İnceleme Ana Konu Oukitel K3

arslanalps

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
K6000 pro
Konular
36
Oukitel K3
Sürekli farklı modeller üzerine çalışan Oukitel firmasının giriş seviyesi 4 kameralı akıllı telefonunu tanıtmıştım. Şimdi inceleyeceğimiz model ise yine 4 kamera ile donatılmış bir modeş olan Oukitel K3. Cihaz 4 adet olan kamerası ve 6000 mahlık yüksek kapasitedeki pili ile dikkat çekiyor. Firmanın gerekli veya gereksiz bu yenilikleri marka bilinirliğini arttırmaya yönelik bir girişim olsa gerek ki gerçekten ben dahil çoğu telefon sevdalısının ilgisini çekmekte.

Genel Özellikler

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Pil Kullanım Süreleri

6000mah batarya sahip bir cihaz olmasının verdiği özgüvenden olsa gerek, şirket pil süresi hakkında baya bir övmüş kendini. Yine 6000 mah pile sahip kardeşinden biraz farklı bir tasarıma sahip. Oukitel tasarım hakkında ise iş adamı (bızınızmen) telefonu yorumu yapmış.

Herneyse asıl konumuz olan pil konusuna gelelim. Cihazda 1080p Kaptan Amerika filminin oynatıldığı bir test videosu yayınlanmış.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Cihaz her zaman ki gibi full ses ve parlaklıkta kullanılmış. Filmin süresi 2 saat 16 dakika ve film bittiğinde ise sadece yüzde 15 şarj harcanmış. Düz hesap ile hiç durmadan 15 saat video oynatabilir cihaz. Ses seviyesi ve parlaklığın azaltılması bu süreyi daha da uzatabilir.

Oukitel K3 vs Sony Xperia XZ Premium and iPhone 7 Plus

K3 tasarım olarak Sony XZ Premiuma benzetilmiş gibi görünüyor. Ancak birbirlerinden çok daha farklı donanım ve Pazar hedefi olduğunu söylebiliriz.

İlk fark parmak izi okuyucusunun konumunda bildiğimiz gibi Sony parmak izini sağ tarafa konumlandırmayı tercih etti. Oukitelde ise birçok cihaz da olduğu gibi ya ön yada arka taraf tercih ediliyor. Bu modelde ise ön tarafa konumlandırılmış.

Yine Oukitel önde arkada çift kameraya sahipken Sony ZX Premium önde ve arkada tek kameraya sahip. Tabi bunlar buz dağının görünen kısmı Sony ile Oukiteli yarıştırmak ne kadar doğru bilmiyorum ancak çinli şirketler bu karşılaştırmaları yapıyor çünkü Oukitel ile Meizu veya Oppo karşılaştırdığımızda neyden bahsettiğimizi anlamayacak birçok dostumuz var. Son olarak pil konusuna geldiğimizde ise 3000mah kapasiteye karşılık K3 6000 mah pile sahip. Son olarak XZ Premiumun 600 küsür dolara satıldığını ve Oukitel K3 sadece 140*150 dolara satıldığını unutmayalım.

Aşağıdaki videoda 9V/2A şarj cihazının telefonu ne kadar sürede şarj ettiği verilmiş. Spoiler-2 Saat 50 dakika

Ekli dosyalar

• eylem.jpg
    eylem.jpg
    13,4 KB · Görüntüleme: 4
  • InsertPic_ (1).jpg
    InsertPic_ (1).jpg
    480,9 KB · Görüntüleme: 3
  • InsertPic_.jpg
    InsertPic_.jpg
    611,2 KB · Görüntüleme: 3
  • oukitel k3 and sony xperia xz premium.jpg
    oukitel k3 and sony xperia xz premium.jpg
    768,7 KB · Görüntüleme: 3
  • OUKITEL k3 vs xperia xz premium.jpg
    OUKITEL k3 vs xperia xz premium.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:

arslanalps

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
K6000 pro
Konular
36
Oukitel K3 vs iPhone 7 Plus

Fazla söze gerek yok cihazlar yine batarya bakımından karşılaştırılmış.Aşağıdaki video da, iki cihaz arasındaki bariz pil farkını görmemek elde değil.

1 saatlik film, 1 saatlik FHD video kaydı ve yine 1 saatlik standby süresinden sonra, Iphone 7 Plus sadece yüzde 20 şarja sahipken, Oukitel K3 hala yüzde 68 şarja sahip.

Cihazların satıldığı sitelere buradan ulaşabilirsiniz ancak Türkiye’de direkt olarak bu cihazlara sahip olmak biraz zor. Paylaşımlarım bilgi amaçlı olup, yerli piyasamızda şapkadan tavşan çıkarmışcasına reklamı yapılan cihazların aslında çok daha uygun fiyatlı olabileceği gerçeğinin kavranması amacıyladır.

arslanalps

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
K6000 pro
Konular
36
Mediatek e haksızlık etmeyin hocam. Mediatek olmasa orta sınıf giriş sınıf cihazları piyasada göremezdik. Amd de aynı durumdaydı ama şuan hele ki ekran kartında Amd yi nvidiaya tercih ederim neyse konumuz bu değil. Benim gibi telefonu bir oyun aracı vs olarak görmüyorsanız. Mt6752 6753 6750 vs bunlar size yeterli olur. Gidip niye snapdragon 652li cihazlar alayım. Tabi snap615 616 20 25 vs bunlarıda böyle no-name sınıfından kurtulmaya çalışan firmalara satsalar bu adamlar niye kullanmasınlar.

Üst Alt