Sohbet agit sonkurt ( naif balcı ) sahtekarlığı

loof

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
Mi 8
Meslek
Makina
Konular
9
Herkeze iyi forumlar.Değerli arkadaşlar sizlerle başımdan geçen bir olayı paylaşmak istiyorum.

Agit.Sonkurt nick i ile yakın zamanda zenex tarafından banlanmış urfalı bir çocuk tarafından dolandırıldım.Herşey yılbaşından 3 gün önce abimin redmi 6 pro (sakura) cihazının efs sini bozmamla başladı.Uğraşlarım sonucunda bir sonuç alamadım.Bu çocuk yardımcı olabileceğini söyleyip benimle iletişime geçti telefon üzerinden.60 liramı alıp bana bir efs yedeği attı.Tabi bu hiçbir işe yaramadı.Cihazı göndermemi istedi ve adresine Şanlıurfaya cihazı yolladım.Cihazı yapamadı ve geri yolladı.Cihazı zenex hocaya yolladım ardından saolsun halletti cihazı.Bu arada malum şahıs ile arkadaş olduk.Sürekli wa dan yazıştık.Pc'den beraber pubg felan oynuyorduk.Baya samimileştik ve mi 8 e imei repair yapabildiğini ama herkeze yapmadığını söyledi.Geçenlerde benden umt dongle ( Telefon yazılım tamiri vs. için kullanılan aparat yani telefoncu dilinde box ) istedi ücreti karşılığında.Bende kendisine mi 8 ile beraber umt dongle da yolliyim aradan çıksın dedim.Tamam olur dedi ve geçen cuma günü umt dongle+mi 8 i yolladım.Haftasonu gayet normal geçti yazıştık felan vs. Dün öglen saatinde bana yazdı telefonu halledip sürat kargoya verdiğini söyledi ve bana takip no attı.Bidahada kendisine ulaşamadım.Beni normalden ve whatsapp dan engellemiş.Bugün kargodan salatalık çıkacağını düşünüyordum fakat mi 8'im çıktı.Fakat olan dongle a oldu.Yani anlıcağınız bu şahıs bir dolandırıcıdır sakın ve sakın hiçbir şeyinizi özellikle cihazlarınızı emanet etmeyin.

loof

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
Mi 8
Meslek
Makina
Konular
9
Böyle dolandırıcıları forumdan uzak tutmak görevimiz hocam, keşke daha erken iletişime geçseydiniz benimle. Geçmiş olsun.
Saolun zenex hocam.Biz arkadaşımız bildik,dolandırıcı olduğunu bilemedik.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Geçmiş olsun, iyi yine telefonu göndermiş.
Saolun hocam,evet şükür cihazı gönderdi.bu arkada imei repair yapamamış.

Virtuoso

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevcut değil
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
26
Bu ne absürt bir olay. wasntme~~ Telefonları incelemek için mi istedin çalmayacaksan eğer? moustache~~ Neyse en azından hıyar postalamamış.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Şahsın burayı takip ettiğine eminim.

Yarın kargo ile dongle gelirse ve ardından unutmuşum göndermeyi diye mesaj yazıp sizi mahçup etmeye çalışırsa hiç şaşırmam :D

Başta gönderdiğiniz 60TL'yi geri almış mıydınız bari?

loof

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
Mi 8
Meslek
Makina
Konular
9
Şahsın burayı takip ettiğine eminim.

Yarın kargo ile dongle gelirse ve ardından unutmuşum göndermeyi diye mesaj yazıp sizi mahçup etmeye çalışırsa hiç şaşırmam :D

Başta gönderdiğiniz 60TL'yi geri almış mıydınız bari?

hayır hocam istemedim ben o parayı zaten.

Odoganfcb

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Öğrenci:D
Konular
81
Bu devirde babana bile güvenme diye boşuna dememişler. Allahtan telefonu yollamış.

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Konular
49
Vallahi telefonu gönderdiğine dua et. Forumda genelde tanınmış kişilerle iletişimde ol sana tavsiyem

Üst Alt