Ana Başlık Xiaomi Cihazlarda Yaşanan IMEI Numaralarının Kayıt Dışı Gözükme Problemi

alighieri

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
dante
Cihazım
mi5
Konular
1
Merhabalar arkadaşlar,

Cepport gittigidiyor mağazasından aldığım mi5 cihaz perşembe günü elime ulaştı. Perşembe günü BTK sitesinde yaptığım ilk kontrolde IMEI kaydı gözükmüyordu. Bunun üzerine cepport mağazasını aradım ancak ulaşım için verdikleri cep telefonunu cevaplayan olmadı. Bunun üzerine gittigidiyor üzerinden mesaj gönderip durumu bildirdim. Ürünlerin tamamının IMEI kaydının olduğu ancak sisteme düşmesinin birkaç gün sürebileceğine yönelik cevap aldım. Dün BTK üzerinden yaptığım sorgulamada ise IMEI'lardan bir tanesinin durumu "KAYITDIŞI OLDUGU TESPİT EDİLEN IMEI" olarak gözükürken diğerinin kaydı yok. Durum hakkında cepport mağasına gittigidiyor üzerinden tekrar mesaj attım ancak dönüş yapılmadı.Öte yandan delta servis internet sitesinde yaptığım sorgulama ise BTK'da kayıt dışı gözüken IMEI'nın garanti kapsamında olduğunu, BTK sitesinde kaydı gözükmeyen IMEI hakkında ise garantinin mevcut olmadığını gördüm.

Pazartesi günü gittigidiyor üzerinden ödemeye onay vermek için son günüm. Telefondan memnunum ama bu IMEI ve garanti durumu pazartesi gününe yetişmeyecek gibi. Belki de hiç düzelmeyecek. İade sürecini mi başlatsam bilemedim.

Aynı durumu yaşayan arkadaşlar oldu mu acaba? Acilen yardım ve görüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleme:

coravan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
fatih
Cihazım
Mi5s 4 / 128
Meslek
sağlık
Konular
24
Forumda başka bir kullanıcı benzer paylaşımı yapmıştı ama benimde bildiğim belli bir süre sonra sisteme yansıyor buradaki yetkililer sana gerekli cevabı vereceklerdir emin olabilir siniz içiniz rahat olsun

Mahfuz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habip
Cihazım
Mi 5 64GB
Konular
0
Aynı durumu ben de yaşadım. İmail pazartesi günü kaydolur sıkıntı yapmayın

hbsv8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 5S
Konular
1
Aynı şekilde benimde alır almaz kontrol ettiğim ilk şey imei kaydı ve delta servis garanti kapsamında olup olmadığıydı. İlk gün kayıtsızdı, birkaç gün sonra baktığımda kayıt olmuştu. 14 gün içinde sorgusuz sualsiz iade edebilme hakkın var. Bence birkaç gün daha bekle.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Eğer Çok ama çok taze yutda giren parti cihazları ise imei durumu normal.

alighieri

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
dante
Cihazım
mi5
Konular
1
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Ancak kayıt bulunamadı dense neyse kaydolur diyeceğim de, neden "KAYITDIŞI OLDUGU TESPİT EDİLEN IMEI" olarak gözüküyor ona takıldım. Böyle bir durum yaşayan oldu mu acaba? Ürünün çok yeni ithal edilip edilmediğini nasıl anlarım ve forumdaki cepport ilgililerine nasıl ulaşabilirim?

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.174
Kayıt dışı olması o imei üzerinde hattınız takılı olduğu için. Diğeri ise Türkiye de hiç kullanılmadığı için kayıt görünmüyor.

Pazartesi tada salı günü kayıtlar girilmiş olacaktır. Bu konuda ortak edilecek bir durum yok içiniz rahat olsun biz tüm imei kayıtlarını btk ya bildiriyoruz bildirmek zorundayız yoksa Türkiye ye giriş yapamaz cihazlar.

İ

alighieri

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
dante
Cihazım
mi5
Konular
1
Kayıt dışı olması o imei üzerinde hattınız takılı olduğu için. Diğeri ise Türkiye de hiç kullanılmadığı için kayıt görünmüyor.

Pazartesi tada salı günü kayıtlar girilmiş olacaktır. Bu konuda ortak edilecek bir durum yok içiniz rahat olsun biz tüm imei kayıtlarını btk ya bildiriyoruz bildirmek zorundayız yoksa Türkiye ye giriş yapamaz cihazlar.

İ
Siz her iki IMEI yi de Btk ya bildiriyorsunuz değil mi? Garanti bakımından da mı kart takilmadigi için o IMEI garanti kapsamında gözükmüyor? Siz cepport firmasının ilgilisisisiniz herhalde. Pazartesi mesai saati bitimine kadar kayıt duzelmezse nasıl bir yol izleyelim? Pzt ödemeye onay versem 14 gün sonunda durum duzelmezse ve cayma hakkını kullanirsam para iadesinde sıkıntı yaşamayiz değil mi ?

ajanblue

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
fvgfd
Cihazım
mi5
Konular
6
Siz her iki IMEI yi de Btk ya bildiriyorsunuz değil mi? Garanti bakımından da mı kart takilmadigi için o IMEI garanti kapsamında gözükmüyor? Siz cepport firmasının ilgilisisisiniz herhalde. Pazartesi mesai saati bitimine kadar kayıt duzelmezse nasıl bir yol izleyelim? Pzt ödemeye onay versem 14 gün sonunda durum duzelmezse ve cayma hakkını kullanirsam para iadesinde sıkıntı yaşamayiz değil mi ?
ödemeye onay verme hocam ..sahibinden com a durumu anlat otomatik ödemeyi durdursunlar..bende fatura gönderilmediği için 10 gün ödemeyi durdutmuştum

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.174

Tek imei garanti için yeterli o yüzden bir tanesini bildirilmesi yeterli oluyor. IMEI lerin kayıt olmaması gibi bir durum olamaz ama diyelim ki oldu sizin ki arada gözden kaçtı bu durumda gerekirse değişim gerekirse ücret iadesi yaparız tabi ki

Üst Alt