Soru Amazfit pace 2 stratos

İlker şıvgın

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Note 9 pro
Meslek
Havacılık
Konular
2
Yetkili Arkadaşlara ithafen
(düşüncelerimde zerrece doğruluk varsa zamanla bu saat uçacak demedi demeyin)

Şuanda kullandığımız bu cihazın üreticisi birçok teknik özelliği kaldıracak şekilde üretip yazılım yenileştirmeleri ile bu teknik özellikleri zamanla aktif hale getirmeyimi planlamış acaba

Şuan yazılım buglardan geçilmiyor Güncellemede diyorki GPS İyileştirme teknik geliştirme olmadan GPS e yükseltme yapamaz bence Ama yazılımla daha da iyileştirme diyor ve ne olduğu bilinmeyen bir mikrofona benzeyen bir delik,bunlar gibi birçok şey var
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Zeta

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Konular
3
Hocam o saat çöp zaten bunun farkında olmadan alan yoktur diye düşünüyorum. Saatin ekranındaki siyah renk bile siyah değil ki mikrofon, mikrofon olsun, gps, gps olsun. O saate 1000lira verene kadar S3 frontier var, 1500'e galaxy watch var. F/P olsun, işte kaliteli olmasa da olur diyorsan huawei watch var. Hiç biri olmasın, ben xiaomiciyim ya, xiaomi f/p moruQ, xiaomi piyasadan herkesi silecek, miUi ya moruQ diyenlerdensen de pace 2 var :D

Oyla:

İlker şıvgın

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Note 9 pro
Meslek
Havacılık
Konular
2
Hocam o saat çöp zaten bunun farkında olmadan alan yoktur diye düşünüyorum. Saatin ekranındaki siyah renk bile siyah değil ki mikrofon, mikrofon olsun, gps, gps olsun. O saate 1000lira verene kadar S3 frontier var, 1500'e galaxy watch var. F/P olsun, işte kaliteli olmasa da olur diyorsan huawei watch var. Hiç biri olmasın, ben xiaomiciyim ya, xiaomi f/p moruQ, xiaomi piyasadan herkesi silecek, miUi ya moruQ diyenlerdensen de pace 2 var :D

Dostum az vicdan yahu
Ekran teknolojisi Oled, yani özünde bu ekran telefonunuzun ekranı gibi davranıyor. Bu çok büyük bir avantaj. Diğer saat ekranlarının (e-ink) aksine çok karmaşık grafikleri, animasyonları gösterebiliyor.
Demem oki kullanılan teknik donanım yazılım acemiliğinden dolayı sizin düşündüğünüz gibi çöp konumuna geliyor.Zamanla bu yazılım kangreninide çözeceklerini umuyorum.

Oyla:

Zeta

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Konular
3
Dostum az vicdan yahu
Ekran teknolojisi Oled, yani özünde bu ekran telefonunuzun ekranı gibi davranıyor. Bu çok büyük bir avantaj. Diğer saat ekranlarının (e-ink) aksine çok karmaşık grafikleri, animasyonları gösterebiliyor.
Demem oki kullanılan teknik donanım yazılım acemiliğinden dolayı sizin düşündüğünüz gibi çöp konumuna geliyor.Zamanla bu yazılım kangreninide çözeceklerini umuyorum.
Neyi insaf hocam? Gri gösteren sözde siyah piksellerin ne gibi bir oledliği, ne kalitesi olabilir? Gri gözüken siyah pikseli hangi yazılım, hangi destek çözecek? OLED ekranların kaç adet çeşidi, kaç farklı şirket tarafından üretiliyor, kalite olarak kaç sınıfa ayrılırlar biliyor musunuz? Telefonlarında yıllardır çözüm beklediğimiz şeyleri sayayım mı sana? Ya da aylardır mi box s cihazımdaki sorunları? Nerede ya o gelecek güncellemeler? Hayal dünyasında yaşamayın Allah aşkına hocam. Elinizdeki cihaz F/P değil "DANDİK", "UCUZ" bir cihaz. Farkına varıp kullanmaya devam ederseniz hayal kırıklığına uğramamış olursunuz. İyi forumlar ve iyi geceler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca zamanla aktif hale gelecek özellik nedir hocam nasıl hayaller kuruyorsunuz anlayamadım. Xiaomi vaad ettiği donanımı bile hayata geçiremez iken vaad etmediğini unmak.. ne bileyim, siz bilirsiniz.

Oyla:

sesevgi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
Mi 6/128 Ser
Konular
1
mi band 1s, 2, 3, 4 dahil band ailesi, pace, stratos ve şu an gtr dahil saat ailesinin tamamını kullandım ve kullanıyorum. Türkiye ye ya geç geldiğinden yada pahalı olduğundan bir kaçını yurt dışından aldım.

Ara bilgi: amazon türkiye den aldığım stratos un nabız sensörünün olduğu yerdeki cam çıktı durup dururken ve su aldı, saat öldü, ithalatçı birebir değişim yaptı ve yenisini gönderdi. Duyan ve görenler çok şaşırmıştı (ben de). Bunu da belirtmek isterim.

Zeta rumuzlu üyenin serzenişini üzülerek okudum. Keşke hiç bir teknoloji meraklısı bir markaya bu kadar öfkelenmese, çoğu eleştirisine (marka bağımsız) katılmasam da maalesef eleştirilerinde doğru olduğu noktalar var.

donanım olarak çoğu uzakdoğu firması zaten diğer markaların da ürününü üretiyor, çok ucuz olan segment hariç donanımsal olarak marka ismini ve estetik kısmını çıkartsanız inanın yan yana koyunca hangisi hangi marka anlamazsınız. O yüzden belli bir fiyat skalasının üstünde donanımları çinli, abd li, alman diye ayırmak gereksiz ve marka fanatikliğinden öteye gidemez! apple boşuna çinle abd arasındaki ek % 15 vergi konusunda indirim için diretmiyor trump a, yoksa macbook pro yalan olacak, haberlerden bakabilirsiniz.

Ama tabi ki bu demek değil ki galaxy watch ile stratos un ekranı aynıdır! Elbette aynı segment ve donanım seviyesindeki ürünler için konuşuyorum. Sonuçta ekran teknolojisinde birçok fark var, şu an kullandığım daha ucuz gtr de stratostan daha iyi ekrana sahip mesela. o segmentasyon farkı.

Ama yazılım konusunda çinlilerin gideceği daha çok yol var, onu da kullanıcının üzerinden devşirmeye çalışmaları maalesef üzücü. Hem para verip hem kobay olmak, biraz aşırı.

eleştiri noktası doğru, anlatım ve dozu biraz agresif.

Fikrimi belirtmek istedim.

Oyla:

erhan1977

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
erhan
Cihazım
redmi note 9pro
Konular
0
amazfit stratos pace 2 kullanıyorum. yaklaşık 3 hafta öncesine kadar koşu kayıtlarını gayet güzel yapıyordu. Fakat daha sonra her geçen gün daha kötü olmak üzere gps kaymaları olmaya başladı. kayıtlarda sapmalar ve yanlış ölçmeler arttı. araştırmalarım sonucunda factory reset yaptım. ama yine de düzelme olmadı. aksine her geçen gün sanki daha kötü oluyor gibi. başına böyle bir durum gelen ve düzelten oldu mu? şimdiden teşekkürler.

Oyla:
Üst Alt