Yardım Akşam çekimlerinde ışık sızması sorunu

ezgidogan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ezgi
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Merhabalar dün elime ulaşan Redmi Note 8 promla akşam çekimi yapmaya çıktım. Resimlerin hepsinde sol alt köşeden sızan mavimsi bir ışık sızması fark ettim. Kameranın üstüne elimi kapatsam da o köşede mavimsi bir ışık var. Kılıfı çıkarıp denedim, farklı uygulamaların kameralarını kullandım, sonuç aynı. Satıcıyla iletişime geçtim DOA raporuyla iade/değişim yapabileceklerini, teknik destek hattını aramamı söylediler. Ama teknik destek hattı da çalışmıyor. DOA raporunu nasıl alabilirim. Yetkili teknik servisle direkt görüşsem DOA raporunu paylaşırlar mı? Nasıl bir yol izlemem gerek kafam karıştı.

Ekli dosyalar

• IMG_20200520_205123.jpg
    IMG_20200520_205123.jpg
    2,3 MB · Görüntüleme: 36
  • IMG_20200520_212515.jpg
    IMG_20200520_212515.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 36
  • IMG_20200521_065631.jpg
    IMG_20200521_065631.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 35

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Merhabalar dün elime ulaşan Redmi Note 8 promla akşam çekimi yapmaya çıktım. Resimlerin hepsinde sol alt köşeden sızan mavimsi bir ışık sızması fark ettim. Kameranın üstüne elimi kapatsam da o köşede mavimsi bir ışık var. Kılıfı çıkarıp denedim, farklı uygulamaların kameralarını kullandım, sonuç aynı. Satıcıyla iletişime geçtim DOA raporuyla iade/değişim yapabileceklerini, teknik destek hattını aramamı söylediler. Ama teknik destek hattı da çalışmıyor. DOA raporunu nasıl alabilirim. Yetkili teknik servisle direkt görüşsem DOA raporunu paylaşırlar mı? Nasıl bir yol izlemem gerek kafam karıştı.
DOA Raporu Nedir?

TKK kapsamında uygulanan yasaya bağlı olarak, satın alma tarihinden itibaren ilk 1 ay içinde arızalanan cihazlar yenisi ile değiştirilmektedir. İşte bu değişim için teknik servis tarafından hazırlanan rapora Değişim Raporu yada DOA raporu adı verilir.

Ayrıca teknik serviste azami kalabileceği yasal süre olan 20 iş gününü aşan cihazlar için, değişim yada iade talebinde bulunabilirsiniz.

DOA raporu yazılabilmesi için cihazda fabrika çıkışlı yada taşıma nedenli bir arızanın olduğu yetkili teknik servis tarafından tespit edilmelidir. Aksi durumda, sorun kullanıcı kaynaklı ilk kurulum yada kullanım hatası ise müşteri servis bedeli ödemekle yükümlüdür.

Cihazı garantiye göndermeniz gerekiyor,DOA raporu alınabilmesi için.

Oyla:

AfterLife

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Cihazi garantiye biyere gondermene yada bir rapor almana gerek yoktur. İnternet uzerinden alinan cihazlarda siparişlerde Koşulsuz şartsız 15 gün icinde iade hakkiniz vardir diye biliyorum. Ürünü aldiginiz yere iade edin. ( Sim kart takilmissa bu şart geçerli oluyor mu bilmiyorum arastirmanizda fayda var)

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Cihazi garantiye biyere gondermene yada bir rapor almana gerek yoktur. İnternet uzerinden alinan cihazlarda siparişlerde Koşulsuz şartsız 15 gün icinde iade hakkiniz vardir diye biliyorum. Ürünü aldiginiz yere iade edin.
Cihazın 15 günlük olduğu hakkında bilgi verilmemiş.

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Oyla:

silindi20943

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
55
bendede var aynısı çok cihazda gördüm kronik midir hepsimi böyledir bilemedim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

az önce denedim ışık bi sağ kösede oluyor bi üst köşede baska bir olayı var büyük ihtimal :D

Son düzenleme:
Oyla:

Fevzi44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fevzi
Cihazım
Shomi niye pro8
Konular
3
Şükür bende öle bı sorun yok

Oyla:

ezgidogan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ezgi
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Yarın yetkili teknik servise gönderiyorum. Araya bayram girdiği için bekledim. 0 cihaz kutuyu açtıktan sonra sorun oluyor sanırım. İade koşullarında başka bir müşteriye satılabilecek durumdaysa iade kabul edilir yazmışlar.

Oyla:

ezgidogan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ezgi
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Yarın yetkili teknik servise gönderiyorum. Araya bayram girdiği için bekledim. 0 cihaz kutuyu açtıktan sonra sorun oluyor sanırım. İade koşullarında başka bir müşteriye satılabilecek durumdaysa iade kabul edilir yazmışlar.
S
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Süreçle ilgili güncelleme yapmak istedim. Yetkili teknik servise cihazım ayın 28inde giriş yaptı. Bugün sonuçlandı. Doa raporuyla cihazı geri gönderecekler. Bu evraklarla değişim isteyebileceğimi yazmışlar takip sayfasında. Teşekkür ederim herkese.

Oyla:
Üst Alt