Rom [OFFICIAL][10] Pixel Experience/Plus Mi A3

Onurjr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
6
Resmi destek tekrar gelecek hocam. O yüzden beklemedeyim. Ve ben pek unofficial paylaşım yapmıyorum. İsterseniz yeni bir konu açın . Bu konuda official olarak kalsın.
Tek konu üzerinden güncel olarak gitsin diye dedim hocam en düzenli konu sizinki :D

3 tane daha aynı konudan var garip bi durum, bölüm görevlisi düzen sağlasa çok hoş olur.

Onurjr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
6
Konu tarafımca düzenlenmiş olup Resmi destek tekrar verilmiştir.
sitesinden Normal/Plus sürümlerini deneyebilirsiniz.

Son Yama Notları
•Geliştirilmiş güç artırma
•Geliştirilmiş performans
•Varsayılan olarak ARCore eklendi.
•Kaldırıldı Google ses kaydedici (çalışmıyor)
•Kaldırıldı FM Radyo uygulaması
•Maksimum bildirim simgesi sayısı artırıldı
•Diğer birçok iyileştirme

recepix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
MI A3
Konular
2
Arkadaşlar son yayınlanan romu yüklemek yetiyor mu yoksa ekstra vendor vs flaş gerekir mi ?

Mi A3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NemesiS_99

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
OnePlus 9 5G
Meslek
Öğrenci
Konular
6
- Konu Güncellenmiştir, dtbo konuya eklendi.

NemesiS_99

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
OnePlus 9 5G
Meslek
Öğrenci
Konular
6
12 Temmuz güncellemesi geldi!

• Temmuz güvenlik yaması
• Sabit çevrimdışı şarj çözüldü.
• Belirli kamera uygulamalarındaki 4k sorunu düzeltildi.
• Sabit doze ayarları görünmüyor çözüldü.
• Google Kaydedici eklendi (şimdi çalışıyor!)
• Geliştirilmiş parmak izi.
• Minimum parlaklık azaltıldı.
• En son stoktaki güncellenmiş kamera blobları (kamera belleği sorunlarına yardımcı olabilir)
• OTA'dan sonra önyükleme şimdi çok daha hızlı olmalı.

• Kısmen düzeltilmiş yeniden başlatma sorunu (şimdi çok daha az yaygın olmalı)

- Dirty flash çalışıyor.
- Wifi/BT crash verirse konudaki önergeyi uygulayın.

Son düzenleme:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Pixel Experience kullanan var mı? Varsa bir ekran görüntüsü ekleyebilir mi? Teşekkürler.

recepix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
MI A3
Konular
2
Pixel Experience kullanan var mı? Varsa bir ekran görüntüsü ekleyebilir mi? Teşekkürler.
Hayırdır üstat geçmeyi düşünüyorsunuz galiba :)

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Hayırdır üstat geçmeyi düşünüyorsunuz galiba :)

Anlık hevesler... Canım sıkılınca bir şeyler deneyesim geliyor. Mi Flash Tool'a güveniyorum biraz da. O olmasaydı bu işlere hiç girişmezdim. Araştıra araştıra birçok şey öğrendim. Kernel yükledim, GPU sürücüleri güncelledim. MIUI 12 denedim, MIUI 11 denedim. Hiçbir aşamada cihaz "brick" olmadı çok şükür. Benim için keyifli bir deneyimdi. En sonra stok haline döndürdüm. Aslında stok hali daha sorunsuz bana göre. Üzerinde aylarca çalışılmış MIUI 11'de bile birtakım sorunlar vardı. Örneğin alarm çaldığında cihaz donuyor ve alarm ekranında takılı kalıyordu. Cihazı yeniden başlatmadan normale dönmüyordu. Bu beni hayal kırıklığına uğrattı. Üzerinde aylarca çalışılmış bir custom ROM'da nasıl böyle bir hata olabilirdi ki? Beklentimi yüksek tutmuştum galiba. XDA'da sorduğum bir soruya kimse yanıt vermeyince "yalnız" olduğumu anladım. Ayrıca anlıyorum ki onlar da "insan"mış. Çok fazla şey beklememek gerekirmiş. Yine de bir umut. Acaba birileri bir mucize başarmış mıdır diye tarıyorum ara sıra. İşin ilginç tarafı EEA ROM ile ilgili herhangi bir sorunum da yok. Stabil çalışıyor, ısınma yok, pil tüketimi gayet olumlu. Dolu bataryayla rahatlıkla iki gün, hatta üç günü çıkarıyorum benim kullanışıma göre. Ufak tefek sorunlar var tabii. O kadar da olur zaten. Peki stoktan memnunsam Custom ROM'a neden heves ediyorum? Mantıklı bir açıklaması yok. Oyuncak arıyorum galiba. :D

recepix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
MI A3
Konular
2
Anlık hevesler... Canım sıkılınca bir şeyler deneyesim geliyor. Mi Flash Tool'a güveniyorum biraz da. O olmasaydı bu işlere hiç girişmezdim. Araştıra araştıra birçok şey öğrendim. Kernel yükledim, GPU sürücüleri güncelledim. MIUI 12 denedim, MIUI 11 denedim. Hiçbir aşamada cihaz "brick" olmadı çok şükür. Benim için keyifli bir deneyimdi. En sonra stok haline döndürdüm. Aslında stok hali daha sorunsuz bana göre. Üzerinde aylarca çalışılmış MIUI 11'de bile birtakım sorunlar vardı. Örneğin alarm çaldığında cihaz donuyor ve alarm ekranında takılı kalıyordu. Cihazı yeniden başlatmadan normale dönmüyordu. Bu beni hayal kırıklığına uğrattı. Üzerinde aylarca çalışılmış bir custom ROM'da nasıl böyle bir hata olabilirdi ki? Beklentimi yüksek tutmuştum galiba. XDA'da sorduğum bir soruya kimse yanıt vermeyince "yalnız" olduğumu anladım. Ayrıca anlıyorum ki onlar da "insan"mış. Çok fazla şey beklememek gerekirmiş. Yine de bir umut. Acaba birileri bir mucize başarmış mıdır diye tarıyorum ara sıra. İşin ilginç tarafı EEA ROM ile ilgili herhangi bir sorunum da yok. Stabil çalışıyor, ısınma yok, pil tüketimi gayet olumlu. Dolu bataryayla rahatlıkla iki gün, hatta üç günü çıkarıyorum benim kullanışıma göre. Ufak tefek sorunlar var tabii. O kadar da olur zaten. Peki stoktan memnunsam Custom ROM'a neden heves ediyorum? Mantıklı bir açıklaması yok. Oyuncak arıyorum galiba. :D
Aynı benim kafadasin üstat can sıkıntısı merak ve heves. :)

Üst Alt