Çözüldü A10s ROM Başarısız Ama Siyah Ekranda Kaldı

yahya776077

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yahya
Cihazım
galaxy note 9
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Android 11 Son Sürüm Kurulu
Telefon Modeli
Samsung Galaxy A10S
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Cihazım galaxy A10s.
Cihaza android sürüm düşürme yapacaktım ama 'sw rev check fail fused 4 binary 3' hatası aldım. Hatayı incelediğimizde samsung'un en güncel sürüm yüklenmiş cihazlara android sürüm düşürülme yapılamadığını öğrendim. Bu daha önce S10e cihazımda da başıma geldi bende en yeni sürüm ile kullanmaya devam ettim. Sonra bari çıkayım download moddan dedim ve çıktım. Tekrar açayım diye güç tuşunu basılı tutarken ekranın açık olduğunu farkettim. Ekran amoled olmadığı için siyah ekranda bile açık olduğu belli oluyor. Güç tuşuna basılı tutuyorum siyah ekran kapanıyor ekranın kapalı hali 1 saniye gözüküyor sonra tekrar kendi kendine siyah ekranda kalıyor. Neye basarsam basayım düzelmedi siyah ekran açık öylece duruyor. Ne yapmalıyım hocalarım? Taktik verin başın ağrıyacak belli.

Odin'de download mod açık gözüküyor rom kurayım bari diyorum yine hata veriyor. Fazla kurcalamak istemiyorum güç tuşu ve ses arttırma tuşuna basıyorum güç tuşu ve ses kısma tuşuna basıyorum ama nafile siyah ekran 1 saniyeliğine kapanıp tekrar eski haline dönüyor cihaz. Ne samsung logosu var ne de başka bir şey kafayı yiyeceğim. OEM mod açıktı.

Ü

Üye silindi 265308

Guest
Cihazım galaxy A10s.
Cihaza android sürüm düşürme yapacaktım ama 'sw rev check fail fused 4 binary 3' hatası aldım. Hatayı incelediğimizde samsung'un en güncel sürüm yüklenmiş cihazlara android sürüm düşürülme yapılamadığını öğrendim. Bu daha önce S10e cihazımda da başıma geldi bende en yeni sürüm ile kullanmaya devam ettim. Sonra bari çıkayım download moddan dedim ve çıktım. Tekrar açayım diye güç tuşunu basılı tutarken ekranın açık olduğunu farkettim. Ekran amoled olmadığı için siyah ekranda bile açık olduğu belli oluyor. Güç tuşuna basılı tutuyorum siyah ekran kapanıyor ekranın kapalı hali 1 saniye gözüküyor sonra tekrar kendi kendine siyah ekranda kalıyor. Neye basarsam basayım düzelmedi siyah ekran açık öylece duruyor. Ne yapmalıyım hocalarım? Taktik verin başın ağrıyacak belli.

Odin'de download mod açık gözüküyor rom kurayım bari diyorum yine hata veriyor. Fazla kurcalamak istemiyorum güç tuşu ve ses arttırma tuşuna basıyorum güç tuşu ve ses kısma tuşuna basıyorum ama nafile siyah ekran 1 saniyeliğine kapanıp tekrar eski haline dönüyor cihaz. Ne samsung logosu var ne de başka bir şey kafayı yiyeceğim. OEM mod açıktı.
Eğer hiç Açılmıyorsa cihaz büyük ihtimalle hard brick olmuştur edl mod ile yapılabilir telefoncuya götürdünüzmü?

Oyla:

yahya776077

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yahya
Cihazım
galaxy note 9
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer hiç Açılmıyorsa cihaz büyük ihtimalle hard brick olmuştur edl mod ile yapılabilir telefoncuya götürdünüzmü?
Hocam öncelikle internette biraz daha gezindim ve orijinal son sürüm rom yükleyerek sorunu çözenler varmış. Bende ne zararı olabilir sonuçta odin cihazı görüyor dedim ve romu yüklüyorum şuanda yarıya geldi. Ama henüz tamamlanmadı. Tamamlansın geri dönüş yaparım.

Ayrıca hocam arka kapağı plastik oludğu için pena ile rahatlıkla açılabilir edl mod nasıl yapılıyorsa yapabilirim.

Oyla:

yigkikt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yiğit
Cihazım
İphone 8
Konular
5
Arkadaşımın m31 cihazında da bir brick durumuyla karşılaşmıştık cihaz tam kapandığı o 1 saniyelik aralıkta ses açma ve kısma tuşlarına aynı anda basmaya başlayıp hemen ardından bilgisayara hızlıca telefonu bağladığımızda şaşırtıcı bir şekilde download moda girmişti umarım en basit çözüm olarak bu çalışır.

Oyla:

yahya776077

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yahya
Cihazım
galaxy note 9
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlgin için teşekkürler orijinal ROM'u kurunca düzeldi. Küçük çaplı bir kriz yaşadım ama bilgilenmiş oldum :D

Oyla: Çözüm
Üst Alt