Soru (Android 10) Miuı 11.0.1.0'dan Miuı 10'a Dönmek

Bastonluİhtiyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 8pro
Meslek
Grafik Tasarım
Konular
11
Merhaba beyler bayanlar,Öncelikler sorularım bi hayli fazla,Öncelikle araştırma yaptığımı bu konuyu açma sebebimi fikir almak amaçlı olduğunu belirtiyim :)
2 gün önceye kadar Android 9 Miuı 11.0.6.0 sürümünü kullanıyordum,Herkes gibi Android 10 esareti benide sardı,Bekle babam bekle OTA'ya bir türlü düşmedi, Bende dayanamadım paket şeklinde indirip OTA'dan gösterip cihazımı Android 10 11.0.1.0'a güncelledim, buraya kadar herşey çok hoş,İki günlük sürede aktif bir şekilde cihazı kullandım aralıksız, 9'la 10 arasında kayda değer hemen hemen hiç bir fark göremedim tek tük kamera ara yüzünde değişiklikler fark ettim, En çok dikkatimi çeken husus ise 11.0.6.0'dan çok daha fazla şarj tüketmesi oldu,Sanki ekran açıkken 3 saat kaybım var gibi belkide daha fazla,Normalde 2 gün şarj etmezken ekran kapalıyken,bu bir güne düştü,Şimdi sorularıma gelicek olursak;
1. Redmi Note 8 pro için batarya ve kamera performansı en iyi Miuı sürümü hangisi?Çoğu arkadaş Miuı 10 diyor, Eğer 10'sa hangi sürümü?
2. Elbet 10'dan 11'e kadar her güncellemeyi alan arkadaşlar vardır, Bu arkadaşlara sorum en çok hangi sürümünden memlun kaldınız,Hangi sürümü en az Bug barındırıyordu
3. Anladığım kadarıyla sürüm düşürme işlemi için illaki Bootloader açmam gerekicek,Cihazım garantili,Kilit açılınca net birşekilde garanti dışı kalıyormu? Kilidi kapatsak bile database'de bu büyük ihtimalle kayıtlı olur servisler bukadar ince detaylara bakıyorlarmı?
4. Normalde bunu sormıyacaktım Globalden şaşmamak amaçlı,Lakin batarya performansını Global yada Eu'nun üstünde gördüğünüz custom romlar varmı?

Şimdiden yanıtlar için teşşekkürler :)

Bastonluİhtiyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 8pro
Meslek
Grafik Tasarım
Konular
11
eea 11.0.2 idi sanırım yalan olmasın ama pilde ahım şahım bir fark göremiyorum ben bl acık eea 10.4.1 de kurdum global 10.4.5 de kurdum standart gibi geldi bana
hocam 11.0.6.0'dan Android 10'a geçince batarya pert oldu resmen, 2 gün alırken bir günü zor çıakrtıyorum uçuyor şarjlar resmen ve pil tasarruf modunda olmasına rağmen, Global olarak Miuı 10.2.1.0 'a dönücem heralde, hala sürüm araştırmasındayım

Oyla:

silindi20943

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
55
hocam 11.0.6.0'dan Android 10'a geçince batarya pert oldu resmen, 2 gün alırken bir günü zor çıakrtıyorum uçuyor şarjlar resmen ve pil tasarruf modunda olmasına rağmen, Global olarak Miuı 10.2.1.0 'a dönücem heralde, hala sürüm araştırmasındayım
İşin özü ben sıkıntıdan onu bunu derken bir kere imei dgistirdim falan o süre zarfında denedim romlarıda bana pek farklı gelmedi temiz kurulum ve ayarları yapmısmıydınız
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

birde miui 10 larda kamera portre modunda durduruluyor arka kamera haberiniz olsunda buglu 10.4.xx versionları

Son düzenleme:
Oyla:

dgsdmrbs

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
doğuş
Cihazım
iphone 6
Konular
4
ondaki arkadasşlar memnundu pilden 16 saat alan falan vardı
Ben 14 saatleri görüyordum 10.4.2 global sürümünde. şuan mail whatsapp bilidirimleri nedeniyle biraz düştü ama 11 saatten aşağı düşmüyor ekran sürem.
3 4 kez güncelleyip güncelleyip bu sürüme döndüm.

Oyla:

Bastonluİhtiyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 8pro
Meslek
Grafik Tasarım
Konular
11
hocam teşşekkür ederim :) Bende o sürümü indirdim dün,bootloader kilidinin açılmasını bekliyorum hala, garanti falan umrumda kalmadı valla yeterki şu android 10 dan kurtulıyım :) fastbootla heralde dönüş yapılıyor, o işide anlayıp dönüş yapıcam

Oyla:

Sancarexp

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi NOTE 8
Konular
91
Note 8 Pro Pil performansı zaten iyi değildi , Gereğinden fazla abartılı cihaz ,Android10 ile 4500mah ancak sözde yüksek batarya

Oyla:
Üst Alt