Mi serisi ile başlayalım. Mi serisi cihazlar Mi4, Mi5, Mi5s, Mi5s Plus, Mi Not 2, Mi Max ve Mi Mix'in Android N'yi alması bekleniyor Mi 3 ve Mi Notu çıkarılacaktır.

Redmi serisinde popüler Redmi cihazları Redmi 3S, Redmi 3S Prime, Redmi 4A, Redmi 4 ve Redmi 4 Prime alacak gibi görünüyor.

İşte Android Nougat güncellemesini almak için / göz ardı edilmesi muhtemel Xiaomi aygıtlarının tam listesi:

Cihaz
Durum

Xiaomi Mi5s Plus Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Mi5s Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Mi5 Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Mi4 Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Mi3 Güncelleme beklenmiyor

Xiaomi Kırmızı Not 4 Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Kırmızı Not 3 Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Redmi Notu Güncelleme beklenmiyor

Xiaomi Redmi Not 4G Güncelleme beklenmiyor

Xiaomi Redmi 4 Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Redmi 4 Prime Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Redmi 4A Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Redmi 3s Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Redmi 3s Prime Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Redmi 2 Güncelleme beklenmiyor

Xiaomi Redmi 2 Prime Güncelleme beklenmiyor

Xiaomi Redmi 1s Güncelleme Gelmeyecek

Xiaomi Mi Not 2 Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Mi Not Güncelleme Gelmeyecek

Xiaomi Mi Max Güncelleme bekleniyor

Xiaomi Mi Mix Güncelleme bekleniyor

Redmi 1S, Redmi 2, Redmi 2 Prime, Nougat güncelleme olasılığı düşük olsa da.

Bu arada, Redmi Not cihazı, Redmi Not 3, Redmi Not 4'ün Nougat güncellemesi alması muhtemel.

MHG

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Hayri
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
5
Yeni cihazlara güncelleme varda hani nerede :) diyorum arkadaşlar bana bilmem kimin yazdığı eksiklerle dolu beta romları gönderiyor. Samsung'u bırakıp geldik sırf güncellemeler iyi diye Samsung android 7'leri verdi üstüne güncellemeler gönderdi bizimki daha uyuyor! Neymiş miui 9 hazırlanıyormuş diğer firmaların arayüzü yok mu onlar nasıl yetiştirdiler? Xiaomi bu sene çok gevşedi çok. E tabii onlarca çeşit modelin olursa hangisine güncelleme vereceğini şaşırırsın. Yok Avrupa romu yok çin romu yok prime modeli yok plus modeli onlarca model.

Millete 4 bin liralardan mi mixler satıldı hani nerede android 7'si? Kısmetse seneye doğru. Güncelleme dediklerinde de fark olarak bolca duvar kağıdı ve melodi görebiliyoruz.
Cidden cahilliğimden soruyorum 7.0de ekstra ne var. Miui'de zaten mevcutta bir çok ekstra var.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hakanxml

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
0
Cidden cahilliğimden soruyorum 7.0de ekstra ne var. Miui'de zaten mevcutta bir çok ekstra var.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Mesela ekranı ikiye bölerek aynı anda iki uygulama kullanımı var. Ben sırf bunun için bekliyorum. Eğer işimi görsün derseniz android 4 bile size yeter. Ama madem yeni model alıyoruz haliyle diğer markaların verdiği güncellemeyi benimde istemek en doğal hakkım.

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Mesela ekranı ikiye bölerek aynı anda iki uygulama kullanımı var. Ben sırf bunun için bekliyorum. Eğer işimi görsün derseniz android 4 bile size yeter. Ama madem yeni model alıyoruz haliyle diğer markaların verdiği güncellemeyi benimde istemek en doğal hakkım.

Bu dediğiniz özellik normalde Android 6 da var.Ben 5.1 kullanırken özel romlarda da vardı ama saf 5 de var mı bilmiyorum. Ancak Miui 8 de aktif değil. Muhtemelen de uyumlu olmadığındandır. Miui 9 ile gelecek olması Android 7 gerektirdiği anlamına da gelmiyor.
E tabii ki güncelleme istemek en doğal hakkınız.

MI 4S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
ekrani ikiye bolme sony de var lg de var hemde eski modellerde mevcut ben z2 de kullaniyordum g3 de kullaniyordum gercekden islevsel bi ozellik. sahsen suan kullandigim cihazdada olmasini isterim elbette sonucta eskiden bilgisayarda yaptigimiz isleri suam telefonlarda yapiyoruz ekranda baska uygulanalarinda yer bulmasi guzel olur bilgisayardaki gibi istedigimiz gibi boyutlandirmak falan. arkadasa aynen katiliyorum:)

hakanxml

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
0
Bu dediğiniz özellik normalde Android 6 da var.Ben 5.1 kullanırken özel romlarda da vardı ama saf 5 de var mı bilmiyorum. Ancak Miui 8 de aktif değil. Muhtemelen de uyumlu olmadığındandır. Miui 9 ile gelecek olması Android 7 gerektirdiği anlamına da gelmiyor.
E tabii ki güncelleme istemek en doğal hakkınız.

MI 4S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İşte bu daha da kötü. Madem android 6'da var neden miumi 8'e eklenmedi? Bolca duvar kağıdı ve melodilerle zaman kaybedeceklerine asıl özelliklere vakit harcasaydılar daha doğru olmaz mıydı? Geç güncelleme yapıyor diye benimde eleştirdiğim çoğu marka android 7'de şu anda. Ama Xiaomi üzülerek söylüyorum daha mi 5s plus için globam rom betayı bile çıkaramadı. Diğerleri üst üste güncelleme veriyor biz melodiler duvar kağıtları vs ile oynuyoruz. Tek avantajı şunu gördüm evet çok eski modellere destek veriyor hakkını yememek lazım. Birde en önemli konu Xiaomi fiyat / performansta mükemmel.

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
sebebin ne oldugunu suan biz bilemeyiz ama yukaridada yazdigim gibi siny ve lg cihazlarinda ekrani ikiye bolme olayi mevcuttu miui arayuzu windows mobile kullandigimiz zamanlarda vardi sonra bazi markalarla ortakliga gitti c.m takimi gibi bu iside xiaomi ile cok iyi yuruttuler bunca zaman kucuk bi gelistirici takimiydilar sonradan buyuduler sen simdi bunu tutupta asirlik cinar sony calisanlariyla ayni anda bu tarz ozellikleri koymalarini bekleyemezsin illaki bi alt yapi calismasi vardir oda yeni yeni meyve vermistir soyle dusun elinde ikitane ogrenci var birisi super zeka koydugun problemi 10 dakkada asiyor ayni sonuca ulasiyor diger ogrencide kivraniyor ertesi gun ayni sonuca ulasiyor. sony dahi ogrenciyse xiaomi ve miui takimi anca kivranan ogrenci huviyetindedir sonuc ayni olabilir ancak sure ayni olmayabilir herzaman bu ayrimida zaten fiyat politikasinda gorebiliyoruz bu isler ayrinti isler en ufak kod hatasi cihazlari kullanilmaz hale getirebilir yada kullanmasi iskence olucak hale sokabilir sabir etmek lazim

hakanxml

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
0
sebebin ne oldugunu suan biz bilemeyiz ama yukaridada yazdigim gibi siny ve lg cihazlarinda ekrani ikiye bolme olayi mevcuttu miui arayuzu windows mobile kullandigimiz zamanlarda vardi sonra bazi markalarla ortakliga gitti c.m takimi gibi bu iside xiaomi ile cok iyi yuruttuler bunca zaman kucuk bi gelistirici takimiydilar sonradan buyuduler sen simdi bunu tutupta asirlik cinar sony calisanlariyla ayni anda bu tarz ozellikleri koymalarini bekleyemezsin illaki bi alt yapi calismasi vardir oda yeni yeni meyve vermistir soyle dusun elinde ikitane ogrenci var birisi super zeka koydugun problemi 10 dakkada asiyor ayni sonuca ulasiyor diger ogrencide kivraniyor ertesi gun ayni sonuca ulasiyor. sony dahi ogrenciyse xiaomi ve miui takimi anca kivranan ogrenci huviyetindedir sonuc ayni olabilir ancak sure ayni olmayabilir herzaman bu ayrimida zaten fiyat politikasinda gorebiliyoruz bu isler ayrinti isler en ufak kod hatasi cihazlari kullanilmaz hale getirebilir yada kullanmasi iskence olucak hale sokabilir sabir etmek lazim
Xiaomi hatırladığım kadarıyla 5. Büyük telefon üreticisi. Yani gariban ve parasız değil. Benim gördüğüm asıl aciz olan Sony son modeline bakın birde mi mix'e hangisi daha yeni model gibi duruyor? Sony hala alt ve üst kenarın kapladIğı alanla uğraşıyor Xiaomi ise bu konuyu çözdü.

Xiaomi bence çok fazla ara model yapıyor ve bir türlü bu modellere güncelleme vermeye yetişemiyor. Yok prime, yok plus, yok s, yok efendim çin versiyon eu versiyon yok efendim o bölgeye özel rom derken nereye yetişeceklerini şaşırdılar. Birde eski müşterileri üzmemek için 3 senelik telefonlarlada uğraşıyorlar işleri iyice zorlaştı.

Kısacası Xiaomi'yi kötülemeye gelmedim. Çok takdir ediyorum bu adamlar çabalıyor yenilik peşindeler. Ama odaklanma sorunu yaşıyorlar. Oradan oraya gece gündüz koşturacaklarına şu farklı ülkeye farklı rom farklı model olaylarından kurtulsalar model sayısını azaltsalar işler kolaylaşacak. Bakın geçen sene kasım ayında miumi 9 haberlerini okumuştum yahu 7 ay geçti daha beta yok! Miumi 9 gelecek android 7 gelecek diye ben 7 ay önce haberler okudum. Gittim S7 edge'imi sattım Xiaomi'ye geçtim hala android 7 gelecek deniyor ne zaman süre bile belirsiz. Oysaki sattığım S7 edge'e üst üste güncellemeler geldi bizimki geri kaldı :) Ha telefondan memnunum ayrı konu ama Xiaomi artık güncellemeleri hızlandırmalı.

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Xiaomi hatırladığım kadarıyla 5. Büyük telefon üreticisi. Yani gariban ve parasız değil. Benim gördüğüm asıl aciz olan Sony son modeline bakın birde mi mix'e hangisi daha yeni model gibi duruyor? Sony hala alt ve üst kenarın kapladIğı alanla uğraşıyor Xiaomi ise bu konuyu çözdü.

Xiaomi bence çok fazla ara model yapıyor ve bir türlü bu modellere güncelleme vermeye yetişemiyor. Yok prime, yok plus, yok s, yok efendim çin versiyon eu versiyon yok efendim o bölgeye özel rom derken nereye yetişeceklerini şaşırdılar. Birde eski müşterileri üzmemek için 3 senelik telefonlarlada uğraşıyorlar işleri iyice zorlaştı.

Kısacası Xiaomi'yi kötülemeye gelmedim. Çok takdir ediyorum bu adamlar çabalıyor yenilik peşindeler. Ama odaklanma sorunu yaşıyorlar. Oradan oraya gece gündüz koşturacaklarına şu farklı ülkeye farklı rom farklı model olaylarından kurtulsalar model sayısını azaltsalar işler kolaylaşacak. Bakın geçen sene kasım ayında miumi 9 haberlerini okumuştum yahu 7 ay geçti daha beta yok! Miumi 9 gelecek android 7 gelecek diye ben 7 ay önce haberler okudum. Gittim S7 edge'imi sattım Xiaomi'ye geçtim hala android 7 gelecek deniyor ne zaman süre bile belirsiz. Oysaki sattığım S7 edge'e üst üste güncellemeler geldi bizimki geri kaldı :) Ha telefondan memnunum ayrı konu ama Xiaomi artık güncellemeleri hızlandırmalı.

kardeş sen halen anlayamamışsın. xiaominin bilgi birikimi ile sonynin bilgi birikimi birmi ?
ben misal örnek olarak verdim sony.deki bilgi birikimi xiaomide yoktur ben miui takımını ilk çıktığı zamanlardan beri takip ederim sony bu işlere başladığı zaman miui takımı daha portakalda vitamindi yada sony walkman alma hayali kuran insanlardı mesela örnek olarak. bu iş öyle hemen parayı basayım yapayımla olmuyor malesef. belli birikimlerden geçerek oluyor huaweinin zamanında çakma telefonlarını mutlaka görmüşsündür şimdiki huawei ile ozamanki huaweinin alakası yok para basmayla olsaydı basar yapardı adam demekki belli bir birikimin oluşması için zaman geçmesi gerekiyor xiaomininde ilk telefonlarını biliyoruz sonuçta.
çerçeve konusuna gelirsek bu işin aslı sharp telefonlarına dayanıyor hepsi onun çakması mi mix dediğin cihaz sharp aquos çakmasıdır gsmarenadan bakabilirsin mesela xiaominin çıkıpta kendi kendine başarmışlığı değil buda.
sonç olarak xiaomiden ve miui takımından bazı şeylerin zamanla oturmasını beklemek doğal bişeydir pat diye olmaz.
o yüzden koskoca sony ile miui takımı bir olmaz cyanogen i gördük kendi başına ne yapabildi ? şuanda neredeyse esamesi okunmayacak hale geldiler.

ayrıca benim önüme koysan xz premiummu mi mix mi desen tereddütsz xz premium derim yada xz yada xzs derim ben çok ince çerçeve sevmiyorum çerçevenin okadar incelmesine bakarsan xaserisindede yan çerçeveler ince mesela bu tasarımsal zevk kişiden kişiye değişir bence xz serisi gayette tatminkar duruyor

Oyk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Öztürk
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Arkadaşlar mi max 7 yayınlanmış diyorlar varmı öyle bişe.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro