Recovery [Android 11] Xiaomi Mi 9 Twrp 3.4.0-10 Tek Tuş Yükleme Aracı

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
İyi forumlar. TWRPyi yüklüyorum. Başarılı sekilde yükleniyor. Cihaz ile ilk basta twrp ile açılıyor. Sonra ana ekrana dönüp tekrar twrp ile acmaya kalktigimda(yeniden baslattigimda) twrp yok. Nerede hata yapıyorum acaba ?
Biryerde hata yapmıyorsunuz , kalıcı twrp için custom rom ya da magisk yüklenmeli

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27

inanneyazsambilmiyorum

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi Mi9
Konular
1
merhaba arkadaşlar sormak istediğim bir soru var şimdi cihazımda orjinal global rom mevcut bu twrp yi ve magisk ile root yapmak istiyorum bu işlemleri yapraken üzerindeki aktif offical olan global rom zarar görürmü bana biraz bilgi verebilirmisiniz. yoksa twrp yi kurulumu yapar yapmaz eu beta veya ona benzer custom rom dosyasını cihaza kopyalamış olmam gerekiyor mu kurulum işlemi için yani kısaca sormak istediğim şuan cihazın orjinal rom u üzerine twrp ve root işlemi yapabilirmiyim sorun yaşamadan 7 ay sonra imei repair işlemi yapmayı planlıyorum da

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
merhaba arkadaşlar sormak istediğim bir soru var şimdi cihazımda orjinal global rom mevcut bu twrp yi ve magisk ile root yapmak istiyorum bu işlemleri yapraken üzerindeki aktif offical olan global rom zarar görürmü bana biraz bilgi verebilirmisiniz. yoksa twrp yi kurulumu yapar yapmaz eu beta veya ona benzer custom rom dosyasını cihaza kopyalamış olmam gerekiyor mu kurulum işlemi için yani kısaca sormak istediğim şuan cihazın orjinal rom u üzerine twrp ve root işlemi yapabilirmiyim sorun yaşamadan 7 ay sonra imei repair işlemi yapmayı planlıyorum da
Merhaba Hocam.
Cihazınıza twrp ve magisk kurmanız, şu an kullandığınız roma hiçbir zarar vermez.Farklı bir rom kurmak isterseniz de en büyük yardımcınız olur.Forumda bu konuya ilişkin, birçok rehber mevcut.Öncellikle onlara bir göz atıp, biraz fikir sahibi olmanızda fayda var.Tabi öncelikle bootloader kilidini açmanız gerekiyor.

Op3ukk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mİ NOTE 10 PRO
Meslek
grafik designer
Konular
8
" data-source="post: 625848" class="bbCodeBlock bbCodeBlock--expandable bbCodeBlock--quote js-expandWatch">
mi9twrp-jpg.49451

Twrp Recovery Yükleme
1. İşlemlere başlamadan önce bootloader kilidinin açık (bootloader unlock) olması gerekmektedir
2. Xiaomi USB driverları kurun
3. Ayarlar - ek ayarlar - geliştirici seçeneklerinden Usb hata hata ayıklamayı aktif edin.
4. USB kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın.
5. TWRP yükleme aracını zip dosyasından çıkarın, twrp_yukleme_araci_mi9 dosyasına çift tıklayarak çalıştırın (Program Türkçe çeviri için chatin_62 hocama çok teşekkür ederim)
6. Menüdeki seçeneklerden ilerleyin.
7. Kurulum tamamlandıktan sonra,
8. TWRP'nin ilk ekranında, dili değiştiriyoruz ve Salt Okunur Tut'u seçiyoruz.

twrpsaltokunur-png.45440

Xiaomi Mi 9 Twrp 3.3.1-46 Android Q Destekli, Android Pie desteği de vardır.
İndirme Bağlantısı :

Test edildi çalışıyor

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam yüklüyorum ama twrp modunda açılıyor surekli magisk de flasliyorum mi9 8/128 11.0.3 mi surum yuklu ne yapmam lazim

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
3.3.1-52 img dosyasını paylaşıyorum, twrp içerisinden install/image seçip recovery işaretleyip yükleme yapabiliriz.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Twrp yükleme ekranında kırmızı yazıyla E : unable to decrypt the device uyarısı veriyor fakat yüklemeyi sorunsuz yapıyor. Bu uyarı ne anlama geliyor acaba? Yapmam gereken işlem var mı bunun için ?

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Teşekkürler hocam biraz önce Mi 9 EEA 11.0.6.0 Kararlı cihazıma konuda ki araç ile TWRP yükledim sorunsuz bir şekilde.

Diğer yükleyecek arkadaşlara tavsiyem özellikle Global ROM kullananlar. Öncelikle Telefonunuza Magisk sitesinden Magisk Menager adlı uygulamayı indirip yükleyin ardından uygulama içerisinden Zip dosyasını Sadece İndir butonu ile telefonunuza indirin. Ardından Telefonu fastboot moduna alıp konudaki anlatım ile TWRP yükleme işlemi yapın, TWPR yüklenip açıldıktan sonra çıkmadan, yani sistemi yeniden başlatmadan önce Yükleme menüsünden indirdiğiniz Magisk zip dosyasını yükleyin daha sonra cihazınızı yeniden başlatın. Bu işlemden sonra TWRP bir sonraki yeniden başlatma işleminde silinmeyecektir.

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Twrp 3.3.1-0 resmi sürümünü yayınlamış hocam daha önce twrp sitesinde yoktu sanırım

Üst Alt