Yardım AliExpress deneyimi olan ?

inboxajm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Mi6+Mi9Se+S2
Meslek
Şoför
Konular
5
Arkadaşlar merhaba AliExpress den 11.11 kampanyasında yararlanarak Xiaomi bir gaming leptop alacağım satıcı ile irtibat kuruyorum tam anlaşamasakda gümrüğe takılmasın diye 30 Euro etiket fiyatı atın üstüne dedim cevap bekliyorum daha öncesinde sizin orda gümrük fiyat nedir yazmıştı asıl sorum gümrüğe takılır mı takılırsa ne olur nasıl olur ?

Chef45

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi Mix 2S
Konular
8
Ürün büyük olduğu için gümrükte açıp bakabilirler laptop olduğunu görüp fiyat araştırması yaparlarsa sıkıntı olabilir.
Arkadaşlar merhaba AliExpress den 11.11 kampanyasında yararlanarak Xiaomi bir gaming leptop alacağım satıcı ile irtibat kuruyorum tam anlaşamasakda gümrüğe takılmasın diye 30 Euro etiket fiyatı atın üstüne dedim cevap bekliyorum daha öncesinde sizin orda gümrük fiyat nedir yazmıştı asıl sorum gümrüğe takılır mı takılırsa ne olur nasıl olur ?

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Mantıken paketleme işlemi büyük olacağından dikkat çekecektir. Hem ağırlığı, hem ebatından ötürü. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam 30 euro direk gümrüğe takılabilir.

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Eğer 30 dolar veya Euro geçiyorsa gümrük vergisi eğer telefon vs var ise ya geri gönderilir veya telefona el konulur telefonu başkalarına satarlar. Gümrüğe takılması yüksek dizüstü yerine masaüstü çok daha iyi çünkü ısınma sorunu ve overclock yapmak gibi bir çok sıkıntısı var.

inboxajm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Mi6+Mi9Se+S2
Meslek
Şoför
Konular
5
Takılır ise gümrük vergisini nereye ödemeliyim kaç günde geri yollarlar

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Takılır ise gümrük vergisini nereye ödemeliyim kaç günde geri yollarlar
Gümrüğe takıldığında size telefon edip makbuz isteyecekler. Ayrıca posta ile belgenizi ibra etmenizi isteyen bir belge de gönderilecek. Siz ne kadar ödediğinizi beyan ettikten sonra gümrük yetkilileri de kendi araştırmalarını yaparak vergi tutarını belirleyerek size tekrar haber verecekler. Vergiyi ödeyeceğinizi taahhüt ederseniz kargonuz adresinize gönderilecek ve ödemeyi yapıp teslim alacaksınız. Yasal anlamda süreç bu şekilde işlemeli ancak 11.11 yoğunluğu olacağını da hesaba katarsak en iyi ihtimalle hiç takılmadan, kontrol edilmeden de gelebilir, en kötü ihtimalle kargoda da kaybolabilir. Riski alıp almama kararı tamamen size ait :)

inboxajm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Mi6+Mi9Se+S2
Meslek
Şoför
Konular
5
Gümrüğe takıldığında size telefon edip makbuz isteyecekler. Ayrıca posta ile belgenizi ibra etmenizi isteyen bir belge de gönderilecek. Siz ne kadar ödediğinizi beyan ettikten sonra gümrük yetkilileri de kendi araştırmalarını yaparak vergi tutarını belirleyerek size tekrar haber verecekler. Vergiyi ödeyeceğinizi taahhüt ederseniz kargonuz adresinize gönderilecek ve ödemeyi yapıp teslim alacaksınız. Yasal anlamda süreç bu şekilde işlemeli ancak 11.11 yoğunluğu olacağını da hesaba katarsak en iyi ihtimalle hiç takılmadan, kontrol edilmeden de gelebilir, en kötü ihtimalle kargoda da kaybolabilir. Riski alıp almama kararı tamamen size ait :)
Teşekkür ederim hocam çok sağolun
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam peki gümrükteb geri geri giderse para iadesi yapar mı satıcı ?

Son düzenleme:

Sametkrks

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Redmi not 4x
Konular
37
Teşekkür ederim hocam çok sağolun
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam peki gümrükteb geri geri giderse para iadesi yapar mı satıcı ?
Ben kaç kere para iadesi aldım ama küçük fiyatlar tabi büyük fiyatları bilemem

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
27
ne kadar fiyat yazarsa yazsın artık gümrüklerde özel x-ray cihazları var ve orada herşey kabak gibi ortaya çıkıyor. riskiniz gerçekten büyük! alıp almamak tamamen sizin tasarrufunuzda. Eğer buna rağmen alacaksanız satıcıya ürünü iade olması durumunda paranızı geri alıp alamayacağınızı mutlaka sorun. nacizane tavsiye bu riske girmeyi göze alıyorsanız hakkınızı gearbest sitesinden yana kullanmanızdır. genelde elektronik ürünlerde 1 yıl garanti veriyorlar.

Üst Alt