Rehber Amazfit Bip Türkçe karakter ekleme

huseyinos

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Memur
Konular
7
Merhaba,

Aşağıdaki gibi çözüme ulaştım ;
Gadgetbridge uygulaması Google Play Store'da var. Gadgetbridge ı kullanmamızın tek amacı yükleme işlemini gerçekleştirmeye aracılık etmesi. Bu uygulamayı telefonumuza yükleyerek tüm izinlerini veriyoruz. Mi fit de olduğu gibi bu uygulamayı da saatimiz ile eşleştiriyoruz. Eşleştirme işlemine başlamadan önce Mi Fit uygulamasından saatin bulunabilirliğini açık değil ise açık duruma getirin yoksa Gadgetbridge saati bulamayacaktır. Aşağıda linkini vereceğim zip dosyasını indirip içinden ft uzantılı dosyayı çıkarıyoruz. Eğer indirme işlemini bilgisayardan yapıyorsanız FT yi telefona atacaksınız. Ft uzantılı dosya kurulumunu da gadgetbridge ile yapıyoruz. Burada önemli nokta zip içinden sadece "ft" uzantılı dosyayı kullanmanız. Diğerleri sürüm düşürmek için kullanılıyor. Onlardan uzak durun. Ft uzantılı dosyayı kurmak için dosya yöneticisine ihtiyacınız olacak. Ft uzantılı dosyayı telefonunuz da bulup üzerine basılı tutup şununla aç seçeneğinden gadgetbridge dosya yüklemeyi seçiyorsunuz. Yani tıpkı telefonunuza bir uygulamanın APK sını indirip bunu kurmak gibi, hiçbir farkı yok. Gadgetbridge in esprisi font dosyasını saatinize güncelleyerek yüklemesi. İlk başta bana da çok karışık gelmişti ama biraz kurcalayıp 1-2 videoyu izleyince olayı kavradım. Şu an SMS, telefon çağrıları, email, WhatsApp, Telegram ve diğer bildirim aldığım tüm uygulamalarda Türkçe karakterler düzgün bir şekilde görüntüleniyor.

BU İŞLEM SAATİN ARAYÜZÜNÜ TÜRKÇE YAPMAZ. SORU İŞARETİ (?) YADA FARKLI ŞEKİLDE GÖRÜNEN TÜRKÇE KARAKTERLERİ DÜZELTİR.

Amazfit Bip Türkçe Karakter Fontu

NOT: APPLE cihazlar için öneridir; saatinizi Android işletim sistemi olan bir telefonda düzenleyip tekrar kendi (iphone) telefonunuz ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Pizzaro

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
0
Teşekkürler.

coepcue

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emre
Cihazım
amazfit bip
Konular
0
ft dosyasını telefonumda dosya yonetıcısınde ustune basılı tuttugumda sunula ac bırlıkte ac gıbı bır secenek gelmıyor daha once hıc apk dosyası kurmadım yardımcı olur musunuz
yanı bu dosya ft uzantılı apk uzantılı olmadıgı ıcın mı bırlıkte ac gelmıyor

Son düzenleme:

Mb12

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mb
Cihazım
Mi8
Konular
0
Hocam dosya indirdim sonra indirilenlere girdim orda tikladim zaman Gadgetbridge ikonu cikiyor onu sectim duzeldi ama dogrumu yaptim sizce onu tam bilememdim

burakcuhadaroglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi Max Prime
Konular
0
Arkadaşlar cihazı dün yeni aldım Mi Fit ile bağlantıyı yapıp aktif hale getirdim daha sonrası gadgebridge ile türkçe fontu da başarılı bi şekilde yükledim ancak whatsapp mesajlarında bildirim var telefonunuza bakın yazıyor ingilizce. Veya gelen aramada incoming calls yazıyor. Notify proda metni temizle seçeneği de kapalı. Neden böyle oluyor çözüm bulamaz mıyız? Mesaj içeriği ve gelen arama ismini yazsaydı iyi olacaktı. Cihazı iade etmeyi düşünüyorum.

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Forumda arayanı gösterme modlu mi fit uygulaması mevcut. Onu kurduğunuzda sorun düzelecektir. Arama kısmından bakabilirsiniz.

yavuztkd35

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yavuz
Cihazım
Mi8
Konular
1
Merhaba ben cihazımı yazım dilini Türkçeleştirdim fakat bu sefer gelen çağrıların isimleri görünmüyor sadece "incoming calls" yazıyor. Bu durumu mifit ile düzeltmek mümkün olmadı. Gadgetbridge adlı uygulamayı ayrıyeten arka planda sürekli açık tutarak sorununuz çözülüyor ama bu seferde tek bir problem için mifit ile beraber 1 tane daha uygulama gereksiz çalışmış güç tüketmiş oluyor. Bir yeri yaparken diğerini yıktık anlayacağınız..

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Merhaba ben cihazımı yazım dilini Türkçeleştirdim fakat bu sefer gelen çağrıların isimleri görünmüyor sadece "incoming calls" yazıyor. Bu durumu mifit ile düzeltmek mümkün olmadı. Gadgetbridge adlı uygulamayı ayrıyeten arka planda sürekli açık tutarak sorununuz çözülüyor ama bu seferde tek bir problem için mifit ile beraber 1 tane daha uygulama gereksiz çalışmış güç tüketmiş oluyor. Bir yeri yaparken diğerini yıktık anlayacağınız..

Ya Modlanmış arayı gösteren mi fit uygulaması yükleyeceksiniz (forumda mevcut) ya da notfy & fitness for amazfit bip programı yükleyip tek seferlik ayar yaparak çözeceksiniz.

yavuztkd35

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yavuz
Cihazım
Mi8
Konular
1

efiltem