Yardım Android 11 Bluetooth ve fiziksel klavye Türkçe dil sorunu

mehmet.akif

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Akif
Cihazım
Mi-10 256/8 Gb
Meslek
Sağlık Memuru
Konular
19
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
EU 12.5.5
Telefon Modeli
Poco X3 Pro Vayu
Bootloader Kilidi
Açık
Selamun alekyüm. Merhaba.
Ben telefonumda büyük metinler yazmak ve İngilizce çalışmak için Logitech k380 klavye aldım. Android 10 kullanırken türkçe-Q kullanabiliyordum. Çok da memnundum. EU 12.5 sürümünü kurdum. Malesef Türkçe olmuyor. Ek ayarlar-dil ve giriş-mouse ve klavye seçeneklerinden dili ekliyorum. Yine de olmuyor. Bazı ek yazılımlarla yapılabildiğini söylediler. Ama, onu da kullanamadım. Root ile ya da ek bir ayarla yapılabilecek bir şey var mı? External Android Keyboard Helper yazılımı nasıl kullanılır? Bunu da anlyamadım. Her seferinde bu yazılımı açmam mı gerekiyor? Bunu da anlayamadım.

Bana lütfen yardım edin. Lofgitech K380 Türkçe-Q dizilim bir klavye. Bu klavyeyi sıfırlamam mı gerekiyor? Buun sıfırlama seçeneği var mı? Onu da bilmiyorum.

Gboard ile alakası olacağını belirtenler oldu. Gboard da Türkçe-Q. yine de yapamadım.

Therminal ya da ADB komutlarıyla veya SU yetkisiyle yapılabilecek bir şey var mı?

mehmet.akif

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Akif
Cihazım
Mi-10 256/8 Gb
Meslek
Sağlık Memuru
Konular
19
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgi olan kimse yok mu?

Oyla:

maguseva

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aydın
Cihazım
Note 10 pro
Konular
1
merhaba konu hortalatmış gibi olacam ama bende telefon redmi note 10 pro ve Logitech k380 klavye android 12 ve MIUI 13 ile Türkçe karakterleri aktif edemedim bir türlü siz problemi çözebildiniz mi acaba

Oyla:
Üst Alt