Soru Ampere uyg. Hakkında

sinaninan8299

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
25
Merhaba gençler. Cihaz sarjda bu degerler olmasi gerektiği gibi mi bir sorun varmidir? Uygulamadan pek anlamiyorum ve batarya kapasitesinde 4000mah yaziyor AIDA64 uygulamasinda da 4000mah veritabaninda 3010 mah yaziyor anlamis degilim.
Cihaz mi6x 3010mah
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 6X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

amputebülent

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes Han
Cihazım
P9 Lite 2017
Meslek
Öğrenci
Konular
10
daha önce batarya değişimi vb oldu mu ? olmadıysa bataryayı kalibre etmek için şu adımları takip edin

• 1.Adım: Cihazınız kendisini kapatana kadar bataryasını tamamen tüketin.
  • 2.Adım: Cihaz tükenip kapandıktan sonra yeniden açmaya çalışın. Ekran gelip gidebilir, telefon açılıp hemen kapanabilir. Telefonun hiçbir tepkiye cevap vermeyene kadar pilini sömürün.
  • 3.Adım: Telefon kapandıktan sonra şarja takın ve cihaz kapalı şekilde %100 olana kadar şarj edin. Ekranda %100 şarj uyarısını gördükten sonra cihazı şarjdan çıkarmadan açın. Bu haliyle 1 saat daha şarjda bırakın.
  • 4.Adım: %100 dolu görünen pili yeninden 1. Ve 2. Adımda ki yöntemler ile tamamen tüketin.
  • 5.Adım: Şarjı bir kez daha tamamen tükenen ve tepki vermeyen telefonu şarja takmadan 3-4 saat kadar boş bataryayla bekletin.
  • 6.Adım: 3-4 saat kadar tamamen tükenmiş batarya ile bekleyen telefonu, açmadan şarja takın. Cihaz %100 dolduktan sonra şarjdan çıkarmadan açabilirsiniz.
  • 7.Adım: Cihazı açıktan sonra yeniden başlatın. Yeniden başlayan cihazı kapatın ve 2 saat daha şarjda bekletip açarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Böylece bataryayı kalibre etmiş oldunuz.

sinaninan8299

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
25
daha önce batarya değişimi vb oldu mu ? olmadıysa bataryayı kalibre etmek için şu adımları takip edin

• 1.Adım: Cihazınız kendisini kapatana kadar bataryasını tamamen tüketin.
  • 2.Adım: Cihaz tükenip kapandıktan sonra yeniden açmaya çalışın. Ekran gelip gidebilir, telefon açılıp hemen kapanabilir. Telefonun hiçbir tepkiye cevap vermeyene kadar pilini sömürün.
  • 3.Adım: Telefon kapandıktan sonra şarja takın ve cihaz kapalı şekilde %100 olana kadar şarj edin. Ekranda %100 şarj uyarısını gördükten sonra cihazı şarjdan çıkarmadan açın. Bu haliyle 1 saat daha şarjda bırakın.
  • 4.Adım: %100 dolu görünen pili yeninden 1. Ve 2. Adımda ki yöntemler ile tamamen tüketin.
  • 5.Adım: Şarjı bir kez daha tamamen tükenen ve tepki vermeyen telefonu şarja takmadan 3-4 saat kadar boş bataryayla bekletin.
  • 6.Adım: 3-4 saat kadar tamamen tükenmiş batarya ile bekleyen telefonu, açmadan şarja takın. Cihaz %100 dolduktan sonra şarjdan çıkarmadan açabilirsiniz.
  • 7.Adım: Cihazı açıktan sonra yeniden başlatın. Yeniden başlayan cihazı kapatın ve 2 saat daha şarjda bekletip açarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Böylece bataryayı kalibre etmiş oldunuz.
teşekkürler hocam. fotodaki ampere uygulamasındaki değerler hakkında biliginz varmı?

amputebülent

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes Han
Cihazım
P9 Lite 2017
Meslek
Öğrenci
Konular
10
teşekkürler hocam. fotodaki ampere uygulamasındaki değerler hakkında biliginz varmı?
android kendi kalibresine göre 4k mA ampere verileri ise 3100 mA olarak ölçmüş anladığım kadarıyla, kalibrasyon işlemlerindeki adımları takip etmenizi tavsiye ediyorum.

Üst Alt