İpucu Always on display ( Aod ) telefonunuzda yoksa, yardımcı programlar ile kullanılmalı mı ?

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Dostum bu aod ekranı mı ?
AOD ekranında görünmüyor yazmamışsın ki. Herkesin yazdığı gibi uygulamanın bildirimi görünmeme şeklinde yazmışsın. Evet AOD bildirim desteği yok şu anda, ileride eklerler.

Gabrie@clairx

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Barış
Cihazım
note 9 pro max
Konular
0
İps lcd ekranda AOA (always on AMOLED) programını kullanıyorum uygulama sorunsuz şekilde çalışıyor ileriki zamanlarda ekranın ips lcd olmasından kaynaklı sorun olma ihtimali var mı?

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
İps lcd ekranda AOA (always on AMOLED) programını kullanıyorum uygulama sorunsuz şekilde çalışıyor ileriki zamanlarda ekranın ips lcd olmasından kaynaklı sorun olma ihtimali var mı?
Kesinlikle zararlıdır. İps ekran siyah için piksel yakar. Bu da ekranın sürekli acıkmış gibi olması demek. Ve pikseller hep aynı renkte yandığı için hayalet ekran gibi sorunlar yakın zamanda baş göstebilir. Ekrana zarar vermese bile pili yarı yarıya düşürür zaten bunun için bile kullanılmaması gerek.

Gabrie@clairx

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Barış
Cihazım
note 9 pro max
Konular
0
Kesinlikle zararlıdır. İps ekran siyah için piksel yakar. Bu da ekranın sürekli acıkmış gibi olması demek. Ve pikseller hep aynı renkte yandığı için hayalet ekran gibi sorunlar yakın zamanda baş göstebilir. Ekrana zarar vermese bile pili yarı yarıya düşürür zaten bunun için bile kullanılmaması

Kesinlikle zararlıdır. İps ekran siyah için piksel yakar. Bu da ekranın sürekli acıkmış gibi olması demek. Ve pikseller hep aynı renkte yandığı için hayalet ekran gibi sorunlar yakın zamanda baş göstebilir. Ekrana zarar vermese bile pili yarı yarıya düşürür zaten bunun için bile kullanılmaması gerek.
Aynen ips ekranın siyah renk için dahi piksel yaktığını duymutşum ayrıca kaba bir arkaplan aydınlatmasıda yapıyormuş bende AOD uygulamasını sildim peki youtube ta şöyle bir video gördüm adam, geliştirici seceneklerinden miuı optimizasyonunu durdurup telefona always on display özelliği getiriyordu onu uygulamanında bir sakıncası olur mu yoksa bu geliştirmeyle gelen özellikle önlemler alınmış mıdır? (Bu arada yanıtladığın için teşekkürler)

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Aynen ips ekranın siyah renk için dahi piksel yaktığını duymutşum ayrıca kaba bir arkaplan aydınlatmasıda yapıyormuş bende AOD uygulamasını sildim peki youtube ta şöyle bir video gördüm adam, geliştirici seceneklerinden miuı optimizasyonunu durdurup telefona always on display özelliği getiriyordu onu uygulamanında bir sakıncası olur mu yoksa bu geliştirmeyle gelen özellikle önlemler alınmış mıdır? (Bu arada yanıtladığın için teşekkürler)
Ne şekilde yaparsanız yapın sonuç aynıdır hocam. IPS ekranda aod özelliği işlevsizdir yarardan çok zararı vardır.

Üst Alt