Yardım Android 11 ve Mİ Note 10 Lite

mvlt10line

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Telefonumu android 11e güncelledim ama o günden bu güne telefonda ki bildirimler leş gibi ekrana sığmıyor. Ek olarak paylaşacağım. Mesajlar, WhatsApp ve Snapchat bildirimleri çok kötü olmuş gerek uygulama önizleme bulaniklastirmasi da dahil. Snapchatden bildirim geldiğinde ekran önce açılmıyordu şimdi açılıyor, önce her zaman açık kilit ekranında kalıyordu. WhatsApp bildirimleri ekrana sığmıyor ve her sohbet için ayrı ayrı bildirim gönderip kötü bir görüntü oluşturuyor. Mesajlara üstten cevap verirken her şey karışıyor. Ve şarjım daha çabuk bitmeye başladı. Bu android 11le mi alakalı yoksa bildirimler ile mi alakalı Android 10a geri dönemiyor muyuz yada bunları düzeltemiyor muyuz yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-03-04-20-28-22-085_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-03-04-20-28-22-085_com.android.settings.jpg
    248,8 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20210304_202731.jpg
    IMG_20210304_202731.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_20210304_202637.jpg
    IMG_20210304_202637.jpg
    71,2 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20210303_233517.jpg
    IMG_20210303_233517.jpg
    128,5 KB · Görüntüleme: 30

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
mvlt10line, Garantili cihaz ise geri dönüş mümkün değil maalesef...

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
70
Ayarlar / bildirimler/ bildirim çubuğuna tıkla android yazıyorsa miui'yi , Miui yazıyorsa androidi seç birde öyle dene. Ek olarak android 11'in sorunlu geldiğini duymuştum.

Faruk 04

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi note 10 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Hocam nedir bizim bu telefondan çektiğimiz ya, yanlış bilmiyorsam bu seri Çin'de satılmıyor. Dolayısıyla fazla takmıyorlar gibime geldi. Hiç mi şikayet gelmiyor bunlara, anlamış değilim. Allah yardım etsin, ne diyim...

mvlt10line

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ayarlar / bildirimler/ bildirim çubuğuna tıkla android yazıyorsa miui'yi , Miui yazıyorsa androidi seç birde öyle dene. Ek olarak android 11'in sorunlu geldiğini duymuştum.
Merhabalar bildirim çubuğum android olarak seçili buna ek olarak bir de anlık mesaj attırdım kendime mesaj gelirken MIUI ile android arasında gidiş geliş yaptım. Bildirimler düzgün gözüküyordu anlık olarak ama.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

mvlt10line, Garantili cihaz ise geri dönüş mümkün değil maalesef...
Garantili cihaz hocam servisin bir şey yapma ihtimalin yok mudur sizce

Hocam nedir bizim bu telefondan çektiğimiz ya, yanlış bilmiyorsam bu seri Çin'de satılmıyor. Dolayısıyla fazla takmıyorlar gibime geldi. Hiç mi şikayet gelmiyor bunlara, anlamış değilim. Allah yardım etsin, ne diyim...
Dediğiniz gibi hocam en ucuz fiyata en premuim telefon buydu ama böyle hatalar çok çıkıyor karşımıza.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
70
Merhabalar bildirim çubuğum android olarak seçili buna ek olarak bir de anlık mesaj attırdım kendime mesaj gelirken MIUI ile android arasında gidiş geliş yaptım. Bildirimler düzgün gözüküyordu anlık olarak ama.

Garantili cihaz hocam servisin bir şey yapma ihtimalin yok mudur sizce

Dediğiniz gibi hocam en ucuz fiyata en premuim telefon buydu ama böyle hatalar çok çıkıyor karşımıza.
Miui'ye al bir müddet öyle dene. yama güncelleme ile düzeltilir ama xiaomi güncelleme konusunda samsungunda gerisinde ben samsungtan çok şikayetçiydim yavaş veriyor diye xiaomi'nin belkide en büyük eksisi güncellemesi.

mvlt10line

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Miui'ye al bir müddet öyle dene. yama güncelleme ile düzeltilir ama xiaomi güncelleme konusunda samsungunda gerisinde ben samsungtan çok şikayetçiydim yavaş veriyor diye xiaomi'nin belkide en büyük eksisi güncellemesi.
Merhaba MIUI bildirimlerinde bir sıkıntı var mı bakar mısınız hiç kullanmadım. Ekran kavisli oldugu için mi böyle ekrana sığmıyor. Fakat Android 10da ekrana sığıyordu.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
70
Merhaba MIUI bildirimlerinde bir sıkıntı var mı bakar mısınız hiç kullanmadım. Ekran kavisli oldugu için mi böyle ekrana sığmıyor. Fakat Android 10da ekrana sığıyordu.
Yok yok güncelleme bug'u bu. Bu sorunu çoktan bildirmişlerdir xiaomi'ye istersen sende geri bildirimde bulunabilirsin.

mvlt10line

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Yok yok güncelleme bug'u bu. Bu sorunu çoktan bildirmişlerdir xiaomi'ye istersen sende geri bildirimde bulunabilirsin.
Android 11 kurulumu bittikten hemen sonra hata raporu gönderdim yanlışlıkla veya kendisi de göndermiş olabilir bilmiyorum sizce telefonu sifirlayayim mı yoksa bekleyeyim mi. Nasıl geri bildirim atacağım.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
70
Android 11 kurulumu bittikten hemen sonra hata raporu gönderdim yanlışlıkla veya kendisi de göndermiş olabilir bilmiyorum sizce telefonu sifirlayayim mı yoksa bekleyeyim mi. Nasıl geri bildirim atacağım.
Hizmetler ve geri bildirim uygulamasından geri bildirimde bulunabilirsin. Format atmasına rağmen sorunun devam ettiği postlar görmüştüm facede sayfalarda. format andorid 11 için çözüm değil sanırım. Ara güncellemeyi beklemelisin 1 ay falan böyle kullan yeni güncelleme gelmiş olur.

Üst Alt