Haber Adobe, Flash Player desteğini 31 Aralık'ta kesecek.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Adobe, Flash Player desteğini 31 Aralık 2020'de sona erdirecek. Şirket bu tarihten önce kullanıcılardan, uygulamayı cihazlarından kaldırmalarını istiyor.

Adobe, Temmuz 2017'de bir devrin sonuna yaklaştığımızı açıklamıştı. Şirket 2020'nin sonunda Flash Player desteğini keseceğini bildirmişti. Şimdi ise Adobe, Flash Player için Kullanım Ömrü Sonu'nun (EOL) 31 Aralık 2020 olduğunu resmileştirdi. Şirket bu tarihten önce kullanıcıların uygulamanın yüklü olduğu cihazlardan kaldırılmasını istiyor.

Bir devrin sonu

Adobe, Flash Player EOL tarihine ulaştığında şirketin yalnızca güncelleme sağlamayı bırakmayı değil, aynı zamanda tüm Flash Player indirme bağlantılarını web sitelerinden kaldırmayı planladığını söylüyor. Bu sayede Adobe, destek vermediği bir uygulamanın kullanıcılar tarafından indirilmesinin önüne geçmeyi planlıyor.

Adobe, EOL Tarihinden sonra Flash tabanlı içeriğin Adobe Flash Player'da çalışması engelleyecek. Şirket, 31 Aralık'tan sonra güvenlik güncellemesi veya yaması yayınlamayacağı için uygulamada güvenlik açıkları oluşabilir.

Adobe, kullanıcıların herhangi bir sıkıntı yaşamaması için uygulamanın EOL tarihinden önce cihazlarından kaldırılmasını istiyor. Yayınlanan yeni bir bilgi sayfası aracılığıyla cihazlarınızdan Flash Player desteğini nasıl kaldırabileceğiniz anlatılıyor.

Klcgl19

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi note 7
Konular
9
internet üzerinden oyun oynayan varmı hala, atari oynamak gibi bişey bişey farkedeceğini sanmıyorum

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Hey gidi flash player güvenlik sorunları yüzünden fişini çektiler çoktan zaten az ekmeğini yemedim bende bunun :)

cagrialaf

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi Note 10
Konular
36
Sanırım bizim unutmamız ile hiç var olmamış gibi kaybolup gidecek. Sayesinde 6600 ların amiral gemisi sayıldığı zamanlar çok eğlenceli anlar yaşadım her şey için teşekkürler

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Hey gidi flash player güvenlik sorunları yüzünden fişini çektiler çoktan zaten az ekmeğini yemedim bende bunun :)
Bu flash oyunu hiç ihtiyacı olmamasına rağmen kamera ses ve dosyalarına erişim istiyor :))

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Bu flash oyunu hiç ihtiyacı olmamasına rağmen kamera ses ve dosyalarına erişim istiyor :))
Hocam zaten güvenlik açıkları bitirdi flash playerı ne kadar yama güncelleme gelsede bi yolu bulunuyordu flash oyunların ve flash player kullanan videoların içine backdoor koyarak 2011 2014 yılları arasında çok pcye sızmıştım o zamanlar aktif olarak pcler kullanılıyodu :)
Şimdilerde Java işimizi görüyor Java yazılımlarına dikkatli olun hocam. :D

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
78
Hocam zaten güvenlik açıkları bitirdi flash playerı ne kadar yama güncelleme gelsede bi yolu bulunuyordu flash oyunların ve flash player kullanan videoların içine backdoor koyarak 2011 2014 yılları arasında çok pcye sızmıştım o zamanlar aktif olarak pcler kullanılıyodu :)
Bence kapanmasa da olurdu hocam. PC'ye sızmayan ne var ki ?

paranoiavana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Lumia 925
Konular
2
Naptın sayın abim sızarak, anlat allaşkına. İllüminatiler arası top secret belgelere mi eriştin, alicanın sünnet fotoğraflarını mı ele geçirdin yoksa busenazın 4-c'den boraya yazdığı aşk mektubunu mu? Naptın, anlat lütfen.

Üst Alt