Rom [Mi A2][Android 9.0]MIUI 10 Kararlı Rom V.10.3.6.0 [ PORT ]

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Cihaz öyle her telefoncuya verilmez, inşallah bir şeyler bilen birisidir... Netice yi bizlerle paylaşırsanız, seviniriz

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
Haklısınız hocam

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

uğraştım olmadı telefoncuya verdim telefonu nırmale çevirsin diye
Gecmiş olsun hocam

2009 dan bugüne 100 e yakın farklı Android cihaz kullanmışımdır. Çok çabuk sıkılır değişirim. Hele rom yükleyemediğim modelleri hiç tutmamaya özen gösteririm. Rom yükleyemediğim cihaz LG G4,5 ve 6. Sebebi ise Türkiye modellerinin bootloader kilidini açtırmıyorlar. Açmakta imkansız. Geriye kalan tüm modellerde mutlaka rom kurup kullandım. Şimdiye kadar sorun yaşadığım ve cihazı tamamen kaybettiğim tek model Samsung ACE modeli. Sıfır aldım aynı gün root rom akşamına cihaz çöp. Sonra düşündüm her cihazın bir dili var. Her modeli yazan ekip kendine has özellikler ile cihazı tasarlıyor. O günden bu yana aldığım her cihaza ilk bir kaç gün hiç dokunmam. Bu cihazla alakalı internette ne kadar konu varsa yerli yabancı okurum. Sonra cihaza root ve rom atarım.

Bu sebeple her mesajının sonuna ve başına lütfen işi bilmeyenler dokunmasın/dikkat etsin yazıyorum.Yanlış bir telefonun kernelini kurmadılça cihazı tamamen kullanılmaz hale getirmek cidden çok zor bir iş. Mutlaka bir çözümü vardır. Ki sizin cihazı açmak çok kolaydı . Tabi bu durumda insanlar panik yapıyor. Çünkü cihazlar eskisi kadar ucuz değil. O sebeple paylaşım yaparken kendi cihazımda denemeden yapmıyorum.

Neyse sağlıcakla kalın

ilgazcirasi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilgazcirasi
Cihazım
Xiaomi mi 4
Konular
38
Cihaza twrp kurdum ama rom kurulmadi ne yaptıysam telefonu da 120 TL ye yaptırdım, daha önce rom işiyle uğraştım İlk defa yapmadım,mi a2 ye bulasilmamasini tavsiye ederim

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Cihaza twrp kurdum ama rom kurulmadi ne yaptıysam telefonu da 120 TL ye yaptırdım, daha önce rom işiyle uğraştım İlk defa yapmadım,mi a2 ye bulasilmamasini tavsiye ederim

Diğer cihazlara göre farkı twrpnin ilk aşamada boot ekranı yerine kurulması ve cihazın 2 ayrı slot olması. Aslında çokta basit ama mantığı Pixel cihazlarıyla aynı. Bir kez öğrenince sıkıntı kalmıyor.

faruksoyleyici22

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
faruk
Cihazım
mi a2
Konular
0
Diğer cihazlara göre farkı twrpnin ilk aşamada boot ekranı yerine kurulması ve cihazın 2 ayrı slot olması. Aslında çokta basit ama mantığı Pixel cihazlarıyla aynı. Bir kez öğrenince sıkıntı kalmıyor.
Biraz daha ayrıntılı anlatırmısınız twrp aşamamlarini. Farzedelimki bootloader kilindini açtık twrp yukledik.
Cihazı da twrp moduna aldık şimdi sırasıyla hangi adımları izlememiz gerekiyor iki ayrı slot dediğiniz nedir neyi nasıl yapmak gerekir.

faruksoyleyici22

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
faruk
Cihazım
mi a2
Konular
0
Aslında keşke bir arkadaşımız bu adımları Türkçe video çekerek YouTube da anlatsa. Bilhassa twrp kısmından rom yükleme aşamasını.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Twrp yi aciniz. Yeniden baslat bolumune giriniz. Cihaziniz hangi slotdaysa orada yazacak. B slotu yaziyorsa asagida a slotuna gec yazar. Tiklayip recoveryi yeniden baslat cihaz a slotuna gececek. Sonra bu miui rom icin verdigim dosyayi indir direk romu kur bu kadar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Biraz daha ayrıntılı anlatırmısınız twrp aşamamlarini. Farzedelimki bootloader kilindini açtık twrp yukledik.
Cihazı da twrp moduna aldık şimdi sırasıyla hangi adımları izlememiz gerekiyor iki ayrı slot dediğiniz nedir neyi nasıl yapmak gerekir.

Cihazin iki slotunada ayri ayri twrp kuruyoruz. Normalde diger cihazlarda tek slot var ve tek kurulum yapiyorsubuz. Fark bu

Ozanuyr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan
Cihazım
K20 pro
Konular
20
merhaba rom k20 pro için geçerli olurmu ve en güncel olan mı güncelle alırmıyız

subpump

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kenan
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
0
Parmak izi okuyucu çalışmıyor bende. Pin ile ekran kilidini alabiliyorum. Parmak izi tanıtmak istediğim menüde ayarlar sayfasından atıyor cihaz. Bu sorunu başka yaşayan var mı?

Üst Alt