Çözüldü Şikayet Yayından Kaldırılmıştır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Jiflex

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Jiyan
Cihazım
Mi9 6/128
Meslek
Satınalma müdürü
Konular
3
Şikayet Yayından Kaldırılmıştır

YÖNETİM NOTU

Konu sahibi akıllıphone sitesi ile iletişime geçmiş, sorununu çözmüş, sorunun çözüldüğünü rapor olarak forum yönetimimize bildirmiş ve şikayetinin yayından kaldırılması talebini iletmiştir.

Merhaba arkadaşlar. Sitenin adını bu forumda görmüş ve kılıf, yedek şarj aleti vs. için incelemiştim. Toplamda 161 TL lik bir alışveriş yaptım ve neredeyse tüm ürünlerinde sorun yaşadım. sikayetvar.com sitesine yazdığım mesajı aynen buraya kopyalıyorum:

akilliphone.com sitesi kusurlu ürünler gönderiyor ve geriye almıyor. Toplamda 161 TL lik bir alışveriş yaptım.akilliphone.com sitesinden. 76,58 TL'ye orijinal Huawei olduğunu iddia ettikleri için süperhızlı şarj aleti aldım. Ürünün kutusu başka içindeki adaptör başka. süperhızlı şarla alakası bile yok. Sahte ürünü orijinal adı altında satıyorlar. Halkımız genel olarak Watt ve Volt olayına acemi olduğu için kimse de anlamaz sanıyorlar. 34,81 TL'ye Mi9 ekran koruyucu aldım ve köşesi kusurlu ürünü ambalajını atmışım diye değiştirmediler. Baseus marka bir de. Dandik bir ürün olsa zoruna gitmez insanın. Bir de 24,37 TL'ye aldığım metal kamera çerçevesi Mi9 a uyumlu değil ve sığmadı yerine. Buna rağmen onu da iade kabul etmediler. Site kesinlikle güvenilmez bir sitedir. İlk kez alışveriş yaptım ve son olacak kesinlikle. Hakem Heyeti'ne de başvuracak ve paramı geri alacağım. Giden para sorun değil, bu tür sitelerin insanları kandırması asıl sorun. Yetkilisi olduğum miui Türkiye forumunda da bahsedip, insanların bu siteden uzak durmasını sağlayacağım. Siz siz olun bu satıcıdan uzak durun!

Siteden alışveriş yapmayı düşünen arkadaşların dikkatli olması için uyarma gereği hissettim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Bende çok şey aldım burdan, hatta mi 4 için ekran alıp taktım. Çalışmadığını görünce geri iade gönderdim para iadesi yaptılar. Ben bir sorun yaşamadım açıkçası.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Çok defa alışveriş yapmışımdır. İade konusunda hiç ikiletmeden iade aldılar kaç defa. Kargo parasını kesiyorlar iade de sadece, o da 5 lira. Ambalajını attığınız şeyi zaten iade edemezsiniz. Dediğim gibi bugüne kadar çok alışveriş yaptım, ne iade konusunda, ne de kalite konusunda hiç sıkıntı yaşamadım...

Jiflex

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Jiyan
Cihazım
Mi9 6/128
Meslek
Satınalma müdürü
Konular
3
Ambalajını atmamış olsam bile ürünün fotoğraflarından kusurlu olduğu zaten belli. Geri göndermeme bile gerek görmeden para iadesi ya da yenisini yollamaları gerekirdi. Profesyonel bir yaklaşım değil bu. Ayrıca ürünü Cumartesi sipariş ettim, iş adresimi verdim, Salı akşamı 16:50 de geldi. 17:00 de mesai bitip servis kalktığı için ben de apar topar kırık falan var mı diye açıp kontrol edip ambalajını atmıştım. Eve gidip takmak için elime aldığımda farkettim.
Hem hadi onları geçtik diyelim, şarj aleti konusunda ne düşünüyorsunuz? Ürünün kutusu ve içindeki başka aletler. Gelen adaptör orjinal adaptör değil, kenarları kullanılmış gibi çizik içinde zaten. Kutuda 9v/2a diyor ama adaptör bambaşka şeyler söylüyor.

Urush

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Urush
Cihazım
Mi9
Konular
4
Sarj aleti 5V 4.5Am yani kutusunda yazan degerler ile ayni , model numarasi da tutuyor aslinda. Umarim hizli saj ozelligi calisiyordur. Ekran koruyucu fil icin ise bildirim isigi icin birakilmis bir bosluk olabilir mi acaba ? Bu siteden daha yeni alisveris yaptim o sebeple ne tur bir ticari etik degerleri var bilemiyorum.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Şarj aleti konusunda bende farklı bir şey göremedim. Kutuda ki değerler ile aynı, orjinal olmadığı kanısına nereden vardınız? Şarj adaptörü bu, telefon değil ki. Sıfır kutudan çıktığında bile çizikler olabiliyor adaptör üzerinde. (Bugüne kadar sayısız sıfır telefon kutusu açtım.)

Ayrıca değerleri ölçtünüz mü? Hızlı şarj etmediğine dair bir kanıta vardınız mı? Kendinizde söylemişsiniz, kontrol edip atmışsınız. Kontrol ederken görmediyseniz veya o şekilde kabullendiyseniz bana göre bu sizlik bir durum. Her şartname de yazar zaten, ambalajını atmamanız gerektiği.

Son olarak yazınızın sonunda miui Türkiye forum yetkilisi olduğunuzu söylemişsiniz, hangi forumun yetkilisisiniz?

Son düzenleme:

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
3 defa alışverişim oldu herhangi bir sorun yaşamadım.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Reeder p10s telefonuma 2 defa ekran , 1 kez şarj kablosu , 1 kez de şarj soketi aldım. ne kargoda ne ürünlerde bir sorun yaşamadım. Hatta ufacık şarj soketini bile buzdolabı poşeti ile sarıp telefon kutusu gibi kutuya koyup öyle göndermişlerdi

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Şarj aleti konusunda bende farklı bir şey göremedim. Kutuda ki değerler ile aynı, orjinal olmadığı kanısına nereden vardınız? Şarj adaptörü bu, telefon değil ki. Sıfır kutudan çıktığında bile çizikler olabiliyor adaptör üzerinde. (Bugüne kadar sayısız sıfır telefon kutusu açtım.)

Ayrıca değerleri ölçtünüz mü? Hızlı şarj etmediğine dair bir kanıta vardınız mı? Kendinizde söylemişsiniz, kontrol edip atmışsınız. Kontrol ederken görmediyseniz veya o şekilde kabullendiyseniz bana göre bu sizlik bir durum. Her şartname de yazar zaten, ambalajını atamanız gerektiği.

Son olarak yazınızın sonunda miui Türkiye forum yetkilisi olduğunuzu söylemişsiniz, hangi forumun yetkilisisiniz?
"Sıfır kutudan çıktığında bile çizikler olabiliyor adaptör üzerinde. (Bugüne kadar sayısız sıfır telefon kutusu açtım.) " Bu cümlenize katılmıyorum defalarca böyle çıkması durumu normalleştirmez.

Konu sahibine de tavsiyem tüketici haklarına başvur eğer ki haklı bulunursan iadesi yapılır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt