Çözüldü Ana kamera devre dışı

cosmosian

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12,0,4
Telefon Modeli
Note 9 Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar, 2. el aldığım note 9 pro telefonun ana kamerası çalışmıyor. Bu benim nacizane düşüncem tabii. Bunu da şunlara dayanarak söylüyorum;
-Telefonun kendi kamera uygulaması açılmıyor, siyah ekranda kalıyor ve kameraya bağlanılamadı hatası verip kapanıyor.
-Bazı kamera uygulamalarında arka kamerayı kullanabiliyorum ancak geniş açı modu açıkmış gibi görüş açısı geniş.
-Fotoğraf kalitesi kötü, özellikle yaklaştırınca acayip kötü.
Bu nedenlerden dolayı düşünüyorum ki ana kamera çalışmıyor ancak diğer 3 kamera çalışıyor ve başka bi kamera uygulamasını açtığımda o kameralardan birisini (geniş açı) kullanıyor.

Sorum şu ki bu durumu düzeltmeye yönelik tamir, kamera değişimi vs. herhangi bir şey yapılabilir mi? Telefonu aldığım telefoncu, bana "kamerayı tamir etmeye çalıştık ama olmadı" dedi. Telefonu satarken de bu durumu böyle ayrıntılı anlatmadılar tabii ki. Sadece "telefonun kendi kamera uygulaması açılmıyor ancak başka kamera uygulamaları ile arka kamerayı kullanabilirsin." dediler.

Şimdiden teşekkürler.

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Kamera değişebilir diye düşünüyorum ama yedek parçası var mıdır bilemedim

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Merhaba cosmosian, aşağıdaki konudan sorununuzu iletirseniz, sorununuza daha hızlı çözüm alabilirsiniz. Sevgiler

Oyla:

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Bunu alsam değiştirebilir mi acaba?

Değiştirebilirler ama bu alacağınız uyumlu olmayabilir. Değiştirecek kişi kendi alsın bence kamerayı. Bir de siz global rom yükleyip denerseniz iyi olur. Belki sadece yazılımsaldır

Oyla: Çözüm
Üst Alt