Yardım Amazfit Stratos 2 Open Water Mesafe Ölçme (GPS) Sorunu

nightcrawler77

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi Stratos2
Konular
1
Merhabalar,

Amazfit Stratos 2 (versiyon 2.3.10.4) kullanıyorum. Profesyonel açık su (open water) yüzücüsüyüm. Bu saati yorumlarını okuyup aldım ama umduğum gibi çıkmadı.

Denize girdikten sonra GPS'in bağlanmasını bekliyorum(5-10sn) bu kısım normal, bağlandı görünüyor. Daha sonra yüzmeye başlıyorum, çoğu zaman mesafeyi saçma sapan ölçüyor.

Geçtiğimiz haftasonu mesafesini bildiğim parkurda (5.5km) yüzdüm, arkadaşlarımda Garmin'in Fenix3, Fenix5 ve 935XT vardı, mesafeleri birbirine yakın çıktı (5.6km, 5.45km, 5.48km), benim Stratos 4.5km ölçtü, ayrıca haritada konumu göstermedi, sadece bulunduğum ilin plaka kodu(34) yazıyor.

Bugün 3km yüzdüm, mesafeyi 2.5km gösterdi, sonrasında Android uygulamasında haritaya baktım İstanbul'dan Antalya'ya yüzmüşüm gibi gösteriyor (görüntüsünü ekte bulabilirsiniz). Sanırım İstanbul'dan kaçmak istediğimi anlayıp hislerime tercüman olup beni 40 dakika içinde Antalya'ya ışınladı alet :)

Açık su(denizde, gölde vs) yüzmede kullanan ve düzgün ölçüm yapabilen var mı?

Ekli dosyalar

• amazfitstratos2.jpeg
    amazfitstratos2.jpeg
    148,8 KB · Görüntüleme: 11

sesevgi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
Mi 6/128 Ser
Konular
1
ben hem havuzda hem denizde kullandım birkaç kez, birkaç saniye sürüyor açılması gps in, ondan sonra başlamak gerekiyor harekete (kulaç atmaya) çünkü ekranı kitliyor suya girince. Ayrıca çok hassas değil gps dediğiniz gibi, rota ve mesafe ile kulaç hızı vs çok doğru ölçmüyor. Yaklaşık % 10 gibi bir fark ben de gördüm, tabi her zaman değil. Ama sizdeki gibi absürd bir rota çizmedi hiç bana. onun sebebini bilemeyeceğim.

Ancak garmin ile karşılaştırmanız konusunda maalesef size katılamayacağım, çünkü seğment ve fiyat aralığı aynı ürünler değil. Aynı fiyat ve segment grubunda diğer ürünlerle karşılaştırırsanız daha sağlıklı olur kanımca.

Oyla:
Üst Alt