Soru Amazfit gtr

Serdar82

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
Mi9 8GB/128GB
Konular
46
Merhaba arkadaşlar bu cihazı aliexpress üzerinden almayı düşünüyorum gümrükte bir problem olurmu akıllı saatlerin hat takılanları yasak biliyorum ama emin olmak istedim

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Aliexpress te ne fiyat buldunuz bilmiyorum ama, gümrük vergisi işlem ücreti gümrüğe git gel, Yaşanan stres! Eğer arada 100-150 bir fark var ise hiç girmeyin derim.

Oyla:

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Merhaba

Bir sıkıntı olmaz. sadece gümrük vergisi ödersin. satıcıya mesaj at ücreti düşük göstersin ama 5-10 dolarda yazdırma 20 usd gibi bir rakam yazdır dikkat çekmesin.
Hocam artık eskisi gibi değil, üzerine çok düşüyorlar gümrükte, o düşük fiyat yazma perdesi kapandı artık. Zaten sim özelliği var ise, gümrükten geçemez.

Oyla:

mustafagokhankarabulut

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gokhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
17
Aldığım ürünlerde satıcılara düşük bedel yazdırıyorum, gümrük genelde 15-20 arası bir rakam çıkarıyor,aldığım ürünlerde hiç yüksek bir ücretle karşılaşmadım.belkide gümrükte ürünün içeriğine bile bakmıyorlar, aldığım bazı ürünlerin ambalajı sorunsuz açılmamış halde geliyor.işin ilginç yanı ise aldığım ürünlerin fiyatları farklı olsada 10-15 tl arası vergilendirme oluyor. gümrüğün işleyişinin stabil olmadığı kesin.

Oyla:

Serdar82

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
Mi9 8GB/128GB
Konular
46
Hocam artık eskisi gibi değil, üzerine çok düşüyorlar gümrükte, o düşük fiyat yazma perdesi kapandı artık. Zaten sim özelliği var ise, gümrükten geçemez.
Ben devamlı birseyler alıyorum aliexpresden düşük göstermek işe yaramıyor dediginiz gibi gümrük olayıda sim özelliği yok bu ürünün simliler gecemiyor biliyom
Aldığım ürünlerde satıcılara düşük bedel yazdırıyorum, gümrük genelde 15-20 arası bir rakam çıkarıyor,aldığım ürünlerde hiç yüksek bir ücretle karşılaşmadım.belkide gümrükte ürünün içeriğine bile bakmıyorlar, aldığım bazı ürünlerin ambalajı sorunsuz açılmamış halde geliyor.işin ilginç yanı ise aldığım ürünlerin fiyatları farklı olsada 10-15 tl arası vergilendirme oluyor. gümrüğün işleyişinin stabil olmadığı kesin.
En ufak seye bile 15 tl vergi kesiyorlar bedele bakmıyorlar artık bugun 16 dolarlık cantam geldi 15 tl vergı verdım

Oyla:
Üst Alt