Rehber {Android 11}{Xiaomi.EU} Viper4Android kurulumu {Magisk 21.4}

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Merhaba arkadaşlar. Şu an bildiğiniz gibi Viper4Android ses modu Android 11 ile baya sorunlu çalışıyor. Hatta çoğu kullanıcı AML kurmasına rağmen çalıştıramıyor. Aşağıda yazacağım rehberle birlikte Selinux Permissive yapmadan sorunsuzca Viper4Android kurulumu yapa bileceksiniz​

1. İlk önce son sürüm Magisk yükleyin. Şu anki son sürüm 21.4
2. Magisk Manager uyğulamasına girerek modlar sekmesinden Viper4Android 2.7.x modunu kurun. Ama cihazı yeniden başlatmayın.
3. Kurulum bitdiği zaman Viper4Android uyğulamasına girerek ses sürücelerini yükleyin. Cihaz otomatik yeniden başlayacak. Cihaz açıldığı zaman uyğulamaya girmeyin.
4. Root destekli dosya yöneticisi uyğulaması yükleyin. Hangisini isterseniz.
5. Dosya yöneticisine root iznini verdikden sonra aşağıdakı dizini kullanaran dosyayı bulun.
/data/adb/modules/ViPER4AndroidFX/post-fs-data.sh
6. Dosyayı açın ve en son satıra aşağıdakı komutları yapıştırın.
magiskpolicy --live 'allow audioserver audioserver_tmpfs file { read write execute }'
magiskpolicy --live 'allow audioserver system_file file { execmod }'
magiskpolicy --live 'allow mediaserver mediaserver_tmpfs file { read write execute }'
magiskpolicy --live 'allow mediaserver system_file file { execmod }'
magiskpolicy --live 'allow audioserver unlabeled file { read write execute open getattr }'
magiskpolicy --live 'allow hal_audio_default hal_audio_default process { execmem }'
magiskpolicy --live 'allow hal_audio_default hal_audio_default_tmpfs file { execute }'
magiskpolicy --live 'allow hal_audio_default audio_data_file dir { search }'
magiskpolicy --live 'allow app app_data_file file { execute_no_trans }'
magiskpolicy --live 'allow mtk_hal_audio mtk_hal_audio_tmpfs file { execute }'
7. Dosyayı kayd edin. Cihazı yeniden başlatın.
8. Viper4Android uyğulamasına girin. Uyğulama ayarlarını açın. Legacy Mode-u aktivleştirin. İşlem tamamlandı. Artık sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Ben şu an Mi 10 Haftalık EU 21.1.20 romunda denedim. Başka Android 11 romlarında da deneyenler çalıştığını söyledi.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Merhaba arkadaşlar. Şu an bildiğiniz gibi Viper4Android ses modu Android 11 ile baya sorunlu çalışıyor. Hatta çoğu kullanıcı AML kurmasına rağmen çalıştıramıyor. Aşağıda yazacağım rehberle birlikte Selinux Permissive yapmadan sorunsuzca Viper4Android kurulumu yapa bileceksiniz​

1. İlk önce son sürüm Magisk yükleyin. Şu anki son sürüm 21.4
2. Magisk Manager uyğulamasına girerek modlar sekmesinden Viper4Android 2.7.x modunu kurun. Ama cihazı yeniden başlatmayın.
3. Kurulum bitdiği zaman Viper4Android uyğulamasına girerek ses sürücelerini yükleyin. Cihaz otomatik yeniden başlayacak. Cihaz açıldığı zaman uyğulamaya girmeyin.
4. Root destekli dosya yöneticisi uyğulaması yükleyin. Hangisini isterseniz.
5. Dosya yöneticisine root iznini verdikden sonra aşağıdakı dizini kullanaran dosyayı bulun.
/data/adb/modules/ViPER4AndroidFX/post-fs-data.sh
6. Dosyayı açın ve en son satıra aşağıdakı komutları yapıştırın.
magiskpolicy --live 'allow audioserver audioserver_tmpfs file { read write execute }'
magiskpolicy --live 'allow audioserver system_file file { execmod }'
magiskpolicy --live 'allow mediaserver mediaserver_tmpfs file { read write execute }'
magiskpolicy --live 'allow mediaserver system_file file { execmod }'
magiskpolicy --live 'allow audioserver unlabeled file { read write execute open getattr }'
magiskpolicy --live 'allow hal_audio_default hal_audio_default process { execmem }'
magiskpolicy --live 'allow hal_audio_default hal_audio_default_tmpfs file { execute }'
magiskpolicy --live 'allow hal_audio_default audio_data_file dir { search }'
magiskpolicy --live 'allow app app_data_file file { execute_no_trans }'
magiskpolicy --live 'allow mtk_hal_audio mtk_hal_audio_tmpfs file { execute }'
7. Dosyayı kayd edin. Cihazı yeniden başlatın.
8. Viper4Android uyğulamasına girin. Uyğulama ayarlarını açın. Legacy Mode-u aktivleştirin. İşlem tamamlandı. Artık sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Ben şu an Mi 10 Haftalık EU 21.1.20 romunda denedim. Başka Android 11 romlarında da deneyenler çalıştığını söyledi.
Elinize sağlık hocam

Duygusuz06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
K20 pro
Konular
0
Hocam android 11 de magisk nasıl yukleyebiliriz ben twrp den denedim sıkıntı oldu.

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45

mladenbmv

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ROOT
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
3
tesekkurler calıstı dedıgınız sekılde cıhaz mı9t pro.

mtunc52

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
1
Mi 10 Pro da denedim başarılı oldu zaten en kaliteli ve yüksek sesli hoparlöre sahip bir cihazken şimdi dahada yükseldi sesi :)

hidrocan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Mi 9t
Meslek
öğrenci :)
Konular
11
Miui 12.5 xiaomi.eu 21.1.28 beta android 11 de başarılı oldu hocam teşekkürler handshake~~

dagmusa33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Musa onur
Cihazım
Note 8 pro
Konular
1
Hocam denedim tekrardan yaptım fakat düzelmedi.Daha sonra deneyerek soruna haylou fit uygulamasının neden olduğunu gördüm.Uygulamayi kaldırınca düzeldi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam denedim tekrardan yaptım fakat düzelmedi.Daha sonra deneyerek soruna haylou fit uygulamasının neden olduğunu gördüm.Uygulamayi kaldırınca düzeldi.

Üst Alt