ADB Sideload ile Dosya Yükleme Güncellendi

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Eğer ki custom rom, recovery yükleme hakkında bilginiz yok ise
aşağıdaki işlemleri hiç yapmamanız tavsiye edilmektedir. 
Adb sideload modu, telefonda hiç kurulu rom olmadığı zamanlarda recovery ile rom kurabilmeyi sağlar. Alternatif olarak indirdiğiniz rom, gapps ve recovery ile yüklenen paketleri telefon hafızasına atmadan direk yüklemek için kullanılabilir.

Gereksinimler : 

1) CWM veya TWRP gibi adb destekli* bir custom recovery. Kullandığınız recovery programının adb destekli olduğundan emin olun. Recovery'de adb desteği yok ise indirdiğiniz sayfada belirtilmiştir.

2) Windows işletim sistemi (Win7 veya üzeri tavsiye edilmektedir.), MacOs veya Gnu/Linux dağıtımlarından biri gereklidir. 

3) A- Windows için Android SDK ( ) veya   (android adb sürücüsü bu pakete dahildir). Eğer Windows 8.1 KB2917929 güncellemesi kurulu ise eski google sürücüsünü kaldırıp bu paketlerden birini kurarak sorunu aşabilirsiniz.

3) B- Gnu/Linux için  veya kullandığınız dağıtıma göre mnimal adb & fastboot kurabilirsiniz.
Ubuntu için 
Kod:
sudo add-apt-repository ppa:phablet-team/tools && sudo apt-get update
sudo apt-get install android-tools-adb android-tools-fastboot
Arch Linux için

Kod:
pacman -S android-tools android-udev

3) C- MacOs için   anlatıldığı gibi kurabilirsiniz.

Yapılacak İşlemler :

Öncelikle telefonunuzun tüm sürücülerinin yüklendiğinden ve ADB'nin çalışır vaziyette olduğundan emin olun.

• Telefonunuzun tüm sürücülerinin yüklü olduğundan tekrar emin olun. (Mi PC suite programı pek çok sorunun önüne geçecektir.)

• Telefonunuzun güç tuşuna basın ve hemen ardından hızlıca ses açma tuşuna basın. Bu cihazınızı recovery mod'a alacaktır.
  • Recovery moduna geçtiğinizde usb ile telefonu bilgisayara bağlayın.
  • Komut penceresinden şu komutlar ile adb düzgün çalışıyormu kontrol edin (komutlar tüm sistemler için aynıdır). 

Kod:
adb devices
Buna benzer bir çıktı aldıysanız soru yok demektir.
List of devices attached
598***** recovery
  • Açılan menüde ses tuşlarını kullanarak "applt update from ADB" seçeneğini seçin (orjinal recovery).
  • Custom recovery kullanıyorsanız (cvm, twrp, philz) install zip seçeneğinden "install adb sideload" seçeneğini seçin.
  • Bilgisayarınızda bir komut penceresi açarak (cmd.exe) yükleyeceğiniz zip dosyasının bulunduğu klasöre geçin. (Bir diğer seçenek ise dosyanın bulunduu klasörde shift+sağ tık yaparak komut penceresini burada aç ile komut penceresini açın.) 

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

• Bu pencerede adb sideload <dosya adı>.zip (örneğin adb sideload update.zip şeklinde) komutunu girin.
    [*]Dosyanın yüklenmesini bekleyin.
    [*]İşlem tamamlandığında "reboot now" seçeneği ile telefonunuzu yeniden başlatın. (veya install .zip seçeneği ile yeni romunuzu yükleyebilirsiniz.)

Geçmiş olsun :)

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
Cvp: ADB Sideload ile Dosya Yükleme Güncellendi

Mi4 bölümündeki aynı konuyu dikkatsiz davranıp sildim. Diğer konuda mesajları olan arkadaşlardan özür dilerim.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Re: RE: ADB Sideload ile Dosya Yükleme Güncellendi

El7is' Alıntı:

Benden çok @proton252 hocam teşekkürü hak ediyor aslında. Pek çok eksiği olan bu konu onun sayesinde tamamlandı :)

Sent from my MI 4W using Tapatalk

El7is

Azerbaycan'dan Selam.
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
El7is
Cihazım
Note 4X SD
Meslek
Mak. Müh.
Konular
25
Cvp: ADB Sideload ile Dosya Yükleme Güncellendi

Bir teşekkür de size hocam.:)
@proton252

h12mpati

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
H12mpati
Cihazım
Etab 5
Konular
0
Adb sideload ile yuklenen dosya nerede saklaniyor

Karacali

Aircraft Maintenance
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi4W
Meslek
Öğrenci
Konular
81
Herkese merhaba bugün telefonum brick oldu.Telefonumda CM13 rom vardı ifont modülünü xposed dan aktifleştirdim nedense telefon reboot yaparken brick oldu.Tabiki içinde Cm13 rom dosyası yoktu adb den atıyım dedım adb den komutu verıyorum fakat yukleme ısı bıtıyo ama sonuc sıfır.Galıba sıstem partıtionlarında bı cakısma oldu yardım edermısınız rıca etsem :D
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Ne olduğunu tam olarak bilmemiz zor. Recovery'de telefona ulaşabiliyorsanız bir de rom dosyasını telefona kopyalayıp öyle deneyin. Komutu yanlış hatırlamıyorsam şöyle olmalı:
adb push romdosyasıadı.zip /sdcard

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Karacali

Aircraft Maintenance
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi4W
Meslek
Öğrenci
Konular
81
Merhaba hocam tel recovery ye falan giriyo fakat rom dosyasını atamadım.Adb komutundan dedıgınız kodu girdiğimde dosya aktarımı mı yapacak onu anlamadım.

Üst Alt