Yardım Ana ekranda bulunan saat hak.

aonurr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Onur
Cihazım
Red Mi Note 10S
Konular
11
Merhaba arkadaşlar;

Ana ekranda sol üst köşede bulunan (bildirim simgelerinin olduğu en tepedeki yerden bahsediyorum) saati kaldırmak istiyorum, çok gözümü tırmalıyor. Hava durumu widgt ında saat var ve yeterli oluyor. Telefonda rom ya da root vb. işlem yok. Yardımlarınızı rica ederim.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Root olsa belki uğraşarak bir yere varılabilir ama, global romunuz varsa bence imkansız.

aonurr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Onur
Cihazım
Red Mi Note 10S
Konular
11
Bu şekilde bir ayar gördüğüme eminim eski sürümlerden birinde hatta kaldırdım da saati ama nasıl olduysa geri geldi

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Saat sadece başka ekranlardayken görünüyor. Ana ekrandayke eğer miui 'nin kendi widget'i varsa ikinci bir saat olmaması için görünmüyor. resmi romlarda böyle bir ayar olduğunu hiç görmedim. Belki eu romda vardır.

aonurr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Onur
Cihazım
Red Mi Note 10S
Konular
11
Belki custom romlarda vardır.
Custom rom derken? Ben telefona hiçbir şekilde rom/root vb işlemde bulunmadım aldığımdan beri. Uğraşacak vaktim olmadı hiç açıkçası. Şimdi son android 10 ve miui 12 güncellemelerinden sonra bir hard reset yapmak istiyorum kısmet olursa

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Saat sadece başka ekranlardayken görünüyor. Ana ekrandayke eğer miui 'nin kendi widget'i varsa ikinci bir saat olmaması için görünmüyor. resmi romlarda böyle bir ayar olduğunu hiç görmedim. Belki eu romda vardır.
İlk kez duydum :) Denedim hakikaten statusbarda saat kayboluyor.
Ben o vidgeti pek sevmediğim için ilk iş onu siliyordum. Zaten hava durumu doğru değil. Bulunduğun ilde bulunmayan hatta Türkiye haritalarında bulunmayan bir yeri gösteriyor ve yanlış.
Google at a glance kullanıyorum.

aonurr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Onur
Cihazım
Red Mi Note 10S
Konular
11
İlk kez duydum :) Denedim hakikaten statusbarda saat kayboluyor.
Ben o vidgeti pek sevmediğim için ilk iş onu siliyordum. Zaten hava durumu doğru değil. Bulunduğun ilde bulunmayan hatta Türkiye haritalarında bulunmayan bir yeri gösteriyor ve yanlış.
Google at a glance kullanıyorum.
Hava durumu uygulaması gerçekten berbat, haklısın hocam. Özellikle konumsal olarak 10-15 km ilerideki yerin hava durumunu gösteriyor. Onca yorum yazdım hem Türkçe hem İngilizce cevap verdiler hep ama düzelme olmadı. Bu arada saat konusunda da teşekkür ederim herkese :) anladım nasıl olduğunu.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Hava durumu uygulaması gerçekten berbat, haklısın hocam. Özellikle konumsal olarak 10-15 km ilerideki yerin hava durumunu gösteriyor. Onca yorum yazdım hem Türkçe hem İngilizce cevap verdiler hep ama düzelme olmadı. Bu arada saat konusunda da teşekkür ederim herkese :) anladım nasıl olduğunu.
Hocam hava durumu uygulamasını nasıl yorumluyorsunuz bilmiyorum ama kısaca bir açıklama yapayım. Bu hava durumu verileri belirli veritabanlarından otomatik çekilir. Sizin bulunduğunuz konuma en yakın ölçüm cihazı olan yerlerden alınan veriler gösteriliyor. Zaten sizin bulunduğunuz noktadan veri göstermesi mümkün değil. Size en yakın ölçüm noktası 10-15km uzaktaysa mecbur orayı gösterir.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Hocam hava durumu uygulamasını nasıl yorumluyorsunuz bilmiyorum ama kısaca bir açıklama yapayım. Bu hava durumu verileri belirli veritabanlarından otomatik çekilir. Sizin bulunduğunuz konuma en yakın ölçüm cihazı olan yerlerden alınan veriler gösteriliyor. Zaten sizin bulunduğunuz noktadan veri göstermesi mümkün değil. Size en yakın ölçüm noktası 10-15km uzaktaysa mecbur orayı gösterir.
Amenna onu kabul ediyorum zaten. Hatta bazı uygulamalar çaktırmadan havaalanlarına ait verileri kullanır çünkü hep günceldir.
Benim sorunum olmayan uyduruk bir yeri göstermesi. Bulunduğum ilde böyle bir yer yok. Hadi adı yanlış diyelim verilerde diğer hava durumu uygulamaları ile uyumsuz. Digerleri 2-4 derece az bulutlu diyorsa miui uygulaması -5 çok bulutlu diyor. Google bu konuda çok başarılı.

Üst Alt