Yardım Android 11 güncellemesi sonrası sorunlar

kemaladiyaman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kemal
Cihazım
redmi note 7
Konular
4
Redmi note 9 pro
MIUI 12.0.1
Android 11 RKQ1
Hint rom atmıştım

Dün gelen 12.0.1 android 11 güncellemesi sonrası telefonum kafayı yedi tam anlamıyla. Aşırı bir kasma, donma ve bir çok uygulama da tam çalışmama sorunları mevcut. Cıhaz durduk yere ısınıyor ve şarj tüketiyor. (Şarj olma hızı da belirgin şekilde düştü)

En çok dikkatimi çekenler;

-WhatsApp dan gelen hiç bir evrakı (PDF, World, Excel vb.) telefon açmıyor. Kasıyor ve atıyor. İşlerimi inanılmaz etkiledi :(

- Ekran görüntüsü alma (3 parmak) çalışmıyor

-Hint rom ile severek kullandığım telefon görüşmesi kaydı çalışmıyor. (Dinlemek istediğimde "dosya mevcut değil yada hasar görmüş" hatası alıyorum)

-Telefona yedekleme almaya çalıştığında ise fark ettim ki hiç bir uygulamayı yedeklemiyor. (Desteklemedi hatası veriyor)

Gözlemlediğim hatalar şimdilik bu şekilde

3 kere güncelleme ekranından "son paleti indir" diyerek güncelleme yaptırdım fakat değişen bir şey olmadı.

Ne yapabilirim? Bir fikri olan var mı acaba?

nech

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nech
Cihazım
Note 9 pro
Konular
0
Yavaş sarj olma sorunu bende de oluştu. Fakat başka bir telefonda olmadı. İlginç

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Dosyalarınızı yedekleyip cihazı sıfırlayın büyük sürüm guncellemelerinde cihazı sıfırlamak şart bootloader kilidiniz açıksa tavsiyem mi flash ile fastboot rom yükleyin.
Eger sorunlar devam ederse önceki sürümü fastboot ile yükleme yapın.

kemaladiyaman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kemal
Cihazım
redmi note 7
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dosyalarınızı yedekleyip cihazı sıfırlayın büyük sürüm guncellemelerinde cihazı sıfırlamak şart bootloader kilidiniz açıksa tavsiyem mi flash ile fastboot rom yükleyin.
Eger sorunlar devam ederse önceki sürümü fastboot ile yükleme yapın.
bootloader kilidim açık. en son öyle yapacağım sanırım. bu arada cihaz yurt dışı imei ve hint rom atılmış bir cihaz. bunun bir etkisi olmuş olabilir mi bu sorunlara? teşekkür ederim

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
bootloader kilidim açık. en son öyle yapacağım sanırım. bu arada cihaz yurt dışı imei ve hint rom atılmış bir cihaz. bunun bir etkisi olmuş olabilir mi bu sorunlara? teşekkür ederim
Olabilir xiaomi Çin hindistan global ve Avrupa olarak cihazları ayırırken sadece yasalar yüzünden değil donanım farkı olabiliyor hint sürümü redmi note 8 ile trde satılan garantili redmi note 8 kamera kalitesi bile aynı değildi mesela.
Onun dışında aynı model olsa bile ülkeye bölgeye göre donanım farklılıkları olabilir bir modelde 3 çeşit ekran paneli kullandığı oluyor cihazın içindeki Ram ve depolama birimi markası farklı oluyor SanDisk Samsung hypnix micron gibi gibi :)
Teknoloji şans işi kısaca eğer bu meselelere takiksaniz tavsiyem telefonunuz hangi ülkeye bölgeye aitse onun romunu kurun.

Üst Alt