Soru Açılan Bootloader Uçan İmei :)

crazy_g

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burhan
Cihazım
RedmiNote6Pro
Konular
28
Arkadaşlar merhaba bende ve sözlüm de rn6pro var. Ben twrp ile custom romlar arası istediğim gibi geçiş yapıyorum imei de sıkıntı yok. Sözlüm de ki kırmızı hindistan modeli bootloader açtım eu rom attım şebeke gitti Allah'tan efs yedeği almıştım flashladim düzeldi. Tekrardan global 10.3.6 rom atsam twrp kurup efs flashlasam 11.0.4 guncellesem imei gider mi tekrardan?

crazy_g

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burhan
Cihazım
RedmiNote6Pro
Konular
28
Arkadaşlar yanlış anlamayın forum mantığını az çok biliyorum. Ama o kadar bakan deneyimli arkadaşlardan illaki az buçuk bilgisi olan vardır herhalde. Ukalalık gibi olduysa affola...

Oyla:

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Arkadaşlar merhaba bende ve sözlüm de rn6pro var. Ben twrp ile custom romlar arası istediğim gibi geçiş yapıyorum imei de sıkıntı yok. Sözlüm de ki kırmızı hindistan modeli bootloader açtım eu rom attım şebeke gitti Allah'tan efs yedeği almıştım flashladim düzeldi. Tekrardan global 10.3.6 rom atsam twrp kurup efs flashlasam 11.0.4 guncellesem imei gider mi tekrardan?
Telefon modelinize göre forum içerisinde bilgi bulabilirsiniz hocam. Telefon ayarları üzerinden fabrika ayarlarına resetleme yapılırsa imei gideceği söyleniyor. Eu romu atmakla imei gitmemesi gerek. Mutlaka farklı bir durum olmuştur.

Oyla:

ekinox122

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eko
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Harekat Memuru
Konular
9
Hocam bootloader kilidini açıp ardından eu room yüklediğiniz için romdan gittiğini düşünüyorsunuz ama aslında bootloader kilidini açtiğiniz için imei gitti, twrp üzerinden global roma geçebilirsiniz imei gitmeyecektir, twrp üzerinden rom geçişlerinde sorun olmaz

Oyla:

crazy_g

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burhan
Cihazım
RedmiNote6Pro
Konular
28
Telefon modelinize göre forum içerisinde bilgi bulabilirsiniz hocam. Telefon ayarları üzerinden fabrika ayarlarına resetleme yapılırsa imei gideceği söyleniyor. Eu romu atmakla imei gitmemesi gerek. Mutlaka farklı bir durum olmuştur.
Şöyle ki cihazda global rom vardı ve bootloader kapalıydı bootloaderi açtım twrp kurup temizledim eu rom kurdum kurulumu yaptım ana ekran gelince şebeke yoktu efs flashladim geldi şebeke. Ama şöyle bir durum var ben askere gidicem ve sözlüm anlamaz bu işlerden. Yeniden mi flash ile clean all diyerek global kursam imei gider mi bootloader açık kalsın önemli değil
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bootloader kilidini açıp ardından eu room yüklediğiniz için romdan gittiğini düşünüyorsunuz ama aslında bootloader kilidini açtiğiniz için imei gitti, twrp üzerinden global roma geçebilirsiniz imei gitmeyecektir, twrp üzerinden rom geçişlerinde sorun olmaz
Anladım ama bende aynı cihazın TG ile biten modelini kullanıyorum onda da açık ve hiç bir şekilde imei gitmedi haftada bir rom değiştiriyorun hastalık işte :) Ama yinede efs yedeklerimiz duruyor

Oyla:

ekinox122

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eko
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Harekat Memuru
Konular
9
Mi Flash üzerinden Clean all seçili vaziyette yüklerseniz sorun olmaz giden tek şey twrp olur ama BL kapatmamalisiniz

Oyla:

crazy_g

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burhan
Cihazım
RedmiNote6Pro
Konular
28
Mi Flash üzerinden Clean all seçili vaziyette yüklerseniz sorun olmaz giden tek şey twrp olur ama BL kapatmamalisiniz
Şuan rn6pro da 11.0.4 sistem var diyelim ki 11.0.5 geldi ve güncellendi cihaz imei gider mi ?

Oyla:

ekinox122

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eko
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Harekat Memuru
Konular
9
Şuan rn6pro da 11.0.4 sistem var diyelim ki 11.0.5 geldi ve güncellendi cihaz imei gider mi ?
Hayır gitmez stock recoveryde varsa indirdikten sonra yeniden başlatıp kurar açılır sorunsuz şekilde

Oyla:

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44