Rehber Almayı düşünenlere yardım .

Jordireyiziniz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berke
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
2
Note 8 pro alacakken bi anda forumun tavsiyesi üzerine mi 9mu mi9t promu arasında kaldığım ve mi9t pro aldığım telefondur . Mi9 benchmarklarda daha iyi sonuç veriyor ama benim mi9 aradığım eksik özellikler mi9tproda olduğu için seçtim .
Bana göre +ları ;
-Çentikli ekran telefonları sevmiyorum samsung s8 kullanıyordum onun gibi bi telefon olduğu için hatta daha iyisi pek yabancılık çekmedim .
-mi9a göre bataryasının daha fazla olması .
-3.5mm jack girişi en önemlisi diyebilirim sık sık oyun oynuyorum şarjda veya normal mi 9 alsam şarjdayken mecbur kablosuz kulaklık alıcaktım kablosuz kulaklıkların oyunlarda performansı pek iyi değil sesleri geç veriyor .

Bana göre -leri ;
-görsellik açısından s8 de alt ve üst çerçeveler tam eşit ve buda ekranın tam ortalanmış olduğu hissi veriyordu mi9tproda ise altta daha fazla çerçeve var gözüme takılıyo .
-pop up kamera yüzünden biraz kalın ve ağır ama elde kalınlığı hissedilmiyo film ve dizi izlerken eli biraz yoruyo .
-ekran gorilla glass 5 mi 9 da gorilla glass 6 var kimine göre eksi olabilir ama kırılmaz ekran takçaksanız pek bi önemi yok . Ancak deneyimlediğim bir şekilde normal kırılmaz ekran taktırırsanız ekrandan parmak izi okumada 1 sn gecikme oluyor nano ekran takmanızı öneririm .
-mi 9 a göre markanın ana modeli olduğu için tabi güncellemeleri geç alıyor çok normal ama bir şekilde alıyor geçte olsa güncelleme açısından bir sıkıntısı yok .

Cihazı 2400 tl ye istanbulda telefon satan yerlerden aldım imei atılmış bir şekilde satıcı gayet güvenliydi sahibinden de aratıp birsürü satıcı bulabilirsiniz size yakın olan bir bayiden alın veya sipariş edin . Şimdilik gayet memnunum yukarda mi 9 la olan farkları var başka telefonları esas almadım . Sormak istediğiniz soru varsa batarya , sıcaklık , kamera filan cevaplayabilirim .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt