İnceleme Android 11 SDK Developer Bilgilendirme.

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Android 10 henüz tam anlamı ile yaygınlaşmadan Google LLC geliştiricileri Android 11 üzerinde çalışmaya başladı bile...
Henüz Android 11 üzerinde yapılan çalışmalar ile ilgili hiçbir yazı yazılmamış iken Android üzerinde yapmış olduğum araştırma ve incelemeler sonunda Forum yaşantıma son vermeme rağmen gelecek Android 11 hakkında küçük bir bilgilendirme yazmaya karar verdim...

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Türkiye'de ki sitelerde Android 11 SDK hakkında tahmini birkaç yazıdan öteye geçilememiş oysa Android 11 SDK geliştiriciler için duyuruldu...
Android 11 ile gelecek olan birçok eklenti ve özelliğin eklenmesi geliştirilmesi anlamına geliyordu konuyu yakın takip ettiğim ve konu hakkında ki bazı çalışmalarımında ışığında küçük bir bilgilendirme yapmamın faydalı olacağını düşündüm...

Aşağıda göreceğiniz gibi Android 11 SDK'ya kayıtlı geliştirici değilseniz, şu an için bu çalışmaya ulaşmanız zor...

Google LLC kullanıcı talepleri doğrultusunda Android 11 üzerinde bazı eklenti ve özellikler üzerinde çalışıyor...
Android daha komplike dinamiklere sahip.
Böyle olduğu için de bazı özelliklerin sisteme gömülmesi ve otomatik hale çevirilmesi çok zor oluyor...
Google Play Store'a da birçok otomasyon programı mevcut olsa da direkt API’in desteklemiş olduğu gömülü yazılımlar çok daha fonksiyonel olacaktır...

1 Ekran Kaydetme
Android’de bu desteği aslında üçüncü parti uygulamalarla deneyebiliyorsunuz ama Apple bunu 2017 de yayınladığı sürümle yerleşik ekran kaydedici özelliğini halihazırda kullanıyor...
Üçüncü parti uygulamalar, sistem uygulaması olmadığı için API’ları var olan uygulamaları düzgün kullanamıyor.

2 Otomatik Karanlık mod
Bu özelliğin tüm telefonlara adaptasyonu Android 10’un son sürümünde gerçekleşti.
Karanlık mod, her ne kadar sisteme dahil edilse de üzerindeki çalışmalar tamamlanmadan herhangi bir şekilde otomasyon sistemine geçirilmedi.
Google LLC’dan gelen bilgilere göre, Google hala bu fonksiyon üzerinde çalışıyor ve Android 11’de bu özelliğin çok daha kararlı hale getirileceğini yapılan çalışmalar üzerinde deneyimleyebiliyoruz.

3 Google Kapsamlı Dosya Yönetici daha da güçlü olacak

4 Gboard Clipboard sisteme entegre olacak

Android 11 ile bu özelliklere ilave olarak yapılan tüm çalışmaları konuya ekleyerek konuyu takip eden arkadaşları bilgilendireceğim iyi forumlar...

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:

Murad Ali

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Konuya ekli Video da bazı ayrıntılar var, olması gerekenler hakkında ki görüşlerinizi yorumlayabilirsiniz.

Son düzenleme:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Konuya ekli Video da bazı ayrıntılar var olması gerekenler hakkında ki görüşlerinizi yorumlayabilirsiniz.
Animasyonlar gerçektede öyle olursa tadından yenmez concept gerçekten efsane gözüküyor.

Murad Ali

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Animasyonlar gerçektede öyle olursa tadından yenmez concept gerçekten efsane gözüküyor.

evet öyle bazı özelliklerin gelişip daha stabil ve daha kullanışlı olacağı şimdiden söylenebilir

Murad Ali

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Murad Ali

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Hocam android 11 çıktığı zaman aosp romların yapılması için Android 11 device tree si lazım mıdır veyahut vendor tree?

Beta sürümü yayınlanmadan kaynak ve açık kaynak kodları ile ilgili bilgi verilemiyor malesef ama şunu söyleyebilirim Android 11 de birçok şey farklı olacak

Murad Ali

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Dün paylaştığım bu konu gazete haberlerine yeni düştü :D:D farkımız buydu.??

Murad Ali

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
ekler ve link eklenerek güncellendi