Yardım Acil Yardım , Döndürme ile Alakalı

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Telefonumu dik tuttuğum halde yatay pozisyona geçiyor , telefonu düşürmedim hasar vermedim.China global stableye geçtikten sonra oldu , romdan dolayı sanıp xiaomi.eu ya geçtim aynı durumu yaşayınca canım sıkıldı ,sensörleri kontrol edebileceğim bir uygulama var mı ? Fotoğrafları düz çektiğim halde yatay algılıyor falan canımı sıktı.

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Telefonumu dik tuttuğum halde yatay pozisyona geçiyor , telefonu düşürmedim hasar vermedim.China global stableye geçtikten sonra oldu , romdan dolayı sanıp xiaomi.eu ya geçtim aynı durumu yaşayınca canım sıkıldı ,sensörleri kontrol edebileceğim bir uygulama var mı ? Fotoğrafları düz çektiğim halde yatay algılıyor falan canımı sıktı.

Cihazınızın Bootloader kilidi açık sanırım. Fastboot Rom atarak temiz bir şekilde tekrar sorununuz hakkında bilgilendirmede bulunabilirmisiniz.
Yazılımsal olarak geçmiş kalıntılar bulunabilir ROM atmaktan kaynaklı kayıtlı olan verilerden dolayı.

İsterseniz Sensörleri test etmek için Telefon Hakkında bölümüne girip Çekirdek sürümü yazısı üzerine üç defa basıp sıralı olarak Donanım test menüsünü açarak 28.madde olan Accelerometer ( Yatay-Dikey-Yükseklik) Sensörünü test edebilirsiniz.

Oyla:

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihazınızın Bootloader kilidi açık sanırım. Fastboot Rom atarak temiz bir şekilde tekrar sorununuz hakkında bilgilendirmede bulunabilirmisiniz.
Yazılımsal olarak geçmiş kalıntılar bulunabilir ROM atmaktan kaynaklı kayıtlı olan verilerden dolayı.

İsterseniz Sensörleri test etmek için Telefon Hakkında bölümüne girip Çekirdek sürümü yazısı üzerine üç defa basıp sıralı olarak Donanım test menüsünü açarak 28.madde olan Accelerometer ( Yatay-Dikey-Yükseklik) Sensörünü test edebilirsiniz.
Şuan fastbootdan global stabili kurdum aynı sorun devam etmekte , tekrardan donanım testi yaptım düz bir yüzeye koyup kalibre et diyorum sorunum devam ediyor :(

Oyla:

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Şuan fastbootdan global stabili kurdum aynı sorun devam etmekte , tekrardan donanım testi yaptım düz bir yüzeye koyup kalibre et diyorum sorunum devam ediyor :(

Birde Donanım test menüsünde 30. maddedeki Gyroscope(Jiroskop) girip kalibre edebilirmisiniz.

Oyla:

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Oyla:

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Acc i ederken onu da ettim döndürmeyle alakalı olduğu için ama sonuç olumsuz

Açıkcası yazılımsal olsaydı Fastboot Rom atmanıza rağmen sorun olmaması lazımdı.
Ekranı otomatik döndürü açıp kapattığınız halde sorun kapatırkende açarkende yine devam ediyormu?

Oyla:

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Hayır telefonu yatay tuttuğumda dik konuma geliyor dik konuma gelince normal kullanmak için öyleyken kilitliyorum hızlı ayarlar menüsünden ama fotoğraf falan çekince onu yatay algılıyor normal olarak dik çektiğim yatay görünüyor ters algılıyor yani

Oyla:

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Hayır telefonu yatay tuttuğumda dik konuma geliyor dik konuma gelince normal kullanmak için öyleyken kilitliyorum hızlı ayarlar menüsünden ama fotoğraf falan çekince onu yatay algılıyor normal olarak dik çektiğim yatay görünüyor ters algılıyor yani

Google Play üzerinden Rotation Control uygulamasını dene istersen en son Youtube üzerinde kullanım videoları var.
Bundan haric çözüm yollarını bilemiyorum.

Oyla:

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Desteğin için teşekkür ederim uygulama yardımcı olmadı kamerada hala aynı sorunu yaşıyorum

Oyla:

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Desteğin için teşekkür ederim uygulama yardımcı olmadı kamerada hala aynı sorunu yaşıyorum

Rica ederim ne demek elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım.Sorununuz en kısa sürede çözülür İnşaAllah.

Oyla:
Üst Alt