Rom [Android 10.0]MIUI 11 Beta Rom V.20.3.19 [ PORT ][Mi A2]

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
images-jpeg.68000

Merhaba

Cihazımıza özel Redmi Note 7 den portlanmış Android 10 port Romu hayırlı olsun. Çıktığı günden bu yana deniyorum. Sorun olmadığını iyicene idrak ettikten sonra sizlere sunabilirim.

Fazla uzattım, rom detaylarına geçeyim.

1. Cihazınızın Bootloaderi açık ve TWRP Kurulu olmalı. Yoksa işlemlere devam edemezsiniz. Bakınız : Rehber - [Mİ A2][OFFİCİAL TWRP] Mİ A2 Official Twrp Yükleme Klavuzu [V.3.3.1.0]
  2. Cihazınızı TWRP ile açınız.
  3. TWRP Ekranında, Wipe » Advanced Wipe bölümünü tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin. ( Stok romdan geliyorsaniz wipe bölümünden format data ya girip yes yazarak komple sil yapalım, cihazda herşey silinecek bilginiz olsun) Daha sonra yeniden başlat bölümüne gelerek diğer slotu seçin ve recoveryi yeniden başlatın.Twrp yine acildi Ve tekrar TWRP Ekranında, Wipe » Advanced Wipe bölümünü tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin. ( Stok romdan geliyorsaniz wipe bölümünden format data ya girip yes yazarak komple sil yapalım, cihazda herşey silinecek bilginiz olsun)
  4. Ardından İndirdiğiniz rom ve diğer dosyaları cihaza atınız.
  5. TWRP ana menüsünden, Install bölümüne gelin ve Miui 11 Romunu kurunuz.
  6. İsterseniz bu evrede Magisk Manageri de kurabilirsiniz. ( Root için )
  7. Herşey hazır ve Cihazınızı yeniden başlatınız.
Not : Bu romda gapps roma dahil olması sebebiyle tek slota kurulum yapıp cihazımızı açabiliyoruz
Rom'u beğenmeyenler, almış oldukları TWRP Nandroid Backup ile tekrar yüklemeden önceki ROM'larına dönebilirler

*Konuda yer alan Anlatım tarafımca Mi A2 Cihazımda 28.08.2019 da denenmiş, çalıştığı doğrulanıp konuya eklenmiştir. Bende çalışan bir şey Sizde çalışmayabilir.

**Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.
***Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine aittir, düzenleme hakkı ise bana aittir. Eklenmesini veya düzenlenmesini istediğiniz bir bilgi için beni haberdar etmeniz yeterli.

Cihazınızın Bootloader Kilidi açık, TWRP Recovery yüklü ve USB Hata ayıklama açık olmalı...

Kurulum öncesi mutlaka Full Nandroid Backup alınız....

* Rom Eu beta tabanlıdır.
* Tam ekran hareketi fonksiyonları çok iyi çalışıyor.

İndirme Linkleri :

Rom :
Twrp :
Magisk Manager 19.3 :

Test build
: Mi globe tarzı ortalı saat V.20.3.19 :

Kaynak :

Son düzenleme:

Derubermensch

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fahri
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
7
Anlamadım redmi note 7 romunu alip oynadin ve mi a2 ye mi kurdun hocam?

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Anlamadım redmi note 7 romunu alip oynadin ve mi a2 ye mi kurdun hocam?

Ben değil hocam. Geliştirici nebrasyy tarafından note 7 ye ait android 10 romu cihazımıza portlanmıştı. Denedim ve sorunsuz kullanabilirsiniz

Derubermensch

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fahri
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
7
Ben değil hocam. Geliştirici nebrasyy tarafından note 7 ye ait android 10 romu cihazımıza portlanmıştı. Denedim ve sorunsuz kullanabilirsiniz
Oyle yapiliyorsa bi tane de redmi note 8 e portlasinlar yav bekliyoz kuruduk burada

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Oyle yapiliyorsa bi tane de redmi note 8 e portlasinlar yav bekliyoz kuruduk burada

Note 8 biraz zor hocam. Malum işlemcisi yeni bir işlemci. Bizim şansımız, note 7 ve mi a2 aynı işlemciyi kullanıyor

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
note8 zorlar sd660 işlemcili cihazlarınki kolay olur ayrıca ne gerek var note8 e aynı görsellik sonucta android 10 portlandı note7 11 alonca onuda portlar tabi geliştirici cihaz değiştirmezse

Derubermensch

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fahri
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
7
Mi a3 te aynı islemciyi kullaniyor galiba. Oda 665

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Mi a3 te aynı islemciyi kullaniyor galiba. Oda 665

Evet, ama yukarıda dediğim gibi yeni bir işlemci. Geliştiricilere zaman lazım. Kaldı ki miA3 deki yazılım note 8 e pek mantıklı değil. Ama tam tersi note 8 romu a3 e alınabilirse mantıklı.

Onurjr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
6
a3 ün dengi cc9 var qfill ile dönüştürüp kurabilirsiniz yada geliştiriciler portlaması lazım yaparsa tabiki
Mi A3 cihazının klonu CC9e hocam ve Qfil uygulaması üzerinden cihazı çevirme olayı şuan için Mi A3 için yok lakin forumda CC9e'den Mi A3 cihazına port edilmiş Android Pie tabanlı Xiaomi.eu Romu mevcuttur.

Üst Alt