ADB Sideload ile Dosya Yükleme Güncellendi

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23
Merhaba hocam tel recovery ye falan giriyo fakat rom dosyasını atamadım.Adb komutundan dedıgınız kodu girdiğimde dosya aktarımı mı yapacak onu anlamadım.
Otg varmı hocam romu içine atıp deneyin olmadı imaj dosyalarını minimal adb içine atıp fastboot a alıp deneyin

Karacali

Aircraft Maintenance
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi4W
Meslek
Öğrenci
Konular
81
Abi otg var ama fastboot tan at derken fastboota alip fastboot flash (dosya adi) bu sekildemi atcaz

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23
Abi otg var ama fastboot tan at derken fastboota alip fastboot flash (dosya adi) bu sekildemi atcaz
Orijinal recovery mi var cm 12 yüklü ise orijinal recovery kullanmıyorsunuz otg nin içine zıp rom at ordan install et anlamında söyledim eğer recovery orijinal ise fastboot modunda iken minimal adb nin içine imaj dosyalarını atıp siyah ekranda komut vererek yükleme yapabilirsin

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam telefonda bir yerlerde xposed disabler diye bir zip dosyası olması lazım... SD kart kök dizininde veya Android/data içindeki xposed klasöründeydi yanlış hatırlamıyorsam. O zip dosyasını recoveryden flashlamanız yeterli olacaktır.

Karacali

Aircraft Maintenance
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi4W
Meslek
Öğrenci
Konular
81
cantara hocam dediğiniz dosyayı ilk defa duydum zaten telin başına ne geldiyse ifont dan geldi ama telefonu kurtardım sonunda :D
Çok şaşırtıcı geldi ilk başta ama tele format attım düzeldi jeton sonradan düştü tel softbrick olmamış xposed modülü bir şeyler yapmış

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
cantara hocam dediğiniz dosyayı ilk defa duydum zaten telin başına ne geldiyse ifont dan geldi ama telefonu kurtardım sonunda :D
Çok şaşırtıcı geldi ilk başta ama tele format attım düzeldi jeton sonradan düştü tel softbrick olmamış xposed modülü bir şeyler yapmış

Eskiden xposed kurulduğunda bu dosya direk sd kart kök klasörde oluşuyordu ama sonradan gizlediler hocam. Şu an xposed kuruluysa bu dosyayı bulup telefonda bir yerlere yedekleyin, xposed'un neden olduğu bu tarz sorunlarda sadece bir iki dakikada çözebilirsiniz :)

Karacali

Aircraft Maintenance
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi4W
Meslek
Öğrenci
Konular
81
Eskiden xposed kurulduğunda bu dosya direk sd kart kök klasörde oluşuyordu ama sonradan gizlediler hocam. Şu an xposed kuruluysa bu dosyayı bulup telefonda bir yerlere yedekleyin, xposed'un neden olduğu bu tarz sorunlarda sadece bir iki dakikada çözebilirsiniz :)
Saolun hocam ama bı bende degıl baska arkadasta kurmus ıfontu demekkı 6.0.1 e ıfont ters dusuyomus

MI 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Halil Kırıkkale

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
1
Merhaba arkadaşlar leeco max2 x820 telefonuma rom attım ve şu an telefon açılmıyor ve hafızyı dasildim yanlışlıkla.telefona bilgisayardan rom atamıyorum ve usb belleği de görmüyor.adb sideload dedim adb den komutları verip dosya atmak istediğimde ''cannot read'' hatası veriyor yardımcı olursanız sevinirim.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Merhaba arkadaşlar leeco max2 x820 telefonuma rom attım ve şu an telefon açılmıyor ve hafızyı dasildim yanlışlıkla.telefona bilgisayardan rom atamıyorum ve usb belleği de görmüyor.adb sideload dedim adb den komutları verip dosya atmak istediğimde ''cannot read'' hatası veriyor yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam yeni recovery'lerin pek çoğu bilgisayara bağlandığında telefon hafızasına erişime izin veriyor. Bence öncelikle telefonu bilgisayara bağlamayı bir deneyin. Eğer olmazsa recovery üzerinden tüm hafızayı biçimlendirmeyi deneyebilirsiniz.

Halil Kırıkkale

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
1
denedim ne bilgisayar telefonu görüyor nede usb bellek taktığımda twrp de görünüyor.disk korumalı falan diyorlardı son rom için telefon çalınırsa falan diye koruma koyuyormuş. twrp den nasıl biçimlendireceğim hafızayı bide onu deneyelim

Üst Alt