Rehber 12.5 sürümlerinin kurulması+twrp ve root + twrp ile sürüm düşürmek. (bilgiler gidecek)

Sahin3838

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Cihazım
Note 8 pro
Konular
0
Hayır, fastboot ile de düşürebilirsiniz. Hatta en iyisi fastboot ile düşürmek.
resimdeki hatayı alıyorum 12.0.8 e düşürürken 12.5.5 ten 12.5.1 e düşüyor sorunsuz diğerinde android 10da ise resimdeki hata geliyor kalıyor malisef telefonda kapanıp açılmaya başlıyor 12.5.1 atıyorum düzeliyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

resimdeki hatayı alıyorum 12.0.8 e düşürürken 12.5.5 ten 12.5.1 e düşüyor sorunsuz diğerinde android 10da ise resimdeki hata geliyor kalıyor malisef telefonda kapanıp açılmaya başlıyor 12.5.1 atıyorum düzeliyor
son bir soru hocam global romda 12.5.5 te root ta yani magiskte safety.net i düzeltebiliyormuyuz bilinen yöntemlerle çözemedim sırf bu yüzden android 10 a 12.0.8 e dönecektim

Ekli dosyalar

• 2021-12-27_16-16-56 (2).png
    2021-12-27_16-16-56 (2).png
    4,2 KB · Görüntüleme: 4

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

son bir soru hocam global romda 12.5.5 te root ta yani magiskte safety.net i düzeltebiliyormuyuz bilinen yöntemlerle çözemedim sırf bu yüzden android 10 a 12.0.8 e dönecektim
Bilgileri korumakla mı yüklediniz? Yani mi flash da aşağıda hangisini seçeneği seçtiniz?
Birde bootladerin açık olmasından emin olun, tesadüfen kapanmasın?

Son düzenleme:

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54

merakci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rami
Cihazım
-
Konular
39
TWRP ile sürüm düşürmek
1. Twrp ya gidiyoruz, resimde olduğu gibi işaretleyip wipe ediyoruz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
2. İnstall basıp aşağıda sağ tarafta İMG seçiyoruz. TWRP_3.5.1_10-MIUI_12.5.img üzerine tıklayıp recovery alanına yüklüyoruz. Ardından twrp ana ekrana dönüyoruz.
3. Twrp - yı yeniden başlatıyoruz.
4. İnstall basıp android 10 sürüm kuruyoruz.
5. Twrp ana ekrana geri dönüyoruz, Reboot basıp ve ardından kapat basıp telefonu kapatıyoruz.
6. Güç tuşu ile telefonu açıyoruz.

Android 11 den 10 a düşürmek için değil mi bu seçenek? Yanlış bir şeyler yapmayalım :)

Halil7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
2
Bu rehber telefonunuzda android 10 sürümünün mevcut olduğunu ve bu sürüme uygun twrp - nın kurulu olduğunu düşünüyor.
Bu rehber yazılırken android 11 için fastboot sürümler çıkmamıştı. Şimdi ise android 11 için fastboot sürümler mevcuttur. Ona göre 12.5 sürümlerinin kurulmasını fastboot üzerinden tavsiye ediyorum. Hem temiz ve hem de tehlikesiz kurulum sayılıyor. Böyle kurulum zamanı eski sürümlerden de kuyrukların (kalıntılar) kalma ihtimali az oluyor veya hiç olmuyor.
0. Android 11 sürümünü ve lazım olan tüm dosyaları indirip telefonun hafıza kartına atıyoruz (hafıza kartı yoksa bilgisayarda saklıyoruz).
1. Twrp ya gidiyoruz ve resimde gördüğünüz tüm alanları işaretleyip WİPE ediyoruz.
2. Ev tuşu ile geri dönüp twrp yı yeniden başlatıyoruz.
3. İnstall basıp sürümü kuruyoruz. Sürüm kurulduktan sonra ev tuşu ile tekrar twrp ana ekrana geri dönüyoruz.
4. Resimde gördüğünüz alanları MOUNT ediyoruz ve ev tuşu ile ana ekrana dönüyoruz.
5. Vendor dosyasından recovery-from-boot.p bulup siliyoruz. Twrp ana ekrana geri dönüyoruz.
6. İnstall basıyoruz, sağ aşağı tarafta İMG seçiyoruz ardından indirdiyimiz twrp-3.5.2_11-1-UNOFFICIAL-begonia.img seçip recovery alanına yüklüyoruz.
Yüklemeden sona ana ekrana dönüyoruz.
7. Twrp - yı yeniden başlatıyoruz.
8. İnstall basıp patchedvbmeta.zip yüklüyoruz, ardından close-avb.zip yüklüyoruz. Eğer root (magisk.zip) kuracaksınız ise close-avb.zip yüklemeye gerek yok.
9. İnstall basıp Magisk-23.0(23000).zip yüklüyoruz.
10. Wipe basıyoruz Data format , yes yazıyoruz.
11. Sistemi başlatıyoruz.
Telefonda artık 12.5 sürümü kurulu ise ve yalnız twrp ve root atmanız gerekiyorsa
Konu 'MIUI V12.5 sürümleri için twrp+root (Veri kaybı olmadan)' Rehber - MIUI V12.5 sürümleri için twrp+root (Veri kaybı olmadan)
TWRP ile sürüm düşürmek
1. Twrp ya gidiyoruz, resimde olduğu gibi işaretleyip wipe ediyoruz.
2. İnstall basıp aşağıda sağ tarafta İMG seçiyoruz. TWRP_3.5.1_10-MIUI_12.5.img üzerine tıklayıp recovery alanına yüklüyoruz. Ardından twrp ana ekrana dönüyoruz.
3. Twrp - yı yeniden başlatıyoruz.
4. İnstall basıp android 10 sürüm kuruyoruz.
5. Twrp ana ekrana geri dönüyoruz, Reboot basıp ve ardından kapat basıp telefonu kapatıyoruz.
6. Güç tuşu ile telefonu açıyoruz.
Hocam öncelikle selamın aleyküm bu sürüm düşürme işlemindeki 2 numaralı maddeyi anlamadımda rica etsem onu görsellerle anlatabilir misiniz teşekkürler.

regent

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ersin
Cihazım
xiaomi
Konular
1
Evo X android 12 romunu kullaniyorum stock roma geçiş yapmak için herhangi bir işlem gerekir mi datalar silinebilir problem degil

Üst Alt