Soru Aklıma çılgın bir fikir geldi

bir kullanıcı

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şerif
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Hocam Poco X3 Pro, X4 Pro 5G den daha iyi. Ama X4 Pro 5G de AMOLED ekran var. X3 Pro ile X4 Pro ekran özellikleri aynı. Hocam şimdi Poco X4 Pro 5G nin AMOLED ekranını X3 Pro nun IPS ekranını çıkartıp AMOLED ekranı X3 Pro ya taksak sorun çıkar mı? Uyar mı?

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Ekran oranları aynı değil olsa bile donanımın birbirine uyumu muhtemelen sağlanmayacaktır.

KinZhuLL

🇹🇷
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
12S Ultra
Konular
7
Teoride iyi ama pratikte denenmemesi gerektiği H.kadioglu tarafından teyit edildi

bir kullanıcı

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şerif
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Ekran oranları aynı değil olsa bile donanımın birbirine uyumu muhtemelen sağlanmayacaktır.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

soldaki Poco X3 Pro, sağdaki Poco X4 Pro 5G

özellikleri aynı ama flex uyumlu çıkar mı?

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59

soldaki Poco X3 Pro, sağdaki Poco X4 Pro 5G

özellikleri aynı ama flex uyumlu çıkar mı?
Ekran alanı aynı değil, Ufak bir çıkıntı bile cihaza oturmasına engel olacaktır.

Ayrıca amoled ekranlar IPS LCD ekranlara göre daha ince olduğu için içe çökük duracaktır. Flexlerin giriş yerleri vs. uyumlu mu onun hakkında bir fikrim yok.

Bazı cihazlar için IPS LCD bile olsa amoled ekran üretiliyor yan sanayi olarak. Belki onlardan bulursanız takabilirsiniz ancak farklı bir model cihaza ait bir ekranı takmak biraz risk işi. Ki bu ekranlar farklı turdeler. Sonuç alıp almayı bırakın ekrana ve ya cihaza zarar bile verebilirsiniz.

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Ekran alanı aynı değil, Ufak bir çıkıntı bile cihaza oturmasına engel olacaktır.

Ayrıca amoled ekranlar IPS LCD ekranlara göre daha ince olduğu için içe çökük duracaktır. Flexlerin giriş yerleri vs. uyumlu mu onun hakkında bir fikrim yok.

Bazı cihazlar için IPS LCD bile olsa amoled ekran üretiliyor yan sanayi olarak. Belki onlardan bulursanız takabilirsiniz ancak farklı bir model cihaza ait bir ekranı takmak biraz risk işi. Ki bu ekranlar farklı turdeler. Sonuç alıp almayı bırakın ekrana ve ya cihaza zarar bile verebilirsiniz.
aslında poco x4 ün içine 778g veya 870 işlemci 6000 batarya 3-4 kamerayı boşver 1 tane oisli saglam bir kamera takıp üretseler de millet kullansa illa bir yerini eksik yapacaklar

bir kullanıcı

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şerif
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4

Anladım hocam

Üst Alt