Çözüldü Android 11'e güncelledikten sonra kişiye özel zil sesi ayarlayamıyorum.

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Hindistan resmi kararlı android 10 rom kullanıyordum. Android 11 ota yolu ile gelince otomatik güncelledim. Güncelleyene kadar sorun yoktu. Özel zil sesi kullandığım kişi güncellemeden sonra ayarlı olan zil sesi ile değil de ilk defa duyduğum bir zil sesi ile aramaya başladı. Yeni rom yüklendiği için ayar bozulmuştur dedim ve eski kullandığım zil sesini tekrar ayarladım. Ayarlandı gözüküyor ama arama sırasında yine o saçma zil sesi çalıyor. Zil sesinin adını falan değiştirdim yine olmadı. Sorunu nasıl çözebilirim? Her rom yüklemesinden sonra formatlamak gerekir mi? Format atmak bu sorunu çözer mi?

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kimsenin bir fikri yok mu?

torun7042

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Torun
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
12
Maalesef bu hata Android 11 olan çoğu Redmi Note 8 Mıuı tabanlı romlarında mevcut. Zil sesi olarak da çan sesine benzer bir ses çıkıyor.

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Maalesef bu hata Android 11 olan çoğu Redmi Note 8 Mıuı tabanlı romlarında mevcut. Zil sesi olarak da çan sesine benzer bir ses çıkıyor.
Evet bende de aynı çan sesine benzer bir ses çıkıyor, bir kişinin zil sesini değiştirsem bile yine aynı çan sesi çıkıyor. Sorunu geri bildirimden ilettim ama birşey olacağını sanmıyorum.

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Çözümü buldum. Buraya yazayım ki bu sorunu yaşayanların işine yarasın. Ben bu yüzden telefona format atmayı düşünüyordum. Gerçi büyük güncellemelerden sonra format tavsiye ediliyor ve ben de bunu mantıklı buluyorum. Ancak ben telefonun hiçbir yerini orijinal ayarıyla kullanmadığım için formattan sonra telefonu ayarlamak 3-4 günümü alıyor. O yüzden uğraşmak istemediğim için format çok da atmak istemiyorum. Bu akşam kişiye özel zil sesiyle ilgili bir şey daha deneyeyim dedim, denedim ve sorun çözüldü.

Çözüm şu: Kişiler uygulamasının uygulama bilgisine girince uygulama izinlerinde dosyalar ve medya reddedilenlerin altındaysa ona izin verin ve izin verilenlerin altında görünmesini sağlayın. Aşağıdaki resimdeki gibi olacak.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-12-02-20-55-55-133_com.google.android.permissioncontroller.jpg
    Screenshot_2021-12-02-20-55-55-133_com.google.android.permissioncontroller.jpg
    179,9 KB · Görüntüleme: 17
Üst Alt