Sohbet Amazfit Yazılım Rezilliği

Sizin için akıllı aksesuarlarda yazılım geliştirmeleri önemli mi?

  • Evet

    Kullanılan: 5 100,0%
  • Hayır

    Kullanılan: 0 0,0%

  • Kullanılan toplam oy
    5

lbatuhan.uzunl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan Uzun
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Yaş
20
Konum
Trabzon
Katılım
2 Eylül 2018
Konular
9
Mesajlar
31
Forum puanı
26
Puanları
18
Yaklaşık 1 yıldır Amazfit bip kullanıcısıyım, ilk aldığım zaman müzik kontrolü ve Türkçe dil desteği çıkacak dedikoduları dolaşıyordu, eninde sonunda Türkçe dil desteği geldi fakat müzik kontrolü halen daha gelmiş değil büyük ihtimalle de gelmeyecek çünkü bu hafta Amazfit Bip S modelini tanıttılar bu modelin tek farkı ekranının daha fazla renk içermesi ve müzik kontrolünün yanı sıra ufak tefek geliştirmeler.

Bu başlığı açmamdaki nedenler ise rusların bu saat üzerinde yaptıkları, bunları gördükten sonra dedim ki madem bu saat bunların hepsini yapabiliyor peki niye amazfit ekibi bunları getirmiyor. Ruslar BipOS ( bu yazılımı yapan adamın youtube kanalı saate eklediklerini gösteriyor ) diye bir yazılım yapmışlar bu yazılımın sayesinde saate bir sürü özellik geliyor tema komple değişiyor snake, tetris gibi basit oyunlar oynanabiliyor, müzik kontrol edilebiliyor ve daha niceleri, yine aynı rus yazılımcı saati uyandırdığınızda saatin animasyonlu bir şekilde gösterilmesini sağlamış
Medyayı Görmek için kayıtlı olmalısınız
. Ben kullandığım saatin daha düşük özelliklere sahip olduğunu sanıyordum fakat bunları gördükten sonra gerçek gücünü anladım. Bu kadar kabiliyeti olan saate ilk gününden itibaren hiçbir şey eklememeleri kullanıcıyı itiyor.

Bunların yanında ekran arayüzleri çok az 3.parti bir yazılım kullanmadan bir süre sonra sıkıyor insanı , mi band 4 aldım bir yakınıma ilk günkü saat stilleri ile şimdiki arasında baya bir fark var. Mi band 2 de kullandığım zaman ilk başta bir kaç özellik eklemişlerdi, amazfit bip’tede aynı oldu büyük ihtimalle mi band 4 tede böyle olacak. Sanırsam Amazfit firmasının uyguladığı strateji şu şekilde ürün çıkart ilk birkaç ay yeni şeyler getir sonra unut Ama o getirdiğin şeylerde küçük şeyler olsun.

Eğer sizde Amazfit saatlerinden alacaksanız bunları ele almanızda fayda var sonra çok pişman olursunuz.
 
Üst Alt