Soru Amazfit Genel Uyumluluk Hakkında

Murat_Murat

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
iphone 7
Konular
2
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle şimdiden cevap vererek bilgilerini paylaşacak herkese teşekkür ederim. Son günlerde bir akıllı saat alma hevesi hasıl oldu. Temel motivasyonum yüzlerce kadran arasından beğendiğimi günden güne kullanma fikri olsa da bileğimde taşıyacağım aletle hayatımı biraz daha kolaylaştırmak da fena olmaz. Ancak ne yazık ki 4 yanı apple ürünleri ile çevrilmiş biri olarak apple watch harici çoğu üründe ciddi uyumluluk sorunları yaşacağım da bir gerçek. Kestirme yoldan gidip bir android al diyebilirsiniz ama her şey sırayla, zamanla. İşin aslı bir kaç yıl öncesinde kadar android ağırlıklı bir kullanıcıydım. Önce elime bir hediye macbook sonra yine hediye iphone 7 geçti. Derken yeni iş yerimde imac ile karşılaşıp kızım da ipad diye tutturunca bu noktaya geldik. Dürüst olalım, birden fazla ürün olunca işlevsel ve verimli oluyorlar. Yine de ipad dışında hiçbirine para vermediğim için peyder pey aldığım cihazlarda nispeten apple dan uzak duruyorum. Misalen eşime redmi note 7, eve mi tv box aldık. Bir de repeater var yani ucundan kıyısından mi ye yaklaşıyoruz.

Uzun lafın kısası hem yüksek fiyatından ama daha da önemlisi kare olmasından ötürü apple watch kullanmak istemiyorum. Bir süredir acizane araştırmalar yaptığımda kadran çeşitliliği ve kabul edilebilir pil ömrü açısından amazfit lerin en ideal alternatif olduğunda karar kıldım. Neticede MI gibi tamamlayıcı ürünlere ve olumlu bir imaja sahip bir marka kaliteden de ödün verecek değil. Ancak dediğim gibi hali hazırda kullandığım cihaz iphone olduğu için ciddi uyumluluk sorunları yaşamayacağımdan da emin olmak istiyorum. Aslında benim için basit bildirimler almak yeterli olacaktır, yani saati kullandığım süre boyunca neredeyse %90 telefon da ya yanımda ya cebimde olacak. Yürürken ya da araç kullanırken bir şeyleri kaçırmasam yeter. Kendi adıma telefon yanımdayken saatin küçücük ekranından mesaj yazmaya, mail okumaya ne bileyim yol tarifi almaya uğraşmayı pek pratik bulmuyorum zaten.

Anladığım kadarı ile saat ile telefonun iletişimi bir aracı program ile sağlanıyor. (amazfit wear idi sanırım bir de mi fit varmış ama onu sadece mi bandlar kullanıyor galiba) App store 1,6 puan alan bir uygulama. Gerçi olumsuz yorumların çoğu işlevsel değil dil desteği kaynaklı ama kronik sayılabilecek bir bağlantı kopma sorunu var gibi görünüyor. Özellikle yakın zaman önce gelen bir güncelleme sonrası bu şikayetler artmış gibi. Bu konuda bilhassa iphone kullanıcısı arkadaşlar varsa tecrübelerini duymak güzel olurdu.

Derleyip toparlayacak olursak, belki başka insanlar için daha faydalı olması umudu ile bir listeleme yapmak istiyorum.

Modeller :
Amazfit Pace ya da Amazfit Stratos Pace 2

( her iki model arasında donanım olarak dramatik bir fark yok gibi ama hem Pace görece yaşlandığı hem de şahsımca Pace 2 daha şık olduğu için Pace 2'ye daha yakınım ancak kullanıcı dostların yorumlarını duymak isterim)

Beklentiler / Sorular :

Öncelikle çok sayıda analog / kadranlı saat yüzü kullanabilmek. Sanırım bunlar için bazı ek uygulamalar/romlar gerekiyor ama bunu alırsam bilahare araştıracağım.
Telefonumuza bağlı olarak en azından 1 tam gün yeterli bir pil ömrünün olması.
Cihaz ile telefon arasındaki bağlantının/bağlantıyı sağlayan uygulamanın stabil olması.

Söz konusu uygulama ile;

1-) Whatsapp mesajlarını görebiliyor muyuz? Gelen mesaj içeriği ya da en azından gönderici kimliği gibi detayları görmek mümkün mü? Cevap yazabiliyor muyuz?
2-) Gelen e-posta lara ilişkin bildirim alabiliyor muyuz? İçerik olmasa bile gönderici ve konu gibi daha temel bilgileri görebiliyor muyuz?
3-) Telefona yüklü Spotify uygulamasını kontrol edebiliyor muyuz? Listeler arasında gezinmek ya da şarkı aramak değil de çalan şarkıyı durdurma, sonraki parçaya geçme vs gibi.
4-) Twitter, Instagram gibi sosyal medya programlarının bildirimlerini alabiliyor muyuz? Sadece bildirim uyarısı mı yoksa misal "Ahmet gönderini beğendi" gibi daha detay bir içerik mi?
5-) Gelen aramalarda rehber ismi ile arayanı görüp çağrıyı sessize alma/reddetme imkanımız var mı? Aynı anda bt kulaklık ya da araç kitine bağlı isek doğrudan saat üzerinden cevaplayabilir muyuz?
6-) Takvime kayıtlı etkinliklere ilişkin uyarılar saate de yansıyor mu? Ben hem apple takvimini hem de google takvimlerini senkronize kullanıyorum her iki takvime ilişkin kayıtlar da ortak düşüyor önüme hatta aile grubum/ iş yeri grubum vs için seçip başkaları ile paylaşabiliyorum saat ile bu bildirim ve hatırlatmaları alabiliyor muyuz?

Oldukça uzun bir gönderi oldu, biraz da kafamdaki spesifik sorulara kolaycı bir yanıt arama girişimi gibi oldu ama okuduğum konularda bu tür temel meseleleri kullanıcı tecrübeleri ile aktaran derli toplu bir başlığa ulaşamadım. Evet saate ilişkin incelemeler ve üretici bilgilendirmeler var ama kullanıcı ağzından bu tür temel meseleleri işitmek daha tatmin edici oluyor. Bu vesile ile saati almaya niyetlenip de benim gibi foruma yolu düşenlere de faydalı olmuş oluruz umarım.

Tekrar teşekkürler.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Öncelikle muhteşem konu açmışsınız tebrikler. Yardım ve soru konusu aynen böyle açılmalı clap~~

Ancak şöyle bir sıkıntı var... Bu kadar yazıyı sadece benim gibi bir android kullanıcısı okur oysa siz tavsiyeyi iPhone kullanıcısından istemişsiniz. Bu kadar okusa zaten iPhone kullanmaz haha--

1-) Evet görebilirsiniz ancak cevap yazamazsınız
2-) Evet
3-) Evet
4-) Evet
5-) Sessiz/Reddetme var cevaplama yok (Verge modelinde var.)
6-) Evet

Amazfit uygulamasındaki bildirim ayarlarından hangi uygulamalardan bildirim almak istediğinizi ayarlayabiliyorsunuz ve belirlediğiniz tüm uygulamaların bildirimlerini saat üzerinden görüntüleyebiliyorsunuz.

Ancak bu yadıklarımın tamamı android cihazlar için geçerli. Kesin karar için iOS kullanıcısı bir arkadaşın yazmasını beklemenizi tavsiye ederim.

Oyla:

Murat_Murat

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
iphone 7
Konular
2
Öncelikle muhteşem konu açmışsınız tebrikler. Yardım ve soru konusu aynen böyle açılmalı clap~~

Ancak şöyle bir sıkıntı var... Bu kadar yazıyı sadece benim gibi bir android kullanıcısı okur oysa siz tavsiyeyi iPhone kullanıcısından istemişsiniz. Bu kadar okusa zaten iPhone kullanmaz haha--

1-) Evet görebilirsiniz ancak cevap yazamazsınız
2-) Evet
3-) Evet
4-) Evet
5-) Sessiz/Reddetme var cevaplama yok (Verge modelinde var.)
6-) Evet

Amazfit uygulamasındaki bildirim ayarlarından hangi uygulamalardan bildirim almak istediğinizi ayarlayabiliyorsunuz ve belirlediğiniz tüm uygulamaların bildirimlerini saat üzerinden görüntüleyebiliyorsunuz.

Ancak bu yadıklarımın tamamı android cihazlar için geçerli. Kesin karar için iOS kullanıcısı bir arkadaşın yazmasını beklemenizi tavsiye ederim.

Mesajın biraz uzun olduğunun farkındayım ama en azından sorulara odaklanılır diye ummuştum. Cevabınız için teşekkür ederim.

Model tercihi ve uygulama performansı hakkında fikirlerinizi de duymak isterim.

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Mesajın biraz uzun olduğunun farkındayım ama en azından sorulara odaklanılır diye ummuştum. Cevabınız için teşekkür ederim.

Model tercihi ve uygulama performansı hakkında fikirlerinizi de duymak isterim.

Tamamen beklentilerinize bağlı. Müdahale etmek istemem ancak eğer beklentiniz;
Tasarım ise Stratos
İşlev ise Verge
Dengeli ise Pace

düşünebilirsiniz.

Oyla:

Murat_Murat

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
iphone 7
Konular
2
Tamamen beklentilerinize bağlı. Müdahale etmek istemem ancak eğer beklentiniz;
Tasarım ise Stratos
İşlev ise Verge
Dengeli ise Pace

düşünebilirsiniz.

Benim için öncelik çoklu kadran imkanı sanırım verge bunu sunmuyor, pace in tasarımını pek beğenmedim ama stratos pace 2 modeli bence şık arada aşırı bir fiyat farkı da yok. Çok detaya bakamadım ama sanırım donanım olarak da ufak artıları var.

Oyla:

xyligan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emir
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
1
Stratos kullanıyorum. istediğin arayüzü atabilirsin çok güzel tasarım siteleri var. şık şarjıda iyi gidiyor verimliliğide gayet iyi.

Oyla:

Murat_Murat

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
iphone 7
Konular
2
Stratos kullanıyorum. istediğin arayüzü atabilirsin çok güzel tasarım siteleri var. şık şarjıda iyi gidiyor verimliliğide gayet iyi.

Telefon olarak ne kullanıyorsunuz üstadım? En azından platform olarak belirtebilirseniz memnun olurum.

Oyla:

bestdelen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yeterli
Cihazım
Mi not 3
Konular
6
Pace 2 kullanıyorum, mail, mesaj, mesenger, Twitter gibi sosyal medya üzerinden gelen mesajları alıp okuyabiliyorum, pil ömrü ortalama 5 gün gidiyor. GPS özellikle çok kaliteli ve bağlantı sıkıntısı yok, şuan tek sorun yazılımsal oda kısa sürede düzeltilecek,. Çünkü Türkçe dil desteği için firma uğraşıyor bu nedenle ilk adımı telefona yüklenen amazfit uygulamasını güncelleme ile Türkçe yaptılar ama yazılımda hatalar olunca şuan bağlantı sorunu ve uygulama açılırken hata vererek kapanıyor, bununla ilgili firmaya mail attım ve düzenleme yapılacağı konusunda cevap aldım, saat arayüzene gelince benim pace 2 de şuan 1400 tane arayüz yüklü günlük istediğimi seçiyorum.

Oyla:

xyligan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emir
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
1
Telefon olarak ne kullanıyorsunuz üstadım? En azından platform olarak belirtebilirseniz memnun olurum.
Telefonum Xiaomi Redmi S2 bundan önce de Mİ5 kullanıyordum. Gayet memnunum. Şuan telefon uygulamasında sorun var türkçe dil desteği geldi uygulamaya açılmıyor. Sürekli kapat hatası veriyor bu problemle ilgili mail attım ilgilendiklerini belirttiler. Yakın zamandaki ilk güncellemede bu probleminde ortadan kalkacağını düşünüyorum. Cihazla ilgili başka sorularınız varsa seve seve yanıtlarım.

Oyla:

Serq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
0
Selam arkadaşlar , Hediye olarak geçen ay stratos saat geldi , genel anlamda memnundum ama güncellemeden sonra akıllılığı kalmadı yeni güncellemeye kadar sabrediyorum . Birkaç sorum olacak , saat arayüzlerini nasıl indrebiliriz Amazfaces diye bir uygulama buldum ama birtürlü bağlanamadı saate,bu uygulamadan başka neyle indirebilirim arayüz?, hiç bilgim yok malesef yardımcı olursanız sevinirim, saygılar

Oyla:
Üst Alt