Mod Adreno 5xx Driver güncelleme

firatsof

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Fırat
Cihazım
Xiaomi mi 6
Arkadaşlar bildiğiniz gibi mi 6 cihazın resmi miui 10 sürümü yayınlandı, genel olarak başarılı olsa da oyunlarda vb. İşlemlerde ısınma problemi yaşayabiliyoruz, bunun sebebi belki cihazınızın firmware dosyalarıyla alakalı olabilir,
Xda sitesinde snapdragon cihazlarımızın sürücüsünün güncelliğini kontrol etme ile lgili adımlar var, ben kısaca size mi 6 cihazıma uyguladığım ayarlardan bahsedicem.
Cihazımda Xiaomi.eu miui 10 stable yazılımı var ve içinde aida64 adlı program ile (play storedan indirebilirsiniz) ufak bi kontrol gerçekleştirdim. Ekran kısmında Gpu versiyonum v2xx olarak görünüyordu, paylaşılan dosyalarla v313 e güncelledim ve oyun performansımda biraz daha rahatlama oldu ve AnTuTu da gpu skorumda +10000 puanlık bir artış aldım.

arkadaşlar ilk olarak telefonunuza uygun yazılım dosyasını indiriyorsunuz daha sonra yazılım dosyasının içindeki system/(vendor)/lib/hw ve system/(vendor)/lib64/hw dosyalarının içindeki vulkan.xxx.so dosyalarının adını kendi chipsetinizin koduna göre değiştiriyorsunuz. Ama zipi bozmadan (rar uygulaması böyle bi imkan sunuyor) bu işlemi yapmalısınız. Sonra flaşlıyorsunuz. Bazı cihazlarda daha test edilmemiş,
Bu yüzden yedek almayı unutmayın.

Mi6 cihazında Kodu değiştirmeden direkt flaşlama yolu ile de kullanırsanız çalışıyor, çünkü ana vulkan dosyaları sürümü güncel.

!!!işlemleri yaparken system ve vendor yedeği almayı unutmayın!!!

Desteklenen CPU lar linkte şu şekilde verilmiş ve treble ve non treble destekli olarak paylaşılmış;

* Snapdragon 430 = msm8937
* Snapdragon 435 = msm8940
* Snapdragon 625/626 = msm8953
* Snapdragon 652/653 = msm8976
* Snapdragon 820/821 = msm8996
* Snapdragon 835 = msm8998
* Snapdragon 429 = sdm429
* Snapdragon 439 = sdm439
* Snapdragon 450 = sdm450
* Snapdragon 630 = sdm630
* Snapdragon 632 = sdm632
* Snapdragon 636 = sdm636
* Snapdragon 660 = sdm660

GPU modelinize göre dosyaları kontrol edip deneyebilirsiniz, ben mi 6 da denedim. Diğerleri için fikrim yok

* Android 8.0 : V@313
* Android 8.1 : V@313
* Android 9.0 : V@313 | V@330 | V@331

Dosyaları kullanılabiliyor

Bu arada linkte ek olarak vendor için build prop tweakleri de verilmiş bunlar opsiyonel
Detaylı bilgi için;

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Driverlar için;

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Not olarak hiçbir sorumluluk kabul etmediğimi söylemek isterim, benim şu anki güncel gpu sürücümle kendinizinkini karşılaştırabilirsiniz.

Son düzenleme:

Amazon42

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Kerim
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Hocam diğer cihazlar için bulabilecegim bir site varmı acaba Max 2 cihazım benim

firatsof

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Fırat
Cihazım
Xiaomi mi 6
Hocam diğer cihazlar için bulabilecegim bir site varmı acaba Max 2 cihazım benim
Diğer cihazlar için şu şekilde geçerli, gpu modelleri işlemci ile beraber geliyor, işlemcinizle uygun gpu modeline göre dosyayı linkte bulabilirsiniz

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Amazon42

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Kerim
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Diğer cihazlar için şu şekilde geçerli, gpu modelleri işlemci ile beraber geliyor, işlemcinizle uygun gpu modeline göre dosyayı linkte bulabilirsiniz

Hocam ben hangisini indirecegimi bilmiyorum da rica etsem bakabilirmisiniz

Ekli dosyalar

firatsof

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Fırat
Cihazım
Xiaomi mi 6
Hocam ben hangisini indirecegimi bilmiyorum da rica etsem bakabilirmisiniz
Android modeline uygun ekli 5xx dosyalarını deneyebilirsin. Cihazının treble destekli olup olmadığını bilmiyorum, ayrıca cihaz işlemcin listede var mı kontrol et ve işlemleri uygulamadan önce yedek almayı unutma

Amazon42

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Kerim
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Android modeline uygun ekli 5xx dosyalarını deneyebilirsin. Cihazının treble destekli olup olmadığını bilmiyorum, ayrıca cihaz işlemcin listede var mı kontrol et ve işlemleri uygulamadan önce yedek almayı unutma

Tamamdır hocam sağolun

shuj

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Tanju
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
www.instagram.com/shuttersound_tr
Mi6 kullanıyorum treble olup olmadığı nasıl anlaşılır ve miui 9 yüklü o yüzden sanırım 7.1 kullananlar için bu güncelleme yapılmıyor

firatsof

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Fırat
Cihazım
Xiaomi mi 6
Mi6 kullanıyorum treble olup olmadığı nasıl anlaşılır ve miui 9 yüklü o yüzden sanırım 7.1 kullananlar için bu güncelleme yapılmıyor
Miui yazılımlar mi 6 da treble destekli değil ve 7.1 desteklenmiyor değil diye biliyorum

borabey06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
yunus
Cihazım
Xiaomi mi6
Teşekkürler arkadaşım bende güncelledim sayende :)

firatsof

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Fırat
Cihazım
Xiaomi mi 6
Google drive linkindeki dosyalardan cihazına uygun olanlı, adnroid sürümüne ve treble ise treble değilse non olanını, içindeki belşrtilen dosyaların xxx kısmına sdm660 yazarak değiştircek tekrer zipleyip flashlayacaksın bu kadar basit :) burda maksat 5xx sürümlerin çeşitli olması. Yapan geliştirici bu değiştirme işlemini size bırakmış arkadaşlar doğal olarak yukarıda iyi açıkladığımı umuyordum ama konuyu tekrar düzenleyeceğim

ozgrcvdr

Süper Üye
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Hocam emeğine sağlık teşekkür ederim ama ben bu konudan hiçbişey anlamadım açıkçası. Mi6 eu betadayım Android 8.0 oreo kullanıyorum. Sanırım v313 yüklemem gerek ama burda yazılanlardan daha fazla teferruatlı gibi bişey.yükledikten sonra build prop ile satır eklemeyi satır silmeyi falan söylüyor orjinal konu.uyumluluk uyumsuzluk var,zip dosyasının ismini değiştirmek değiltirmemek var,ingilizcemiz yokki adam gibi.sayfayı tercüme edince de ilginç şeyler çıkıyor. Anladıysam bembeyaz olayım :)

Son düzenleme:

monvance

Uzman Üye
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
Hocam emeğine sağlık teşekkür ederim ama ben bu konudan hiçbişey anlamadım açıkçası. Mi6 ru betadayım Android 8.0 oreo kullanıyorum. Sanırım v313 yüklemem gerek ama burda yazılanlardan daha fazka teferruatlı gibi bişey.yükledikten sonra build prop ile satır eklemeyi satır silmeyi falan söylüyor orjinal konu.uyumluluk uyumsuzluk var,xio dosyasının ismini değiştirmek değiltirmemek var,ingilizcemiz yokki adam gibi.sayfayı tercüme edince de ilginç şeyler çıkıyor. Anladıysam bembeyaz olayım :)
çevirelim hocam. :)

Üst Alt