Yardım Amazfit Bip hakkında.

ugucum0202

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
36
Merhaba, amazfit bip almayı düşünüyorum kullanan, bilgi ve tecrübesi olan var mı? Kullanış, gps performansı, artıları ve eksileri nelerdir? Amazfit Bip alacağına şunu al diyebileceğiniz başka marka model cihaz mı?

nedimvtnsvr

Bursaspor
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nedim
Cihazım
mi5s
Meslek
MAKİNA OPERATORU
Konular
28
Merhaba, amazfit bip almayı düşünüyorum kullanan, bilgi ve tecrübesi olan var mı? Kullanış, gps performansı, artıları ve eksileri nelerdir? Amazfit Bip alacağına şunu al diyebileceğiniz başka marka model cihaz mı?
Yok mu? Bizi bilgilendirecek bi arkadaş bende amazfit bip almayı düşünüyorum...

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

blckwolf

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cihat
Cihazım
Amazfit Bip
Konular
0
Merhaba

Yaklaşık 1,5 yıldır Amazfit Bip kullanıyorum. Mi Fit resmi programıyla beraber Notify For Fitness programını da kullanıyorum. Bu sayede saatimin arayüz değişimi, fontların güncellenmesi vb konularda rahatım. El yıkarken, duş alırken sorun olmuyor ama sakın saatle yüzmeyin. GPS için telefonu kullanıyor. Telefon çeken bir yerde olursanız sorun yok. Adım sayarın iyi performans vermesi için Mi fit programında adım aralığı gibi verileri ilk başta girmeniz lazım. Eğer bunu yapmazsanız arabayla giderken bile sizi yürüyormuş gibi algılayabiliyor bazen.
Mi fit programındaki spor modları az geliyor. Örneğin koşu bandı var ama ağırlık antremanına geçince programda öyle bir mod olmadığı için takipte eksik kalıyorsunuz. O kısımlarda sanırım bir üst versiyon olan Pace'de vardır. Saati Mi fit üzerinden Google fit ile bağlayabilirsiniz. Ben Yazio programını Mi Fit->Google Fit->Yazio olarak bağladım. Bu şekilde kalori yakımı, adım sayımı gibi özellikleri bütün programlara verebiliyorum.
Kendi saatinizin arayüzünü kendiniz yapabilir veya yapılanlardan seçip kullanabilirsiniz. Bu yönünü çok seviyorum, çünkü neredeyse ayda bir arayüz değiştiriyorum. Gün ışığında ekranı rahat görebiliyorsunuz. Ekranın sürekli açık olması, analog saat kullanmaya alışkın olanlar için nimet. Diğer saatlerde saati görmek için hareket gerekli. Şarjı bt bağlantısı sürekli yapmazsam 25-35 gün arasında gidiyor. Eğer bt bağlantısını sürekli açık tutarsam 7 gün gibi şarjı gidiyor. Saatin kayışlarını piyasadan bulabileceğiniz 20 mmlik kayışlarla değiştirebilirsiniz. Plastik kayış sevmediğim için mıknatıslı metal hasır kayış kullanıyorum.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım.

Oyla:
Üst Alt