Rom [Android 11] [MIUI12.5] Redmi Note 8 Mi-Globe 21.4.7

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Değerli forum üyeleri,

Redmi Note 8 için (kod adı ginkgo) mi-globe 7 Nisan'da yeni sürümünü piyasaya sürdü. ANDROID 11 olarak hepimize hayırlı olsun
mi-globe, xiaomi.eu romun tabanını baz alarak eu roma optimizasyonlar ekleyen bir romdur.
İndirirken de göreceksiniz, "custom rom builder" seçeneğinden istediğiniz uygulamayı ekleyip, istediğinizi kaldırıp özgür bir kurulum yapabilirsiniz.

Mi-globe'ı ben sevdim hatta kendi cihazımda şu an bu rom yüklü. Hatta rom kurarken size eklemek istediğiniz veya silmek istediğiniz programlar için opsiyon da tanıyor. Youtube Vanced'i rom ile beraber yükleyebiliyorsunuz, Magisk yükleyebiliyorsunuz, sevmediğiniz sistem uygulamalarını hatta mi Tarayıcıyı, daemon'u bile kaldırabiliyorsunuz :)

Verdiğim rom linkindeki Show All Settings seçeneğine basarak eklemek/kaldırmak istediğiniz programları seçebilirsiniz.

Linkten romu ve varsa Magisk dosyasını indiriniz.
* Cihazınızı TWRP modunda başlatınız.
* TWRP ile Wipe -Format Data / Yes yapıp Reboot - Recovery ile Tam Temizlik yapınız.
* Twrp ile Wipe » Advanced Wipe düğmesine tıklayınız " Dalvik / Art Cache - Cache - System - Data '' Seçip , Swipe to Wipe yapınız.
* Kurulumunu yapmak istediğiniz romu, varsa magisk dosyasın cihazınıza aktarınız/kopyalayınız.
* TWRP ana menüsüne dönünüz, Install üzerine dokununuz ve cihazınıza aktardığınız romu seçiniz.
* Romu seçtikten sonra, Swipe to Confirm Flash yapınız.
* ROM’unuz başarıyla yüklendikten sonra,sol alt köşeden Art dalvik / cache yapınız ve Navigasyon tuşlarını kullanarak twrp ana menüden Reboot - Recovery yapınız.
* Cihazınız tekrar TWRP de açılacaktır. İndirmiş olduğunuz *Magisk zıp dosyasını telefondaki Twrp klasörüne kopyalayınız.
*TWRP / Install kısımından Magisk zıp dosyasını seçip flashlayınız. Art dalvik / cache » Reboot - System yapınız.

İlk Kurulum ortalama 5 dk kadar sürmektedir.

kurulum adımlarında desteği archesm hocama teşekkür ederim

Keyfini çıkarın..

Redmi Note 8 [ginkgo] için mi-globe 21.4.7

Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine, düzenleme hakkı bana aittir.
Yapılan yanlış işlemlerden ve cihazınızda oluşabilecek arızalardan şahsım ve miuiturkiye.net ailesi ASLA SORUMLU TUTULAMAZ.

Son düzenleme:

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Ellerinize sağlık hocam. EU betadan daha mı stabil?
Şu ana kadar hataya rastlamadım hocam. EU Betadan daha iyi bir pil ömrü aldığımı söyleyebilirim. Ki ekran görüntülerinde de gözüküyordur. Ses kalitesi olarak biraz yavan ama o da Dolby ile aşılır. Sadece ses ayarlarında Mi Ses Geliştirici kısmında ayar yapmaya çalıştığımda duruyor. Onun dışında bir sıkıntıya rastlamadım.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240

Değerli forum üyeleri,

Redmi Note 8 için (kod adı ginkgo) mi-globe 9 Aralık'ta yeni sürümünü piyasaya sürdü.
mi-globe, xiaomi.eu romun tabanını baz alarak eu roma optimizasyonlar ekleyen bir romdur.
İndirirken de göreceksiniz, "custom rom builder" seçeneğinden istediğiniz uygulamayı ekleyip, istediğinizi kaldırıp özgür bir kurulum yapabilirsiniz.

Sistem
Optimizasyon -
Mi 10T Pro için destek eklendi (apollopro, apollo ile aynı ROM)
Optimizasyon - Bildirim gölgesi / Kontrol merkezi için geri yüklenen şeffaf arka plan ve düşük GPU'lu cihazlar için gizlenen diğer şeyler [ör. Redmi Note 7, Redmi Note 8]
Düzeltildi - Ok Google düzgün çalışmaması [Android 11 Snapdragon 865 cihazlar]
Düzeltildi - "Wave" şarj animasyonu kullanılırken pil yüzdesinin yanlış görüntülenmesi
Düzeltildi - Gezinme için köşeden yukarı kaydırınca Google Asistanın donup gezinmeyi engellemesi [Android 11 cihazlar]
Düzeltildi - Sistem başlatıcı varsayılan başlatıcı olarak ayarlanmadığında Son Aramalar panelinin kilitlenmesi [Android 11 cihazlar, WIP]

İzinler
Düzeltildi
- Pano erişim izinleriyle ilgili mesajlardaki Çince metinler

Sistem başlatıcısı
Düzeltildi
- Son Aramalar panelinde "Önerileri göster" geçişi [Android 11 cihazlar]

Kamera
Düzeltme
- Ana ekrandaki Çince kısayollar

Fotoğraf Galerisi
Optimizasyon
- Video düzenleme artık daha sorunsuz
Optimizasyon - Daha fazla video formatı desteği

Mi-globe'ı ben sevdim hatta kendi cihazımda şu an bu rom yüklü. Hatta rom kurarken size eklemek istediğiniz veya silmek istediğiniz programlar için opsiyon da tanıyor. Youtube Vanced'i rom ile beraber yükleyebiliyorsunuz, Magisk yükleyebiliyorsunuz, sevmediğiniz sistem uygulamalarını hatta mi Tarayıcıyı, daemon'u bile kaldırabiliyorsunuz :)

Verdiğim rom linkindeki Show All Settings seçeneğine basarak eklemek/kaldırmak istediğiniz programları seçebilirsiniz.

Linkten romu ve varsa Magisk dosyasını indiriniz.
* Cihazınızı TWRP modunda başlatınız.
* TWRP ile Wipe -Format Data / Yes yapıp Reboot - Recovery ile Tam Temizlik yapınız.
* Twrp ile Wipe » Advanced Wipe düğmesine tıklayınız " Dalvik / Art Cache - Cache - System - Data '' Seçip , Swipe to Wipe yapınız.
* Kurulumunu yapmak istediğiniz romu, varsa magisk dosyasın cihazınıza aktarınız/kopyalayınız.
* TWRP ana menüsüne dönünüz, Install üzerine dokununuz ve cihazınıza aktardığınız romu seçiniz.
* Romu seçtikten sonra, Swipe to Confirm Flash yapınız.
* ROM’unuz başarıyla yüklendikten sonra,sol alt köşeden Art dalvik / cache yapınız ve Navigasyon tuşlarını kullanarak twrp ana menüden Reboot - Recovery yapınız.
* Cihazınız tekrar TWRP de açılacaktır. İndirmiş olduğunuz *Magisk zıp dosyasını telefondaki Twrp klasörüne kopyalayınız.
*TWRP / Install kısımından Magisk zıp dosyasını seçip flashlayınız. Art dalvik / cache » Reboot - System yapınız.

İlk Kurulum ortalama 5 dk kadar sürmektedir.

kurulum adımlarında desteği archesm hocama teşekkür ederim

Keyfini çıkarın..

Redmi Note 8 [ginkgo] için mi-globe 20.12.9

Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine, düzenleme hakkı bana aittir.
Yapılan yanlış işlemlerden ve cihazınızda oluşabilecek arızalardan şahsım ve miuiturkiye.net ailesi ASLA SORUMLU TUTULAMAZ.
Ellerinize sağlık paylaşım için teşekkürler
Ellerinize sağlık hocam. EU betadan daha mı stabil?
hocam evo ne durumda :D

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Şu ana kadar hataya rastlamadım hocam. EU Betadan daha iyi bir pil ömrü aldığımı söyleyebilirim. Ki ekran görüntülerinde de gözüküyordur. Ses kalitesi olarak biraz yavan ama o da Dolby ile aşılır. Sadece ses ayarlarında Mi Ses Geliştirici kısmında ayar yapmaya çalıştığımda duruyor. Onun dışında bir sıkıntıya rastlamadım.
Teşekkürler hocam. İndirme linkinde özelleştirmelerin altında Clear Cache seçeneği var. Onu seçince ne oluyor? ROMu flashladıktan sonra wipe cache dalvik yapmaya gerek kalmıyor mu?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam evo ne durumda :D
Evo şeker şeker hocam. Yağ gibi akıyor maşallah, ama arada MIUI arayüzünü de özlüyor insan. :D Mi Globe akıcıysa Mi Globeden devam. :)

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Evo şeker şeker hocam. Yağ gibi akıyor maşallah, ama arada MIUI arayüzünü de özlüyor insan. :D Mi Globe akıcıysa Mi Globeden devam. :)
Evo Cpu'yu çok fazla açıyor hocam bu yüzden rom akıyor ama pil tüketimine de bir o kadar etkiliyor
Uykuya da sokamadım romu bir sonraki güncelleme ile daha iyi olacaktır ama şimdilik akıcı da olsa pili bana yetersiz geldi
Ek olarak Evo dan yada herhangi bir aosp den mi globeye de geçseniz masike de geçseniz tatmin etmeyecektir çünkü ister istemez aosp performansı vermiyor
zaten Mi globe Eu tabanlı

Son düzenleme:

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Evo Cpu'yu çok fazla açıyor hocam bu yüzden rom akıyor ama pil tüketimine de bir o kadar etkiliyor
Uykuya da sokamadım romu bir sonraki güncelleme ile daha iyi olacaktır ama şimdilik akıcı da olsa pili bana yetersiz geldi
Ek olarak Evo dan yada herhangi bir aosp den mi globeye de geçseniz masike de geçseniz tatmin etmeyecektir çünkü ister istemez aosp performansı vermiyor
zaten Mi global Eu tabanlı
Doğrudur hocam. Evo pil konusunda biraz daha gelişmeli android 11 tabanında. %100 ile alıyorum telefonu Twitter, Chrome vs. takılıyorum çok hızlı %90 iniyor.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Doğrudur hocam. Evo pil konusunda biraz daha gelişmeli android 11 tabanında. %100 ile alıyorum telefonu Twitter, Chrome vs. takılıyorum çok hızlı %90 iniyor.
Hocam bizim cihazda var bu sorun
Android 11 her cihazda böyle değil pil performansı da akıcılığı da iyi cihazlar ve mesela note 8 pro Ironsides hocama sorabilirsiniz :D

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam bizim cihazda var bu sorun
Android 11 her cihazda böyle değil pil performansı da akıcılığı da iyi cihazlar ve mesela note 8 pro Ironsides hocama sorabilirsiniz :D

Katılıyorum hocam. A10 romlar akıcılık olarak bir tık geri kalıyor. A11 Yapı gereği daha akıcı ve daha az şarj tüketimi söz konusu. Tabi kerneli ile oynanmış bir rom ise bir şey diyemeyeceğim. En azından bizim cihazda böyle

Üst Alt