Yardım Android 12 ROM (Acemiyim)

rameower

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tuğkan
Cihazım
Mi9T
Konular
3
Arkadaşlar merhaba , şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.Bugün telefonumun BL kilidini açacağım ve bazı maddeler (sorular) hakkında yardımlarınızı bekliyorum (ACEMİYİM)

1)En stabil Android 12 rom hangisidir Kamera ,parmak izi filan sorunsuz çalışan.(sosyal medya kalite problemi düzelmiştir umuduyla Android 12 istiyorum.Geçtiğim zaman eski orjinal rom göre kasma donma , klavyede gecikme , uygulamalarda çökme filan yaşamak istemiyorum

2)Yüklediğim romlarda GPL lisansı denilen zımbırtı olmalı yada olması gerekiyor mu olmasada olur mu ?

3)Banka güvenliği, playstore satın alım, Netflix vb türevi uygulamalarda kalite sorunu olurmu ?

4) Google ürün ve servisleri yüklü mü gelecek ben mi yükleyeceğim ?

5)Forumda ve sağda solda gördüğüm kadarıyla aosp Leginos rom isimleri geçiyor en çok beğenilen filan yoksa ben yanılıyor muyum.

6) Yüklediğim zaman kamera için ayrı eklenti parmak izi için ayrı eklenti filan kurmak istemiyorum.Sadece stock orjinal rom gibi ne yüklüyse yüklü olanı sorunsuz kullanmak istiyorum.

8 ) Romu pc üzerinden mi flash ile sorunsuz kurabilirmiyim.Telefona magisk tarzı filan bişey kurmak istemiyorum , Yada kurmlımıyım ? rom işlerini pc den yüklemek istiyorum.

7) Bu dediğim maddeleri karşılayacak bir rom önerirmisiniz.Yükleme yöntemlerini anlatan bir link var ise ekler misiniz?

TEŞEKKÜRLER HAYIRLI RAMAZANLAR

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
aops romlar farkla öndedir. pixel experience 12 veya onun türevleri yüklenebilir. official rom yüklediğin sürece güvenliği pek dert etme. güvenlik daha çok unnofficial romlarda sorun oluyor ki daha bilgileri çalınanı görmedim ben.

rameower

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tuğkan
Cihazım
Mi9T
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
aops romlar farkla öndedir. pixel experience 12 veya onun türevleri yüklenebilir. official rom yüklediğin sürece güvenliği pek dert etme. güvenlik daha çok unnofficial romlarda sorun oluyor ki daha bilgileri çalınanı görmedim ben.
Peki yükledikten sonra memnun kalmadım ve orjinal stock roma döndüm.Döndükten sonra BL kilit kapatabilir miyim.Kapatma işleminde Brick vs olma durumu varmı.Gördüğüm kadarıyla Orjinal rom yükleyip Mi flasdan Bl kilit kapatma seçeniğni seçenlerin cihazları mi ekranında kalmış hep

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
Peki yükledikten sonra memnun kalmadım ve orjinal stock roma döndüm.Döndükten sonra BL kilit kapatabilir miyim.Kapatma işleminde Brick vs olma durumu varmı.Gördüğüm kadarıyla Orjinal rom yükleyip Mi flasdan Bl kilit kapatma seçeniğni seçenlerin cihazları mi ekranında kalmış hep
ben böyle bir sorunla karşılaşmadım. eğer format data yapıp rom yüklersen mi yazısında kalmazsın.

Üst Alt