Yardım Acil Yardım Telefon Açılmıyor

bydirgen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ByDirgen
Cihazım
Mi Note 3
Konular
11
Arkadaşlar Yeğenim Telefonda Oyun Oynarken Telefon Kapanmış Muhtemelen Şarj Bitmiştir Diye Düşündüm Fakat 1,5 Saattir Şarjda Takılı Olmasına Rağmen Telefonda Hiç Tepki Yok Açılmıyor Da Neden Olmuş Olabilir Bu Arada Pil Kısmına Ulaşamıyorum Yekpare Kasa Olduğu İçin

bydirgen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ByDirgen
Cihazım
Mi Note 3
Konular
11
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@chatin_62 Az Önce Senin Yazdığın Gibi Denedim Telefon Açıldı Yardımın İçin Teşekkürler ☺☺

MI NOTE LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Geçmiş olsun. Bazen telefonlar böyle kilitlenebiliyor. Aslında ekranda görüntü yok ama cihaz normalde açık kalıyor. Bu yüzden power düğmesine uzun basınca cihaz kapanmış oluyor. Cihaz kapanınca da kilit çözülmüş oluyor ve açılıyor.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Oyla:

bydirgen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ByDirgen
Cihazım
Mi Note 3
Konular
11
@chatin_62 Telefon Aynı Problemi Yine Yaptı Bu Sefer Senin Dediğin Şekilde De Açılmıyor Şarj Mı Almıyor Ya Da Yüklü Bi Uygulama Mı Açılmasına Engel Oluyor Anlamadım Yardımcı Olursan Sevinirim...

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bir uygulamanın kilitliyor olma ihtimali yüksek. Zaten neden olduğunu anlamanın tek yolu var. Denemek.
Öncelikle yedek alabiliyorsanız yedeklerinizi alın. Yedekten sonra Telefonu recovery modunda açıp wipe işlemlerini yapmayı bir deneyin. Yani wipe data/factory reset, wipe cache ve wipe dalvik işlemleri. Bu işlemler sizin yüklediğiniz uygulamalar ve yaptığınız ayarlarla ilgili herşeyi yok edeceği için sorunun sizinle ilgili kısmı çözülmüş olacak.
Eğer sorun giderilmezse bu sefer rom yüklemeniz gerekecek. Bu da sorunun yazılımsal boyutunu çözmüş olacak.
Eğer yine devam ederse o zaman donanımsal bir sorunolduğu anlaşılacaktır.
Tabi bu adımları uygularken, telefon yeniden açıldığında herhangi bir ayar yapmadan, uygulama yüklemeden bir müddet test etmeniz gerektiğini yazmama gerek yok sanırım.

Oyla:

bydirgen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ByDirgen
Cihazım
Mi Note 3
Konular
11
Bir uygulamanın kilitliyor olma ihtimali yüksek. Zaten neden olduğunu anlamanın tek yolu var. Denemek.
Öncelikle yedek alabiliyorsanız yedeklerinizi alın. Yedekten sonra Telefonu recovery modunda açıp wipe işlemlerini yapmayı bir deneyin. Yani wipe data/factory reset, wipe cache ve wipe dalvik işlemleri. Bu işlemler sizin yüklediğiniz uygulamalar ve yaptığınız ayarlarla ilgili herşeyi yok edeceği için sorunun sizinle ilgili kısmı çözülmüş olacak.
Eğer sorun giderilmezse bu sefer rom yüklemeniz gerekecek. Bu da sorunun yazılımsal boyutunu çözmüş olacak.
Eğer yine devam ederse o zaman donanımsal bir sorunolduğu anlaşılacaktır.
Tabi bu adımları uygularken, telefon yeniden açıldığında herhangi bir ayar yapmadan, uygulama yüklemeden bir müddet test etmeniz gerektiğini yazmama gerek yok sanırım.
Buraya Kadar Anladım Ama Önce Telefonu Nasıl Açıcaz O Kısmı Kaldı Telefonda Hiç Tepki Yok Kasa Yekpare Olduğu İçin Pili Çıkarıp Takamıyorum Sabahtan Beri Hala Şarjda Takılı Eve Geçince Tekrar Açmak İçin Denicem....

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Daha uzun süre basmayı deneyin hocam. Ekranda hafif te olsa bir ışık varmı ona dikkat edin. Bilgisayara bağladığınızda yeni aygıt bulundu işlemleri falan yapıyormu onu kontrol edin.

Oyla:
Üst Alt