Soru Android 11 TWRP ile Android 10 Rom Yükleme

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Cihazımda MIUI 12.5 Closed Beta Rom yüklü fakat ben memnun kalmadığım için android 10 Greeshan Romuna geri dönmek istiyorum Rehber - Android 9/10 için Twrp+Root+Backup+Restore bu konudaki twrpyi kurduğumda işlemler başarılı olmasına rağman hiçbir türlü recovery ya da twrp menüsüne girmiyor cihaz direkt açılıyor. Android 11 twrp yüklesem ve oradan android 10 rom yüklesem cihazda soruna yol açar mı?

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Cihazımda MIUI 12.5 Closed Beta Rom yüklü fakat ben memnun kalmadığım için android 10 Greeshan Romuna geri dönmek istiyorum Rehber - Android 9/10 için Twrp+Root+Backup+Restore bu konudaki twrpyi kurduğumda işlemler başarılı olmasına rağman hiçbir türlü recovery ya da twrp menüsüne girmiyor cihaz direkt açılıyor. Android 11 twrp yüklesem ve oradan android 10 rom yüklesem cihazda soruna yol açar mı?
Twrp ile sürüm düşürmek olmaz telefon hard brick olar.
Fastboot ile android 10 sürüm kur, twrp yükle ardından Greshan.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315

Hocam, sanki bu mümkün olabilir. A10 ile 11 çok benzer yapıda. A11 twrp de wipe işlemi sonrası greeshan kurup kapanmadan a10 twrp kurarız. System içinden recover.p sileriz ( ki greeshan zaten bu dosyayı atmıyor )ve Patchsystemverfyt ile arv2.0 aynı işlem zaten onu yaparız format data diyip restart desek açılır gibi.

Deneyen var mı acaba ?

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Hocam, sanki bu mümkün olabilir. A10 ile 11 çok benzer yapıda. A11 twrp de wipe işlemi sonrası greeshan kurup kapanmadan a10 twrp kurarız. System içinden recover.p sileriz ( ki greeshan zaten bu dosyayı atmıyor )ve Patchsystemverfyt ile arv2.0 aynı işlem zaten onu yaparız format data diyip restart desek açılır gibi.

Deneyen var mı acaba ?
Android 11- 10 arasında denemedim, ancak 10-9 arasında denedim, hard brick oluyor. Aynı siz yazdığınız gibi.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
Android 11- 10 arasında denemedim, ancak 10-9 arasında denedim, hard brick oluyor. Aynı siz yazdığınız gibi.

Anladım hocam. Evet o yazılarınızı diğer konularda da gördüm. 10 ile 9 aşırı farklı. 11 ise benzer. Acaba brick olmasına neden olan bölüm hangisi?

Neyse önemli verilerim olmasa denemesini yapacaktım. Bir kaç gündür aklımda. Birde brick için pcyi ayarlamak gerek. Deneyen olmazsa ilerleyen süreçte denerim

orhandd

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orhan
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Freelance
Konular
6
bu konuda yanıldığınızı varsaymıyorum bizzat yanılıyorsunuz 3 günden beri poco x3 nfc cihazım için türlü türlü romlar deniyorum a10 a11 farketmeksizin a10 twrp ile birazdan a11 rom yükleyeceğim sorunsuz yüklenecektir ve sizen ricam yanlış bilgilendirme yapmayınız

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Konu Poco için değil, Redmi Note 8 Pro için dikkatli okuyunuz.

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
bu konuda yanıldığınızı varsaymıyorum bizzat yanılıyorsunuz 3 günden beri poco x3 nfc cihazım için türlü türlü romlar deniyorum a10 a11 farketmeksizin a10 twrp ile birazdan a11 rom yükleyeceğim sorunsuz yüklenecektir ve sizen ricam yanlış bilgilendirme yapmayınız
Birde ayrıca redmi note 8 pro için twrp ile nasıl sürüm düşürülür bu konuda yazmışım. Bu da yalnız Android 11 den 10 düşürmek için.

Üst Alt