İpucu AdAway ile ilgili bir uyarıda bulunmak istiyorum...

weepanimuwatcher

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
zort
Cihazım
aristotle
Konular
21
Bu reklam engelleme programı eski telefonlarımda gayet iyi çalışıyordu fakat son güncellemelerinden beri rootlu metod bataryayı su gibi içiyor kullanırken 3 saat ekran zamanı zor alıyordum ve telefonum zırt pırt ısınıyordu.

Eğer sizin de piliniz çabuk bitiyorsa ve bu modülü kullanıyorsanız kaldırmanızı öneririm. Şuan AdAway pil tüketimi sorununa hala bir çözüm yok. Şuan alternatif olarak AdGuard DNS kullanıyorum hem bataryaya da bir etkisi yok.

GitHub'ta başkaları da AdAway'ın son sürümündeki bu sorundan bahsetmiş.

Versiyon 6.1.0 Redmi Note 10s telefonumda hala iyi bir şekilde çalışıyor ama Adguard bunu zaten DNS ile hallettiği için hiç uğraşmayıp ona geçiş yaptım.

Edit: konuyu acayip yanlış yere açmışım ya,forumun root/magisk bölümü varsa oraya taşınabilir :D

Son düzenleme:

iLK3R!

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
113
Daha önceden adaway sonrasında başka bir reklam engelleme modülü kullandım. Forumda symbuzzer hocamızın konusuna denk gelince ona geçtim gayet iyi şarj ve reklam konusunda sorun yok. Bir deneyin zaten genel olarak update alıyor.

weepanimuwatcher

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
zort
Cihazım
aristotle
Konular
21
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha önceden adaway sonrasında başka bir reklam engelleme modülü kullandım. Forumda symbuzzer hocamızın konusuna denk gelince ona geçtim gayet iyi şarj ve reklam konusunda sorun yok. Bir deneyin zaten genel olarak update alıyor.

Hmm bakayım bir, AdAway bu sorunu düzeltene kadar bunu kullanırım angel~~

Lexaionist

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunuscan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Grafiker
Konular
96
Ben dns bölümüne dns.adguard.com ekleyip kullanıyorum.Çoğu sitede reklam engellemesi güzel çalışıyor.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Eskiden host tabanlı reklam engelleyici kullanıyordum ama kapatmak istediğinde çok kullanışlı olmuyor. Özellikle magisk modülleri.
Bunun yerine DNS tabanlı kullanmaya başladım. İstediğim zaman ayarlardan aç kapa yapabiliyorum ve herhangi bir program vs gerektirmiyor :) Nextdns işimi görüyor.

Yusuftok516

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
S23, Mi 9 SE
Konular
37
Ben dns bölümüne dns.adguard.com ekleyip kullanıyorum.Çoğu sitede reklam engellemesi güzel çalışıyor.
Hattınız nedir hocam evde türknet mobilde vodafone var ikisinden de bağlanamıyorum maalesef

aftpro

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selçuk
Cihazım
redmi 11
Konular
0
Bunda pass paketleri çalışmaz normal paketten yer. Vodafone için söylüyorum. Ayrıca yeni adresi dns.adguard-dns.com oldu

Üst Alt