şarj konusunda da iyi.

NOT 2 : Bildirilen sorun : Kamera portre modu bazı durumlarda verimsiz çalışıyor.

Kaynak :

Credit : Scorpi hocam, hazır metinler için teşekkürler.
Elinize emeğinize sağlık.

Üst Alt