Diğer Anakartımın Modeli ve BIOS Sürümü

Erdemkarakaya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erdem
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
2
Merhabalar. Anakartım çok eski olduğundan mı bilmiyorum ama anakart model ve marka kısmında To Be Filled By O.E.M yazıyor. Kasayı açıp bakmak istedim üzerinde eh16a002p yazdığını gördüm. Ve bu modele uygun bios sürümünü bulamadım. Amacım biosu güncellemek.

Erdemkarakaya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erdem
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanırım markası Esonic hocam, aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz.

Bunun BIOS güncellemesi olduğuna emin misiniz? Çünkü yanlış veya hatalı güncelleme anakartın bozulmasına yol açabiliyor. Aynı linki bende gördüm fakat pek emin olamadım.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Bunun BIOS güncellemesi olduğuna emin misiniz? Çünkü yanlış veya hatalı güncelleme anakartın bozulmasına yol açabiliyor. Aynı linki bende gördüm fakat pek emin olamadım.
Eski anakart için bios güncellemesi bulamazsınız, benim anakartım 2015 model ona dahi bios güncellemesi yok.

Erdemkarakaya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erdem
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eski anakart için bios güncellemesi bulamazsınız, benim anakartım 2015 model ona dahi bios güncellemesi yok.
Alakası yok. Her anakartın en son BIOS sürümü vardır. Ben 2020 için bios güncellemesi aramıyorum zaten. Bu anakart için yapılabilecek en son güncellemeyi soruyorum. Bilgisayar konusunda bilgili değilseniz cevap yazmayabilirsiniz. Bir de çok emin duruyorsunuz.

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
127
Bulabildiğim bu hocam. Size yazdığınız model üzerinden hareket ederek link verdim.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
Alakası yok. Her anakartın en son BIOS sürümü vardır. Ben 2020 için bios güncellemesi aramıyorum zaten. Bu anakart için yapılabilecek en son güncellemeyi soruyorum. Bilgisayar konusunda bilgili değilseniz cevap yazmayabilirsiniz. Bir de çok emin duruyorsunuz.
Save_Mi hocam zaten güncellik anlamında yazmış. Zaten yapacağınız güncelleme performans vs. anlamında artış sağlama ihtimali de düşük. Neden arıyorsunuz ?

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Hocam bize düzgün bir şekilde marka ve model bilgisi sunarsanız istediğiniz bilgiyi alırsanız, yarım yamalak bilgi verip bilgisayar bilgimi sorgulayamazsınız.

dokidoki

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
bb q10
Konular
10
Anakartiniz şuan hangi bios sürümünde?

Erdemkarakaya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erdem
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
2
Anakartiniz şuan hangi bios sürümünde?
5.23 sürümünde hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bize düzgün bir şekilde marka ve model bilgisi sunarsanız istediğiniz bilgiyi alırsanız, yarım yamalak bilgi verip bilgisayar bilgimi sorgulayamazsınız.
Yarım yamalak bilgi falan değil. PC üzerinden modeli bulamadım ve anakartın üstündeki modeli söyledim. Sizin anakart çıkış tarihlerine göre güncelleme bulup bulamayacağımı söyledikten sonra sizin bilginizin yeterli olmadığı kanısına vardım. Neden bu kadar sinirlendiniz? Verdiğim model gayet yeterli.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Save_Mi hocam zaten güncellik anlamında yazmış. Zaten yapacağınız güncelleme performans vs. anlamında artış sağlama ihtimali de düşük. Neden arıyorsunuz ?
Her BIOS güncellemesi anakart performansını yükseltir ve anakartla ilgili çoğu hatayı giderir hocam. Bunu unutmayın.

Üst Alt