Rom AncientOs v7.0 Unofficial - Mi Max 3 (Nitrogen)

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

AncientOs v7.0 Unofficial - Mi Max 3 (Nitrogen)
Version : Android 13 by Fake Lezard

- Modlu Uygulamalar + Nitrogen Eklentileri
- Sürüm : AncientOS v7.0 '' Texas Cake ''
- Boyut : 1474 Mb
- Çeşit : Vanilla + Gapps paketi dahildir.
- Tarih : 07/03/23
- Güvenlik Yaması : Şubat 2023
- Snake Kernel 4.4 + Regular Size ROM
- '' Miui Kamera '' sisteme eklenmiştir.
Sistem açıldıktan sonra Miui Kamera' ya tüm izinler verilmelidir, aksi halde kameraya tıkladığınızda sadece siyah bir ekran görürsünüz.

KURULUM :

Kurulum için son sürüm '' TWRP '' veya son Sürüm '' OrangeFox '' kullanılabilir.

'' Temiz Kurulum '' yapılmalıdır. Nasıl yapılacağı aşağıda sırası ile açıklanmıştır :

1- Wipe (temizleme) kısmına geçilecek, önce '' Wipe Data '' ve ardından '' Reboot Recovery '' yapılacaktır.
2- Yine Wipe (temizleme) kısmına geçilecek, orada '' Önbellek, Data, Dalvik, Cache, System, dahili depolama ve Vendor '', kutucukları işaretlenerek '' Wipe '' yapılacaktır.
3- Mount bölümü' ne geçilecektir, orada işaretlenebilir ( ! ) kutucuklardan ne kadar varsa hepsi işaretlenecektir.
4- Yükleme ( install ) kısmına geçilecektir ve '' Rom Flaşlanacak '' dır.
5- Reboot Recovery yapılacaktır.
6- Son olarak yine '' Wipe Data '' yapılacak ve ardından '' Reboot to Sistem '' yapılarak sistem açılacaktır.

Dikkat : Yapılan tanıtımlar sadece bir öneridir. Rom' u kurup kurmamak ve önerileri uygulayıp uygulamamak kararı tamamen kullanıcılara aittir. Konu ile ilgili olarak kullanıcıların telefonlarında meydana gelebilecek her türlü hasar, zarar ve ziyandan forum yönetimi ve tanıtımı yapan sorumlu değildir, kullanıcının bizzat kendisi sorumludur !

İndirme Linki :

Ekli dosyalar

• AncientOS_2023-03-26_13-57-47.jpg
    AncientOS_2023-03-26_13-57-47.jpg
    47,1 KB · Görüntüleme: 2

yarimpower

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Öğretmen
Konular
0
Son paylaştığınız Rom'ların neredeyse tamamında Snake Kernel 4.4 var.Bu kernel hakkında bilgi bulamadım.Sizin bilginiz varsa ve paylaşırsanız sevinirim.
Selamlar..

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu kernel ile ilgili olarak pek fazla bir bilgim olduğunu söyleyemem. Sadece şarj ve pil konusunda iyi çalıştığını ve stabil olduğu için tercih edildiğini biliyorum. Fake Lezard ve Sanek Creed isimli geliştiriciler var. Bunlar rom geliştirme konusunda sürekli birlikte çalışıyorlar, birlikte paslaşıyorlar. Kendilerine göre bir geliştirme timi oluşturmuşlar. Bildiğim kadarı ile Fake Lezard geliştirilen romun ağırlıklı büyük kısmını yapıyor, Sanek Creed ise özellikle kernel ve roma eklenti olabilecek bazı bölümler üzerinde çalışıyor. Neticede bir romu birlikte tamamlıyorlar ve kullanıcılara bazen test edip kararlı bir rom olarak, bazende test etmeden sunuyorlar. Romu geliştirip piyasaya sunarken aralarında anlaştıkları üzere kim sunuyorsa onun ismini veriyorlar. Bazen Sanek-Creed adı altında, bazende Fake Lezard adı altında rom sunumu yapıyorlar. Başka geliştiricilerde var, bunlar uluslararası olarak gerektiğinde paslaşıyorlar, birbirine yardım edip, yardım alabiliyorlar.

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Bu kernel ile ilgili olarak pek fazla bir bilgim olduğunu söyleyemem. Sadece şarj ve pil konusunda iyi çalıştığını ve stabil olduğu için tercih edildiğini biliyorum. Fake Lezard ve Sanek Creed isimli geliştiriciler var. Bunlar rom geliştirme konusunda sürekli birlikte çalışıyorlar, birlikte paslaşıyorlar. Kendilerine göre bir geliştirme timi oluşturmuşlar. Bildiğim kadarı ile Fake Lezard geliştirilen romun ağırlıklı büyük kısmını yapıyor, Sanek Creed ise özellikle kernel ve roma eklenti olabilecek bazı bölümler üzerinde çalışıyor. Neticede bir romu birlikte tamamlıyorlar ve kullanıcılara bazen test edip kararlı bir rom olarak, bazende test etmeden sunuyorlar. Romu geliştirip piyasaya sunarken aralarında anlaştıkları üzere kim sunuyorsa onun ismini veriyorlar. Bazen Sanek-Creed adı altında, bazende Fake Lezard adı altında rom sunumu yapıyorlar. Başka geliştiricilerde var, bunlar uluslararası olarak gerektiğinde paslaşıyorlar, birbirine yardım edip, yardım alabiliyorlar.
Bizler bu geliştiricilerin sunduğu romları telefonlarımıza yüklüyor, test ediyor ve kullanıyoruz. Aslında geliştirilen romun ana yapısını ve iskeletini Google üretiyor. Geliştirici dediğimiz insanlar ise Google' nin ürettiği sisteme 5-10 MB' lık Kernel ve bazı küçük bölümler ekleyerek kendilerince katkılar yapıyorlar. Bir çok kullanıcı ise romu üretenin romu sunan kişi olduğunu sanıyor...

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Ancient OS' un yeni versiyonu Ancient 7.1 çıkmıştır. Miui Kamera eklenmiştir. Kullanırken Miui kameraya tüm izinler verilmelidir. Yeni versiyonu İndirmek isteyenler aşağıdaki Linkten indirip kurabilirler :

Üst Alt