Haber Android 12'Den İlk Ekran Görüntüleri Geldi

Google, Android 12'nin ilk geliştirici önizleme sürümünü yayınladı. Yayınlanan sürüm, yaklaşmakta olan işletim sisteminin nasıl görünebileceğini de ortaya çıkardı.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Google arap atı gibi koşuyorda daha bir çok uygulama Android 11 de bile doğru düzgün çalışmıyor, uyumsuzluk sorunları yaşıyor. drunk~~

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Google arap atı gibi koşuyorda daha bir çok uygulama Android 11 de bile doğru düzgün çalışmıyor, uyumsuzluk sorunları yaşıyor. drunk~~
Üstüne hep aynı temaları geliştiriyorlar bir farklılık yok gibi değişiklik şart bence nougattan beri hala aynı şeyleri tekrarlıyorlar :D

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Üstüne hep aynı temaları geliştiriyorlar bir farklılık yok gibi değişiklik şart bence nougattan beri hala aynı şeyleri tekrarlıyorlar :D
8.1 'e kadar daha çok görsel gelişme vardı, ancak gelişen donanım çeşitliliği ve diğer teknolojik nedenler daha çok altyapıya itti gibi. Hele şu son 3 versiyon sırf alt yapı odaklı diyebiliriz. Zaten uygulamaların bu kadar sorun çıkartmasının nedenide altyapı değişimi.

Bir diğer nokta her marka kendi kostümünü diktiği için google görsel gelişmelere pek önem vermiyor olabilir. Nasılsa üreticiler kendi arayüzlerini tasarlıyor boşa iş gücü harcamaya gerek yok diye düşünüyor olabilirler.

Başka bir diğer nokta, olaya geniş bakarsak tartışmasız bir gerçek var ki; kullanıcıların büyük kısmı sade, basit arayüzleri daha çok seviyorlar birde kullanıcı alışkanlıklarını da önemsemek gerek. Belki bu nedenle de görsel değişimlere önem verilmiyor olabilir.

Hayat Pixel telefon kullananlara güzel. :P

FU20

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Member
Cihazım
RN8P
Konular
12
Android'in sadeliğine ve kolaylığına hiçbir şeyi değişmem. Temasını Android 20'ye kadar değiştirmese keşke :)

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
Saf andoid de bana kullanılmaz geliyor. 12 saat aosp rom da durmuşluğum yok, olmuyor. Kaç kez denedim :)

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
8.1 'e kadar daha çok görsel gelişme vardı, ancak gelişen donanım çeşitliliği ve diğer teknolojik nedenler daha çok altyapıya itti gibi. Hele şu son 3 versiyon sırf alt yapı odaklı diyebiliriz. Zaten uygulamaların bu kadar sorun çıkartmasının nedenide altyapı değişimi.

Bir diğer nokta her marka kendi kostümünü diktiği için google görsel gelişmelere pek önem vermiyor olabilir. Nasılsa üreticiler kendi arayüzlerini tasarlıyor boşa iş gücü harcamaya gerek yok diye düşünüyor olabilirler.

Başka bir diğer nokta, olaya geniş bakarsak tartışmasız bir gerçek var ki; kullanıcıların büyük kısmı sade, basit arayüzleri daha çok seviyorlar birde kullanıcı alışkanlıklarını da önemsemek gerek. Belki bu nedenle de görsel değişimlere önem verilmiyor olabilir.

Hayat Pixel telefon kullananlara güzel. :P
Android'in sadeliğine ve kolaylığına hiçbir şeyi değişmem. Temasını Android 20'ye kadar değiştirmese keşke :)
Ya bende sade kullanılmasından yanayım fakat, en azından ios gibi bir anda sadeliği bozmadan statusbarları şenlendirseler bildirimleri vs vs. hiç fena olmaz yoksa sadelik iyidir :)

Saf andoid de bana kullanılmaz geliyor. 12 saat aosp rom da durmuşluğum yok, olmuyor. Kaç kez denedim :)
Ne yazık ki sadelik sevdiğim halde aosp romlarda bende duramıyorum :D

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Hep aynı şeyler...
Bu bildirim panelini descendant rom kullanırken tecrübe etmiştim, gayet iyiydi..

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Android 11 AOSP romdan bir farkı yok. Bir cihazın en önemli kısmı benim açımdan arayüzü, animasyonları vs. Çoğu cihaz zaten donanım olarak iyi ama yazılımla bu desteklenmiyor.

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Android 11 AOSP romdan bir farkı yok. Bir cihazın en önemli kısmı benim açımdan arayüzü, animasyonları vs. Çoğu cihaz zaten donanım olarak iyi ama yazılımla bu desteklenmiyor.
Çok farkı yok katılıyorum.Sizin de dediğiniz gibi zevk meselesi.Ben aosp romları seviyorum daha çok ekran süresi alıyorum.Tabi bazen miui'da kolayca yapabildiğim işlem için aosp romlarda başka uygulama kullanmak üzüyor sadece.

Üst Alt